Japonya Araba Fiyatları

Japonya Araba Fiyatları

Japonya uzun zamandır gelişmiş otomotiv endüstrisi ile tanınmaktadır. Japonya, Toyota, Suzuki, Mazda, Mitsubishi veya Yamaha gibi bazı büyük markalara ev sahipliği yapmaktadır. Japonya araba Fiyatları için öncelikle sarı ve beyaz plakalı arabaların ayrımını bilmek faydalı olacaktır.

Sarı plakalı araçlar küçük, yavaş ve kompakt oldukları için sadece “şehir içinde” dolaşmak için kullanılmaktadır. Sarı plakalı arabaların tipik bir örneği Kei‘dir.

Beyaz plakalı araçlar daha ferah, hızlı ve güvenlidir. 660 cc üstü motor hacmi sayesinde, beyaz plakalı arabalar otoyoldaki hızı veya uzun mesafeli seyahatleri destekleyebilir. Bu nedenle Beyaz plakalı araçlar, hem satış fiyatları hem de bakım maliyetleri açısından sarı plakalı araçlara göre daha pahalıdır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Japonya’da araba ucuzdur. Yeni bir Beyaz Plakalı araba 800.000 Yen‘den (7.200 $) başlayabilir.

Japonya’daki araba fiyatları için listemize eklediğimiz sıfır veya ikinci el araba satış sitelerini inceleyebilirsiniz.

Sayfa İçeriği

beforward.jp

Japonya Araba Fiyatları

Çok büyük miktarda ilana sahip bir araba satış sitesidir. Özellikle Toyota ve Mazda gibi Japon marka araba fiyatları inanılmaz derece düşüktür. Fiyatlar hem yerel değerinde hem de bulunduğunuz ülkenin en yakındaki limana teslimat fiyatıyla belirtilmektedir. Japon modeli 2007 model Toyota Corolla Axio 1,4 fiyatı 3,000 USD iken liman teslim fiyatı 5,519 USD‘dir.

Japon Araba Fiyatları : beforward.jp

Avrupa ve ABD arabaları ise Japon araba markalarına kıyasla biraz daha yüksek fiyatlarda alıcı bulmaktadır.

carused.jp

Japonya ucuz ikinci el araba fiyatları

2009 model Toyota Passo model arabaların 600 USD civarında ilanlarının bulunduğu bir websitesi. beforward.jp’deki kadar ilan sayısı bulunmasa da inanılmaz fiyatlara arabalar bulabilirsiniz.

japanesevehicles

Sınırlı ilan sayısı bulunan fakat oldukçu uyguna Toyota bulabileceğiniz bir ilan sitesi.

sbtjapan.com

500 dolar altında fiyatlarda bile araba bulabileceğiniz ve fiyatların Türk Lirası cinsinden de gösteren bir ilan sitesi. İlan sayısı oldukça fazla. Sadece Toyota kategorisinde 52 binden fazla ilan bulunmakta. Japonya araba fiyatları için incelenmesi gereken bir site.

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.