Rumlardan Karabağ’a askeri destek!

Ermeni destekcisi rumlar

Yunanistan’daki Ermeni elçi: 70 kişi Dağlık Karabağ’da savaşmaya hazır

Yunanistan Ermeni Ulusal Komisyonu yönetim üyesi Hovik Kasapian‘a göre, şu ana kadar Yunanistan’dan yaklaşık 70 kişi ilgili listeye kaydedildi ve Dağlık Karabağ’a gitmeyi planlıyor.

Ermeniler için Artsakh Cumhuriyeti olan Dağlık Karabağ’da savaşan Ermenilere yardım etmek için Rumlar talepte, Yunanistan Ermeni Milli Komitesi yönetim üyesi Hovik Kasapyan. Ethnos.gr’ye göre Ermeni kurumlarını arayarak onlara para ve tıbbi malzeme sunarak nasıl yardım edebileceklerini soran birçok Rum var, ayrıca her şekilde yardım etmek için Dağlık Karabağ’a gitmek isteyenler de var. hatta Ermenilerin yanında savaşmak için talepte bulunanların olduğunu belirtti.

Aynı zamanda, listede ilan edilen ve Türkiye’nin Azerbaycan’a ve oraya getirdiği cihatçılara karşı savaşta ellerinden gelen her şekilde yardım etmek için Artsakh’a gitmeye hazır olan Yunanistan’daki Ermenilerin sayısı yaklaşık 70 kişiye ulaştı. . Listedeki insanların çoğu 45-50 yaşları arasında, ancak kadınları bile içeriyor. Liste Yunanistan’daki Ermeni büyükelçiliğine gönderildi ve böyle bir görevin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar verecek.

Ayrıca Yunanistan’dan Ermeniler Dağlık Karabağ’a tıbbi malzeme verip göndermeyi teklif ediyor ve koronavirüs pandemisi sorun yarattığı için bunun yolu aranıyor.

Aynı zamanda Bay Kasapian’ın da belirttiği gibi, Yunanistan’daki Ermeni diasporasının mücadele halindeki Ermeni halkına sunduğu manevi destek çok büyük. Kasapian, “Ermenistan Cumhurbaşkanı’nı çevrimiçi bir basın toplantısında ağırladığı için ESIEA’nın yardımı da önemliyken, yürüyüşler düzenliyoruz. Yerel liderlerle de görüşüyoruz ve mücadelemizi sosyal medya üzerinden veriyoruz,” diyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.