İtalyan Saat Markaları

İtalya Saat Markaları : Zannetti

İtalyan saat markaları ile mi ilgileniyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Her biri farklı bir değere sahip en iyi 8 İtalyan saat markasını bir araya getirdik.

İsviçre, Almanya ve Japonya gibi İtalya da kaliteli saatçilik dünyasında önemli bir rol oynuyor. Stil, lüks ve verimlilik, Made in Italy’de bir araya geliyor. Listede işi sadece çoğunlukla saat yapmak olan firmaların markalarına yer verilmiştir.

Sayfa İçeriği

U-Boat

İtalyan Saat Markaları : U-Boat

Otomatik İtalyan marka saatler arasında kesinlikle U-Boat’ı göz ardı edemeyiz. U-Boat, İtalyan lüks saatler grubunun bir parçasıdır ve 2000 yılında aile tutkusunu miras alan Italo Fontana’nın tutkusundan doğmuştur. Bu markanın hayranları arasında Giorgio Armani, James Blunt, David Beckham ve Tom Cruise var. U-Boats şüphesiz ünlü İtalyan saatleri arasında ve en özgün İtalyan saat üreticilerinden biridir.

Anonimo

Anonimo Millitare

Anonimo, İtalyan stilini İsviçre saatçiliği ile birleştirerek gerçekten yüksek kaliteli, muhteşem modeller ortaya çıkaran bir şirkettir. Anonimo, gündelik ancak sofistike tasarımlara odaklanmaları sayesinde, piyasadaki en çok yönlü İtalyan saatlerinden bazılarını da sunuyor. Saatlerinde bronz kullanımı, imza niteliğindeki yastık şeklindeki kasaları ve logosunda da görüldüğü gibi üçgenlere olan yakınlığı gibi markanın kendine özgü bir dizi uygulaması bulunuyor. Tüm bunlar, Anonimo saatlerinin emsallerinden gerçekten öne çıkmasını sağlıyor.

Ennebi

İtalyan marka saatler : Ennebi

İtalya, Prato’da bulunan Ennebi, özellikle dalış alanında el yapımı profesyonel saatleriyle tanınmaktadır.

El yapımı kol saatleri arasında kuşkusuz Ennebi öne çıkar. Ennebi saatlerinin tarihi, Floransa şehri ve tüm Toskana lüks saat okulu ile ilgili olanlar arasında muhtemelen en ilginç olanıdır, çünkü kökleri geçen yüzyılın başındaki İtalyan ve Toskana endüstriyel kültürüne dayanmaktadır. Alessandro Bettarini ve Luciano Nincheri, tıpkı iki kurucunun soyadının baş harfleri gibi, Ennebi projesinin veya NB‘nin arkasındaki beyinlerdir. İtalyan lüks saat markası Ennebi, ünlü Floransalı mekanik tornacıların tüm deneyimlerini yansıtan ve İsviçre otomatik hareketlerine sahip profesyonel dalış mekanik saatlerinin en önemli üreticilerinden biridir.

Officina del Tempo

İtalyan : Officina del Tempo

Listemizdeki bir sonraki İtalyan saat markası, zamansız ancak yenilikçi ürünler sunma konusunda uzmanlaşmış Officina del Tempo’dur. Bu, büyük ölçüde, zamanın sınırlarını aşabilen ve şık, minimalist tasarımlara sahip bir saat kataloğu oluşturan saatler yaratma hedeflerinden kaynaklanmaktadır.

Officina del Tempo, 2000 yılında Ancona ilinde Senigallia’dan bir şirket tarafından piyasaya sürülen bir İtalyan saat markasıdır. Marka, tamamen İtalya’da tasarlanmış ve üretilmiş, sürekli estetik araştırma ve birinci sınıf malzemelerin kullanımı ile karakterize edilen, detaylara ve kaplamalara gösterilen özeni hiç kaybetmeden saatler sunuyor.

Locman

İtalyan Saat Markası : Locman

Locman, 1986 yılında Elba Adası’nda, genel merkezi Marina del Campo’da kuruldu. Şüphesiz İtalyan saat markaları arasında en büyüklerinden biridir. Locman saatlerin sunduğu geniş ürün yelpazesi; konsolide bir gerçekliktir ve birkaç yıldır en çok satan Stealth ve Montecristo’ya oldukça rafine sınırlı sürümler ekledi.

Locman, 2006 yılında yeni saat ustaları yetiştirmeyi ve hizmet ağını güncellemeyi amaçlayan İtalyan Saatçilik Okulu’nun kısaltması olan SIO’yu kurarak saatçilik üreticisi olmanın temellerini attı. Locman ayrıca iki yıldır Ducati Motor’un ortağıdır ve bununla özel bir lüks saat koleksiyonu oluşturur.

Panerai

Panerai : Luminor Marina

Birçok saat koleksiyoncusu için “İtalyan saat stili” Panerai ile eş anlamlıdır. Bu lüks marka genellikle Patek ve Rolex ile aynı üst düzey müzayede kataloglarında bulunur. Floransa’da kurulmuş, İtalyan Kraliyet Donanması için resmi bir saatçiydiler.

Zannetti

İtalya Saat Markaları : Zannetti

Mazzucato

Mazzucato

Son olarak ultra modern, yenilikçi saat seçenekleriyle tanınan bir marka olan Mazzucato var. İtalyan markası, Endüstriyel Tasarım alanında köklü bir geçmişe sahip olan Simone Mazzucato tarafından kurulmuştur.

Hem tasarım hem de üretimdeki uzmanlığı, markasına aktarma konusunda oldukça yetenekliy ve bu da oldukça benzersiz bir saat kataloğuyla sonuçlandı. Bu İtalyan saatlerinin ana konsepti, etkileyici mühendislik ile zarif stil arasındaki denge etrafında dönüyor; bu nedenle Mazzucato’nun ürünleri “asla sıkıcı” olarak pazarlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.