Romanya Telefon Fiyatları

Romanya Telefon Fiyatları

Karadeniz sınırlarımızda komşumuz konumunda bulunan Romanya, çok uzun yıllardır Türkiye ile iyi ilişkiler içerisinde yer alıyor. Bir Avrupa ülkesi olarak ekonomisi Türkiye’ye göre tahmin edilebileceği üzere daha iyi konumda bulunan bu ülkede elektronik ürünlerinde fiyatlar da daha avantajlıdır. Bu açıdan örnek olarak Romanya telefon fiyatları Türkiye’ye göre çok daha uygun gelebilir.

Romanya’da telefon fiyatları için karşılaşılan uygun rakamlar, Türkiye’de birçok kişinin ilgisini çekerken, yoğun bir elektronik alışverişi de sağlanmaktadır. Günlük hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelen akıllı telefonlar için elbette ki herkes uygun fiyatlar arayabilir. Uygun fiyatlar açısından farklı dünya ülkelerindeki alternatifler de denenirken, Romanya telefon fiyatları göz önünde tutulabilir.

Romanya akıllı telefon piyasası açısından elbette ki Samsung ve iPhone modellerinin ön plana çıkmayı başardığı fakat farklı markaların da yer aldığı bir piyasaya sahiptir. Bu piyasa içerisinde farklı ve güvenilir markalar üzerinden alışveriş yapılabilecek şekilde Xiaomi marka ürünleri veya Huawei modellerine de rastlamak mümkündür. Ülkeden temin edilen telefonlar Türkiye’de pasaport kaydıyla rahatlıkla kullanılabilir ve 3 yıl sonra sim kart değiştirilerek, bağımsız bir şekilde kullanıma da devam edilebilir.

Romanya Samsung Telefon Fiyatları

Türkiye’de en fazla tercih edilen iki telefon markasından biri olan Samsung için Romanya’da çok uygun rakamlar ile karşılaşmanız mümkündür. Çünkü Samsung Romanya’da neredeyse tüm modelleri ile yer alırken, rakamlar Türkiye’ye göre de çok daha uygun olarak kabul edilebilir. Fiyat karşılaştırmaları açısından Romanya’da kabul edilen para birimi olarak Rumen Leyi(Rumen Ronu) şeklinde bilinen para biriminden bahsedilebilir. 

Ülke bir Avrupa Birliği ülkesi olsa da halen Euro kullanımına başlamadığı için Leyi para birimi ile rakamlar ifade edilecektir. Bu açıdan Romanya samsung telefon fiyatları için bir liste hazırlanırsa, listede ülkedeki leyi bazında fiyatlar, parantez içerisinde Türk lirası karşılığı ve ürünün Türkiye’deki fiyatları görülebilir.(İçerik hazırlanma tarihinde 1 Euro için 20,40 TL kur oranı ile hesaplama yapılmıştır.)

  • Samsung Galaxy S22 128GB – 3.612 Rumen Leyi(14.900 TL) ve Türkiye’de karşılığı yaklaşık 20.000 TL
  • Samsung Galaxy Z Flip4 128GB – 4.320 Rumen Leyi(17.800 TL) ve Türkiye’de yaklaşık 26.000 TL
  • Samsung Z Fold4 256 GB – 7.500 Rumen Leyi(31.000 TL) ve Türkiye’de yaklaşık 39.000 TL

Romanya İPhone Telefon Fiyatları

Tüm dünyada popüler olması gibi iPhone telefonlar Romanya’da da her zaman çok popüler bir yapıya sahiptir. Üstelik ülkede karşılaşabileceğiniz Romanya iphone telefon fiyatları Türkiye’ye göre de çok daha avantajlı gelebilir. Yıl içerisinde yakın olması ve çok sık ziyaret edilmesiyle Romanya’dan iphone almak birçok kişi için de avantajlı gelebilir. Bu anlamda tıpkı Samsung telefon fiyatları için hazırladığımız liste gibi iphone Romanya fiyatları için de aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

  • iPhone 11 64GB – 2.500 Rumen Leyi(10.300 TL) ve Türkiye’de yaklaşık 17.000 TL
  • iPhone 12 128GB – 4.759 Rumen Leyi(19.700 TL) ve ülkemizde cihaz yaklaşık olarak 26.000 TL
  • iPhone 12 Pro 128GB – 5.355 Rumen Leyi(22.170 TL) ve Türkiye’de yaklaşık 27.000 TL
  • iPhone 13 128GB – 3.750 Rumen Leyi(15.500 TL) ve Türkiye’de yaklaşık 28.000 TL
  • iPhone 14 Pro 128GB – 6.340 Rumen Leyi(26.200 TL) ve Türkiye’de yaklaşık 42.000 TL

Romanya’da Telefon Alınabilecek Platformlar

Romanya’da internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz ve güvenilir bir şekilde telefon satın almayı tercih edebileceğiniz önemli online platformlar da yer alıyor.

Emag

Platform Romanya’da elektronik, ev aletleri, mobilya veya eğlence ürünleri gibi birçok ürün çeşidinde en popüler çevrimiçi mağazalar arasında yer alır.

PCGarage

Romanya’da uzun yıllar öncesinde tam anlamıyla bir bilgisayar alışverişi sitesi olarak kurulmuş olsa da bugün PCGarage, akıllı telefon alışverişleri için de popüler bir yapıya sahiptir.

Okazii

Romanya ikinci el telefon fiyatları

Her ay milyonlarca Romanyalı tarafından kullanılan bu alışveriş sitesi Romanya’da Bitfactor S.R.L gibi güvenilir bir firma tarafından yönetiliyor. Romanya’da ikinci el telefon ilanı vermek veya satın almak isteyenlerin bir numaralı tercihi konumunda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.