Norveç Ev Fiyatları

Norveç Oslo Ev Fiyatları

Norveç ev fiyatları için hazırladığımız bu yazımızda ev piyasasına bir bakış atacağız. Norveç ekonomik anlamda orada yaşayan insanları güçlü hissettiren ve sosyal hayatta da mutlu eden bir ülke. Norveç’te ki ev fiyatlarının çalışan kesimi fiyat anlamında zorlayıcı düzeyde mi sorusunun peşinden gideceğiz. Norveç’ te Eylül/2022 döneminde bir önceki çeyrek yüzdesini yıllık bazda %4.8 arttırmış olup, aynı zamanda Mart 2000 yılından itibaren en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Norveç ev fiyatlarına baktığımızda 2017 den 2022 ye ortalama 3.354.074 NOK ( 318.637 €) olarak gerçekleşmiştir. Ağutos 2022 de bu fiyatlar 3.850.000 (365.750 €) şeklinde gerçekleşmiştir. 2023 yılında yükseliş devam edecek gibi görünüyor.

Norveç’te ev almak için şartlar nedir?

Norveç te bir ev satın almak istediğinizde tabii ki ilk önce oturma izniniz olması gerekmektedir. Hoşunuza giden bir ev bulduğunuzda teklif verip ev sahibinin bunu cevaplandırması gerekmektedir.  Norveç te ev fiyatının tamamına ihtiyacınız yoktur. Depozito olarak fiyatın  %25 ine sahip olmanız eğer 34 yaşın altındaysanız Norveçt te ev fiyatının %15 ini depozito olarak da verebilirsiniz.

Norveç’te ev almak bürokrasi ve evrak işlerinin çok olduğu işlemlerden bir tanesi. Bu bürokrasi sizin canınızı sıkabilir ama dişinizi sıkın Norveç’te bir ev almak üzeresiniz, ilk önce gelirinizin bu evi karşılayabileceğini kanıtlamak zorundasınız. Serbest meslek sahipleri işletmelerinin yıllık gelirini beyan etmek zorundadırlar. Norveç’te ev almak bürokrasi yumağı demiştik ya hani bankadan bir evrak almakta uzun süreceğinden bu süreleri iyi hesap etmek gerekir.

Norveç ev fiyatları araştırmanız için beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak online ilan sitelerine göz atalım.

  1. finn.no
Norveç Ev Fiyatları

Norveç’te ev listeleme için bir numaralı web sitesi Finn.no ve Norveç’te bir ev satın almak istiyorsanız bu site Norveç ev fiyatları araştırmasında işinizi kolaylaştıracak. Oslo’da stüdyo tipi daire fiyatları 1,5 milyon Norveç Kronu‘nundan başlamakta. Bu da Türk Lirası karşılığı 2,7 milyon TL yapmakta. Oslo’da bu fiyattan daha ucuza bulabileceğiniz tek mülk ise kapalı otopark alanı ilanları.

Norveç Oslo Ev Fiyatları

Satmak, Satın almak anlamında bu site ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bir sitedir. 28 binden fazla ikinci el ve sıfır konut ilanı bulunmaktadır.

Norveç Satılık Ev İlanları

Lokal sitelerden biri olan bu site, evlerin kataloglanması ve resimlerin kalitesi anlamında kullanıcısına aradığını bulabilecek bir ortam sağlıyor.

  • proaktiv.no

Sitede şu anda 479 satılık konut bulunmaktadır. Hem kırsal da hem de şehirlerde satılık evleri bu lokal sitede bulabilirsiniz.

Norveç ev fiyatları için bakabileceğiniz diğer ilan siteleri;

aktiv.no, eiendomsmegler1.no, krogsveen.no

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.