Rus Votka Markaları

Rus Votka Markaları: Green Mark

Russian Standard, Siberian Express, Vodka ve Beluga gibi isimler piyasadaki en popüler Rus votkaları arasındadır. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların en son Rus votka markaları derecelendirmelerini ve incelemelerine göre seçilmiş markaları tanıyın.

Votka, ulusal Rus sembollerinden biridir ve ülke ile en çok bağlantı kurulan şeylerden biridir. Bu içeceğin en büyük tüketicisi olan Rusya, muhteşem votka çeşitlerini üreterek votka kültürünü diğer ülkelere yaymıştır.

En iyi Rus votka markası listemize bakmanın keyfini çıkarın. Bunlar, 2022 itibariyle dünyanın en popüler Rus votka markalarıdır. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların en son Rus votka derecelendirmelerini ve incelemelerini görün. En iyi 50 Rus votkası listemize bakmanın keyfini çıkarın. Bunlar, 2022 itibariyle dünyanın en popüler Rus votka markalarıdır.

Votka, ulusal Rus sembollerinden biridir ve ülke ile en çok ilişkilendirilen şeylerden biridir. Bu içeceğin en büyük tüketicisi olan Rusya, muhteşem votka çeşitlerini üreterek votka kültürünü diğer ülkelere yaymıştır.

Sayfa İçeriği

Russian Standard Vodka

Rus Votka Markaları : Russian Standard Vodka

Husky

Rus Votka Markası : Husky

Tahmin edebileceğiniz üzere bu Rus Votkası köpek ırkıyla da meşhur olan Sibirya’nın Husky’sinin Votkasıdır. Sibirya, büyük şehirlerin stresinden ve gürültüsünden binlerce mil uzakta. Soğuk filtrasyon teknolojisi ile temizlenmiş kaynak suyundan yapılmıştır. Filtrasyon sıcaklığı ne kadar düşükse, filtre tarafından o kadar fazla kirlilik emilir. Sonuç olarak, şirkete göre Husky votka daha yüksek bir kalite seviyesinde saflaştırılıyor. Seçilen tahıl beş kez damıtılmaktadır. Etiketinde bir köpek pençesi tasarımına sahiptir. Kuzey Husky votkası, dünyaca ünlü pazar liderleri Martell ve Coca-Cola ile birlikte, yalnızca tasarıma adanmış uluslararası Pentawards’da ödülü almıştır.

Polugar

Polugar

Votka her zaman Rusya’nın milli içeceği olmuştur. Peki ya Rusya’nın eski zamanların kahramanlarından olan Korkunç İvan, Büyük Peter, Puşkin, Dostoyevski veya Çehov hangi votkayı tercih ediyorlardı? Tabii ki Polugar. Rus votkası Avrupa kralları ve kraliçeleri ve soylular tarafından tercih edilen bir markaydı.

Polugar kelimesi aslında Rusça’da yarı yanmış anlamına gelir. Bunun nedeni, alkol ölçüm cihazları icat edilmeden önce, alkollü bir içeceğin gücü, yalnızca bir kısım kalana kadar sıvının iki porsiyonunu kaynatarak test edilmekteydi. Başka bir deyişle, içki yarı yandığında “Polugar” olarak adlandırıldı. Alkol sayaçları nihayet icat edildiğinde ve Polugar’ın gücünü ölçtüklerinde, bu oran %38,5 olarak belirlendi.

Yalnızca özenle seçilmiş tahıllar ve doğal su kullanılır ve üretim süreci otantik geleneksel teknolojilere saygı duyan bir markadır.

Green Mark

Rus Votka Markaları: Green Mark

Rus Köklerine sadık kalan bir votka olarak Green Mark, bu mirasını yansıtmak için doğal olan ne kadar Rus içeriği varsa tüm ürünlerine bunu yansıtır. Geleneksel damıtma yöntemleri sayesinde her seferinde temiz ve saf bir Rus Votkası sunar.

Markanın adı, Rus hükümetinin kalite güvencesi tarafından verilen “yeşil onay işareti “nden gelmektedir. Green Mark, Rus geleneğinin unsurlarını uygulayarak kısa sürede bir favori haline geldi.

Zyr Vodka

Zyr

Rus kış buğdayı ve çavdarının karışımı beş damıtma sonrasında içimi temiz bir sonuç verir. Kristal berraklığında su eklenen Zyr, birçok tüketici için uygun olan saf bir Rus votkası tarzı sunar.

Smirnoff

En iyi Rus votka markaları Smirnoff

En eski votka markasının aynı zamanda en popüler marka olması hiç de şaşırtıcı değil. Smirnoff, 1864 yılından bu yana alkollü içecek endüstrisinde öncü olmuştur.

Orijinal tarifi ve kökeni Rusya’dan gelse de, kökleri artık markanın bir parçası değil. Pyotr Arsenievich Smirnov, Smirnoff’un ilk içki fabrikasını Moskova’da kurmuştur. Rus Devrimi’nden sonra marka Amerika Birleşik Devletleri’ne satıldı. Şu an itibariyle Smirnoff Diageo’ya aittir ve hala ABD’nin bir ürünüdür.

Marmont Siberian Express

Siberian Express Votka

Marmont votka, ülkenin en eski damıtım fabrikalarından birinde bir Rus votka markasıdır. Üstün kaliteli votka, zanaatkarlık ve gelenek dengesinden gelir.

Marmont, doğal malzemeler kullanır ve lüks bir sonuç için sürdürülebilir bir damıtma işlemi uygular. Marmont’un lezzet profili cesur, pürüzsüz ve gevrektir. Üretim yönteminin Rusya’da kökleri vardır ve bu da onu ulusal bir favori haline getirir.

Kaynak: binwise.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.