Türk Donanması Panikte!

yunan denizaltı
Türk donanması Doğu Akdeniz’de Yunan denizaltılarını bulamadıkları için panik durumunda!

Salı öğleden sonra, Yunan filosunun “görünmez avcıları” olan güçlü ve son teknoloji denizaltıların yerini tespit etmek için Ege’nin bir ucundan beş Türk CN-235 elektronik harp uçağı ve iki helikopter denizi taradı.

Spesifik olarak, Salı günü, söz konusu Türk uçakları Yunanistan’ın güneydoğu Ege’deki hava sahasını sekiz kez ihlal etti.

Türk Oruç Reis araştırma gemisi – iddia ettikleri gibi – Yunanistan’ın kıta sahanlığındaki enerji yataklarını keşfetmek için sismik araştırmalar yapmak üzere Doğu Akdeniz’e ikinci kez çıktı.

Salı gecesi saat 19: 00’dan kısa bir süre sonra, Oruç Reis ve beraberindeki Türk savaş gemileri, Meis kıyılarının 30 deniz mili güneydoğusundaki düşük bir hızla yola çıktı.

4 deniz mili ile seyreden gemiye, Yunan Donanması tarafından 24 saat izlenirken, fırkateyn ve korvetlerden oluşan küçük bir Türk filosu eşlik ediyor. Ülkenin Silahlı Kuvvetleri bu iki gün tam alarm ve tetikte.

Görevden ayrıldıktan sonra ne yapacağı şu anda bilinmiyor.

Ayrıca, Ağustos ayında, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de yarattığı benzer bir gerilim tırmanışı sırasında, Türk denizaltılarının, Yunan ordusu tarafından tuzağa düşürülen Türk mürettebatına sonar dalgaları ve Beatles şarkısı patlatarak alay eden ve işkence eden Yunan ordusu tarafından tuzağa düşürüldüğü hatırlatılmakta fayda var.

Kaynak : https://greekcitytimes.com/2020/10/15/panic-in-turkey-as-its-navy-cannot-find-greek-submarines/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.