Move To Earn Nedir?

Move To Earn

Move to Earn (M2E) modeli, Web 3.0’da yeni bir oyun türüdür. Amacı insanların daha sık hareket etmesini sağlamaktır. Play to Earn bundan farklıdır çünkü kullanıcı sadece oyun oynamak için değil, gerçek aktivite için ödüllendirilir. Kullanıcılar akıllı telefonlarındaki GPS’i kullanarak yürüdüklerinde veya koştuklarında oyun içi jetonlarla ödüllendirilirler. Bu coinler veya jetonlar daha sonra kripto para için kullanılabilir veya parametrelerinizi yükseltmek ve gelecekte gelirinizi artırmak için kullanılabilir. Birçok Move to Earn oyunu, kullanıcılarına başlangıçta bir NFT satın almasını şart koyabilir.

En Popüler Move To Earn Projeleri

STEPN

STEPN, Solana blok zincirinde ilk olarak Ocak 2022’de ortaya çıkan bir Web 3.0 uygulamasıdır. Bu projenin temel amacı sağlıklı kalmanıza yardımcı olmaktır. Kazanmak için, mümkün olan her şekilde geliştirilebilen özel NFT spor ayakkabıları satın almanız gerekir. Şu anda genel panik nedeniyle değeri oldukça çökmüş olsa da, StepN yavaş yavaş önceki değerlere geri dönüyor.

GenoPets

Move To Earn Projesi Genopets

Genopets’teki spor ayakkabılar yukarıda bahsedilen projelerde mevcut değildir. Ancak, bu uygulamada beslenebilecek ve geliştirilebilecek dijital yaratıklar bulacaksınız. Gelişimleri tamamen yaşam tarzınıza bağlıdır. Bu yazılım uyku süreniz, aktivite seviyeleriniz, kalp atış hızınız vb. hakkında veri toplar. Jetonlar bu kriterlere göre verilecektir. Bu oyunun şu anda beta test modunda olduğunu unutmayın. Halka açık lansman 2022 yılının 3. çeyreğinde gerçekleşecektir.

Kaynak: Qrius

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.