Romanya Araba Fiyatları 2021

Romanya Araba Fiyatları

Rumen vatandaşlarının alım gücünün son yıllarda yükselmesiyle birlikte Romanya araba fiyatları Rumenleri zorlayan seviyenin oldukça altına indi ve kayıtlı toplam otomobil sayısı 5,99 milyona ulaştı. Sürücü Ehliyetleri ve Kayıt Ofisi – DRPCIV‘den alınan resmi verilere göre, bu arabaların yalnızca 200.000’i 2 yıldan daha yeni, 1,2 milyonu ise 20 yaşından büyük.

Romanya‘da kayıtlı binek otomobil, ticari araç, kamyon ve otobüs olmak üzere toplam araç sayısı 7,63 milyon adede ulaştı.

2020 yılında Romanya’da satılan yaklaşık 100 bin araç içerisinde en çok tercih edilen araba markası Dacia oldu. 40 bin adetlik satışla en yakın rakibi Skoda’ya 30 bin adet fark atmış durumda. Romanya’da en çok tercih edilen araçlar listesinin üçüncü sırasında ise 9000 adetlik satışla Renault bulunuyor.

Statistic: 2020 yılında Romanya'da satılan otomobil miktarları, by number of vehicles | Statista
Daha fazla istatistik için Statista

Hal böyle olunca Romanya’daki otomobil fiyatlarını incelemek için ikinci el ve sıfır araba satan firmaları yakından inceleyip Romanya otomobil fiyatlarına göz atmakta fayda var.

Sayfa İçeriği

Autovit.ro

autovit.ro Romanya

Autovit.ro, Romanya’daki en büyük ikinci el araba satışı sitesidir. Autovit.ro, Allegro Online Services Romania SRL’ye aittir. Allegro Online Services Romanya, Romanya’da iki önemli siteye daha sahip olan Allegro Group’un bir parçasıdır: compari.ro ve olx.ro (eski mercador.ro)

Carzz.ro

70.000’den fazla yeni araba ve kullanılmış araba ilanıyla CarZZ.ro, Romanya’nın en büyük araba satış sitelerinden birisidir.

Carzz.ro Youtube

Bestauto.ro

Romanya araba fiyatları incelemeniz sırasında muhakkak ziyaret etmeniz gereken bir site. Oldukça çok ilan sayısına sahip.

Depozitauto.ro

Depozitauto.ro

Alt segment otomobil ilanlarının diğer Rumen ikinci el otomobil satış sitelere göre biraz daha fazladır. 500 Euro’ya Clio, 1600 Euro’ya Vectra görebilirsiniz.

Auto.ro

Romanya’nın köklü ikinci el araç satış sitesidir.

1 Comment

  1. fiyatlar oldukça makul. türkiyedeki 24 aylık bir araba kredi taksidine orada araba alıyorsun. ne diyelim. gerçekti hayal oldu.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.