Çelik’in yeni hezeyanı: “Yunanlıların hayallerini kabusa çevireceğiz”

omer celik

Ankara’nın Ege’de oşinografik araştırmalar yapmak üzere yayınladığı NAVTEX’in ardından Erdoğan’ın partisi (AKP) temsilcisi Ömer Çelik tarafından Yunanistan’a şiddetli bir eleştiri geldi.

Türk yetkili, keşif temaslarına değindikten ve bunun önemli bir adım olduğunu vurguladıktan sonra, hemen ardından “Dostluk Forumu” nun düzenlenmesinden Yunanistan ve Kıbrıs’ı sorumlu tuttu.

Türk medyasına göre, “Yunanistan Dışişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamaların hiçbir dostlukla ilgisi yok, dostluk kisvesi altında Türkiye’ye düşmanlık iklimi yaratan bir yaklaşım.” Dedi.

Çelik, Türkiye’yi ve Kıbrıslı Türkleri foruma davet etmediği için Yunanistanı eleştirdi. “Türkiye ile sorunları olan diğer ülkeleri aradılar. Yunanistan ve Kıbrıslı Rumlar maksimalist konumlarını harekete geçireceklerini hayal ederlerse, bu hayallerin kabusa dönüşeceğini garanti ederiz.” Sadece bu hayallerin gerçekleşmesine izin vermeyeceğiz, aynı zamanda biz tek bir adıma izin vermeyecek, “diye belirtti.

Aynı zamanda Çelik, Yunanistan ve Frontex’i bir kez daha göçmen ve mültecilerin gemilerini batırmakla veya Türkiye’ye göndermekle suçladı.

Kaynak: https://eleftherostypos.gr/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.