Romanya’dan Ne Alınır 2021

Romanya’dan ne alınır diyorsanız veya Romanya’ya bir gezi planlıyorsanız eş dost akraba için ne getireceğinizi bilmek istiyorsanız, bu yazı tam size göre. Özel içerikli kozmetikler, halktan ilham alan üst düzey aksesuarlar veya kitschy Kont Drakula buzdolabı mıknatısları olsun, sadece Romanya‘da satın alabileceğiniz en iyi 11 hediyelik eşya burada.

Horezu Seramikleri

Horezu, Vâlcea İlçesi’ndeki Olari Caddesi boyunca sergilenen renkli kaplar, tabaklar ve diğer çeşitli seramik objeler arasında gezinin ve yüzyıllarca süren halk sanatı ve işçiliğinin sonuçlarını görün. Halen geleneksel teknikler kullanılarak yapılan ve kırmızı, kahverengi, yeşil, mavi ve ‘Horezu fildişi’ tonlarında boyanmış Horezu seramikleri, UNESCO’nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alıyor.

artizane.ro adresinden birbirinden harika el işi seramikleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Romanya Le Bluzları

Eski halk motiflerinin eşsiz bir dekorasyonda bir araya getirilmesiyle süslenmiş geleneksel, el yapımı bluz. Romanya’nın halk mirasında merkezi bir yere sahiptir. Pek çok yeni ve eski bluz arasından sizin için mükemmel olanı bulun ve ülkenin dört bir yanındaki Rumen kızlar ve kadınların yüzyıllardır yaptığı gibi onları gururla giyin. Tamamen el yapımı olan bu bluzlardan harika bir hediye olabilir. Romanya Bluzları Yerel mağaza olarak ise Bükreş’teki Village Museum‘da bu yerel kıyafetleri satın alabilirsiniz.

Yeşil Ceviz Reçeli

Lezzetli yeşil ceviz reçeli, geleneksel bir Rumen gurme spesiyalitesidir. Haziran ayında toplanan yeşil cevizler, çok dikkatli koreografisi yapılmış adımlarla saatlerce marine edilip kaynatılan bir süreçte reçele dönüştürülür.

Drakula Hatırası

Romanya’nın Drakula hediyelik eşya satın almak için en iyi yer olduğunu söylemek hiç de zor değil. Onu sev ya da ondan nefret et, Kont Drakula’yı istersen eve götürerek, kesinlikle bir rafta, duvarda veya buzdolabının üzerinde rahat bir yer bulacaktır. Her gün onun sırıtan yüzüne ve kanlı dişlerine bakma ihtimalini seviyorsanız, heykelleri, tabloları, posterleri, buzdolabı magnetlerini ve hatta onun suretinde şekillendirilmiş şarap şişelerini alabilirsiniz.

Țuică

Țuică, Romanya’nın ulusal içeceğidir. Bir şişe ţuică satın alırken tat, kalite ve yaş en önemli kriterler olsa da, hatıralık bir versiyon arıyorsanız, biraz ilginç bir şey için çilek ve diğer meyveleri olan birini seçin. Şanslıysanız, içinde olgun meyvenin tamamının bulunduğu, şişenin ağaç dalına sabitlenmesi ve içindeki meyvenin camın içinde tam boyuta ulaşmasıyla elde edilen bir şişeye bile rastlayabilirsiniz.

Boyalı Yumurtalar

Paskalya için, çeşitli bölgelerdeki Rumen kadınları, geleneksel halk motifleriyle doğal unsurların benzersiz kombinasyonlarını kullanarak yumurta boyar. Rumen evlerinde yumurtalar kırmızıya boyanıp Paskalya ritüelinde ikişer ikişer vurularak yenilirken, yapımı zahmetli bir zaman alan bu hediyelik yumurtalar, harika birer birer küçük tuvaller haline gelmeden önce boşaltılıyor. tür kreasyonlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.