Norveç Araba Fiyatları

Norveç Araba Fiyatları

2022 yılı itibari ile baktığımızda Norveç’te satışa sunulan araba markaları arasında en çok satışa sunulan markalar VW, Toyota, BMW, Volvo ve Skodadır. Norveç’te araba fiyatları da bu satışlara göre şekillenmektedir.2021 yılına göre 2022 yılında satılan araç sayısı azalmıştır. Norveç araba fiyatları da 2022 yılı için artış göstermiştir. Bunun en büyük nedeni Norveç’te içten yanmalı motorlara 2018 yılından itibaren ekstra vergi alınması kişileri elektrikli otomobillere yöneltmiştir.2018 yılında başlayan düşüşler bu yıla da yansımıştır. 2023 yılında da bu artışı gözlemleyeceğimiz gözüküyor.

Norveç’te araba fiyatlarını derlediğimiz bu yazımızda araç fiyatlarını bulabileceğiniz online siteleri bulabilirsiniz.

Kaynak :https://www.marklines.com/en/statistics/flash_sales/automotive-sales-in-norway-by-month

SıraMarkaOcak-Ekim 2022 Satış Adedi
1VW13.844
2Toyota9.230
3BMW8.245
4Volvo6.843
5Skoda7.208
Norveç Araba Satış Rakamları 2022

Sayfa İçeriği

Norveç Araba Fiyatları ve Araba Satış Siteleri

Norveç araba fiyatları Norveç’te araç piyasasına elektrikli araçların girmesi ile karışmış durumda, içten yanmalı motorlardan alınan ekstra vergiler kişileri tercih konusunda elektrikliye yönlendirmektedir.

Mycar.no

Norveç Araba Fiyatları

Sitenin Norveç’te satılan bütün markaları görebileceğiniz geniş bir yelpazeye sahiptir. Aynı zamanda aracınız için tahmini değer öğrenmek için de bir bölüm bulunmaktadır.

2022 Aralık ayı itibariyle 1 Norçe kronu 1,9 TL civarı. Güzel ve bakımlı Volkswagen e-Golf 2019 modeli fiyatı 249 bin Norveç kronu. Türk parası karşılığı ise 474 bin Türk lirası. Araç Hibrid.

FINN.no

Norveç te ikinci el araç satışının yanında bütün ikinci el taşınır ya da taşınmaz malları satabileceğiniz ya da alabileceğiniz bir sitedir.

Ooyyo.com

Sadece Norveç araba fiyatlarını değil, tüm Avrupa kıtasında ilana koyulan araba fiyatlarını göreceğiniz bir sitedir. Sadece araba alım satım üzerine yapılmış bir sitedir.

theparking.eu

Tüm dünyada hizmet veren bu site her keseye uygun araba fiyatlarını ayağınıza getiriyor. Bu sayede sadece kendi ülkenizde ki değil tüm dünyada ki araba piyasasından haberiniz olmaktadır.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.