Yunan polis memurunun kolunda Nazi dövmesi!

nazi dovmeli yunan polis memuru

Altın Şafak duruşması sırasında Yunanistan‘da Yargıtay’ın korumasına katılan bir polis memurunun fotoğrafı ciddi soru ve endişelere yol açtı. Şikayete göre, Alexandra Bulvarı ile Loukareos Caddesi kavşağı arasında Demir Haç dövmeli polis bulunduğu tespit edildi.

Demir Haç, II.Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından, özellikle Luftwaffe tarafından yaygın olarak kullanılan ve Nazi savaş suçlusu Hermann Goering Hitler tarafından onurlandırılan Alman militarizminin eski bir sembolüdür.

Demir Haçlı Yunan Polis Memuru

Demir Haç

II.Dünya Savaşı’nda Hitler, Demir Haç’ı bir savaş madalyası olarak restore etti. Güçlendirilmiş bir sunumu vardı ve ön yüzünde 1939 tarihini ve arka yüzünde 1813 tarihini taşıyordu. Önde gamalı haç takmıştı. Önceki baskıların siyah ve beyazına ek olarak, filmde ayrıca geniş bir kırmızı kurdele vardı, böylece Prusya’nın (siyah ve beyaz) renklerini DG Reich’inkilerle değiştirdi.

Demir Haç

Demir Haç Sınıfları

En yüksek ödül, 1939-1945 yıllarında yalnızca bir kez verilen Grand Cross oldu ve aslında 1939-40 Luftwaffe’nin başarıları için Goering’e verildi. Ancak, Goering tüm siyasi, askeri ve parti görevlerinden çıkarıldığında Hitler, 23 Nisan 1945’te onu ondan çıkardı.

Dövmeli polis örnekleri

Özellikle Amerika’da çok yaygın olan dövmeli polis modasından bazı örnekler.

Kaynak : flash.gr

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.