Yunanistan Haber Siteleri 2022

Yaşam Ayavefe

Binlerce Yunanistan Haber Siteleri arasında en çok ziyaret edilen ve en güncel olanların yer aldığı listeyi sizin için hazırladık.

1.Kathimerini.gr

Atina’da yayım yapan gazetenin online haber sitesidir. Aylık 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı bulunmaktadır. Yunanistan nüfusu dikkate alındığında oldukça yüksek bir trafiğe sahiptir. İngilizce versiyonu da bulunmaktadır.

2.naftemporiki.gr

Aylık 3 milyona yakın ziyaretçisi ile Yunanistan’ın en büyük online haber sitelerinden biridir. Kapsanan konular ekonomi, politika, toplum, spor, çevre, sağlık, otomobil ve daha fazlasıdır. İngilizce versiyonu bulunmaktadır.

3.Greekreporter

Ağırlıklı olarak Yunanistan olmak üzere bir çok ülke haberine ulaşabileceğiniz bir haber platformudur. Aylık 1 milyon ziyaretçisi bulunmaktadır.

4.eleftherostypos.gr

İngilizce Yunan haber sitesi. Aylık ziyaretçi sayısı pek fazla olmasa da Yunanistan’da oldukça popüler.

5.Tanea.gr

İngilizce ve Yunanca haber yapan Yunanistan Haber Siteleri arasındadır. Recep Tayyip Erdoğan hakkında yaptıkları haberde Diktatör kelimesini kullanmaktalar.

6.Tovima.gr

Fazla okuyucusu olmasa da Türk Yunan ilişkileri hakkında yazarlarının makalelerini takip etmek oldukça ilginç bir Yunan haber sitesi.

7.Estia

Yunanistan’ın en milliyetçi haber yapan haber sitelerinden biridir. Hatta en milliyetçisi diyebiliriz. Yaptıkları her 5 haberden bir tanesi Türkiye ile alakalıdır.

8.GreekCityTimes

Aylık 500 bin civarı ziyaretçisi bulunan Yunanistan Haber Sitelerinden biridir. Türkiye ile ilgili özellikle Türk-Yunan savaşı senaryoları haberleri bulunmaktadır.

9.Ethnos.gr

1913 yılında kurulan gazete Yunanistan’ın en köklü haber sitelerinden birisidir. Aylık 1.5 milyondan fazla ziyaretçisi bulunmaktadır.

10.Typos.com.cy

Güney Kıbrıs merkezli olmasına rağmen Yunanistan’da oldukça popüler bir haber sitesidir.

11.Rizospastis.gr

Yunanistan Komünist Partisi’nin resmi gazetesidir. 1916’daki ilk sayısından beri günlük olarak yayınlanmaktadır. Liana Kanelli şu anda gazetenin kıdemli editörlerinden biridir.

12.Dimokratia.gr

Midilli adasında yayınlanan günlük bölgesel bir Yunan gazetesidir.1928’de gazeteci Terpandros Anastasiadis tarafından, dönemin milletvekili Georgios Papandreou’nun desteğiyle, merkezci siyasi ittifakla kuruldu.

13.Makeleio.gr

Yunanistan’ın tabloid gazetelerinden biridir. Haber sitesine bağlantıda problem yaşarsanız VPN kullanarak girebilirsiniz.

14.ThePresident.gr

Yunanistan haber siteleri arasında sağ görüşlü bir haber sitesidir.

15.Espresso.gr

Ulusal Yunan haber sitelerinden biridir. Merkezi Atina’dır.

16.Eleftheriaonline.gr

Hem gazete hem online yayın yapan Yunanistan haber sitesidir.

17.Politis.com.cy

Türkiye’den bir çok haberi görebileceğiniz ilginç bir Yunan haber sitesidir.

Diğer Yunanistan Haber Siteleri

Patrisnews.gr

Kerdos

Thessalina

Peloponnisos

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.