İtalyan Markaları 2022

İtalyan markaları

İtalyan markası denilince akıllara ilk gelen süper İtalyan araba markaları veya italyan giyim markaları gelse de İtalya’da bundan daha fazlası olduğundan emin olabilirsiniz. Enerji, bilişim, bilgisayar ve elektronik sektörlerinde de oldukça tanıdık markanın İtalyan olduğunu göreceksiniz.

Sayfa İçeriği

İtalyan Giyim Markaları

Bottega Veneta

Kabaca “Venedik Atölyesi” anlamına gelen Bottega Veneta, 1966 yılında Michele Taddei ve Renzo Zengiaro tarafından kurulmuş birinci sınıf deri eşya ve aksesuarlarda uzmanlaşmış lüks bir İtalyan markasıdır.

Bottega Veneta Bornoz Fiyatı 8900 USD

Versace

1978 yılında Gianni Versace tarafından kurulan İtalyan markası, lüks hakkında hayal ettiğimiz her şeyi bünyesinde barındırıyor. Bu pahalı görünen, pahalı hissettiren bir marka. Versace, parlak renkleri, cesur desenleri ve canlı grafikleriyle tanınır. Medusa’nın markanın logosunda kullanılması bile Yunan mitolojik karakterinden ve ona sahip tamamen tüketme yeteneğinden yararlanıyor.

Versace Ceket 870 USD

Moschino

“mos-KEY-no” olarak telaffuz edilir. 1983 yılında Franco Moschino tarafından kurulan İtalyan markası, bildiğimiz kadarıyla çağdaş moda üzerindeki en büyük etkilerden biri olmuştur. Moschino, çoğumuzun kafasında bulunan tipik olarak dar görüşlü ve hiyerarşik yüksek moda kavramından saparak, popüler kültürü ve gündelik ikonografiyi daha önce kimsenin düşünmediği bir şekilde tasarlayan İtalyan giyim markaları ndan biridir.

Moschino Deri Ceket 2260 USD

Valentino

Tek kişilik bir moda devi olan tasarımcı, erken yaşlardan itibaren moda okudu ve sonunda Paris’te resmi bir eğitim aldı. 1960 yılında kendi moda evini açmak için Roma’ya döndü ve Paris moda evlerinin görkemli, zengin doğasını kendi belirgin İtalyan markasına kanalize etti. İtalyan tasarım markaları gösterişli bir üne sahipse, bu Valentino Garavani sayesindedir.

Valentino Palto 3372 Euro

Marcelo Burlon

Marcelo Burlon, Pusha-T ve LeBron James ile yaptığı çalışmalarda gösterildiği gibi, cesur, geometrik grafikler ve ince çağdaş kesimlerle yeni nesil İtalyan giyim markalarının tartışmasız önde gelen isimlerinden biridir. İtalyan markası sadece tişört, sweat ve aksesuar üretse de Burlon, hayvanları, kamuflajı ve Patagonya sembollerini çarpıcı grafik tasarımlarla birleştiren kendine özgü bir estetik oluşturmuştur.

Marcelo Burlon Sweatshirt 360 USD

FENDI

Fendi Palto 3845 Sterlin

Fendi’nin kökeni 1925’e kadar uzanıyor. Karı koca Edoardo ve Adele Fendi, markayı Roma’da bir kürk ve deri eşya mağazası olarak kurdular. Fendi’nin kendine özgü double-F monogramına en çok aşina olsanız da, kürk konusunda küresel otoritelerden biri olarak saygı görüyor ve bu alandaki öncü çalışmaları ile ünlü. 40’lı yıllarda, Fendi ailesinin yeni nesli – beş kız kardeş Paola, Anna, Franca, Carla ve Alda – devraldı ve yeni, genç bir bakış açısı enjekte etmeye başladı. 60’lı yıllarda, Karl Lagerfeld etikete katıldı ve markanın zengin müşterisinin gözünden düşen kürkleri yeniden tanımlayarak ve tarihi markaya çağdaş bir bakış açısı getirerek İtalyan markasını hayata döndürdü.

PRADA

Prada, diğerleri gibi, kökleri lüks deri çanta ürünlerindedir. 1913 yılında Mario Prada tarafından kurulan marka, hızlı bir şekilde büyük bir başarı elde etti ve 1919’da İtalyan kraliyet ailesinin resmi tedarikçisi olarak onaylandı. Bu, etiketin logosunu çevreleyen ikonik düğümlü ip kraliyet figürü olarak kullanılmaya devam ediyor.

Prada Timsah Derisi Ceket 27,744 Sterlin

Miu Miu

1993 yılında Miuccia Prada tarafından kurulmuştur. En çok hazır giyim ve çanta koleksiyonları ile tanınan Miu Miu, Japon modasında sıkça görüldüğü gibi renk ve enerji ve eksantrik bir kural tanımazlığı vardır. İtalyan markası, zincirleri, pulları, kürkü, altını, renk sıçramalarını ve dikkatleri üzerine çekmesi garanti edilen her şeyi kucaklayarak minimal markalamayı ve yumuşak bir şekilde konuşulan çizgileri göz ardı eder.

Mui Mui İpek Elbise 18,205 Sterlin

Giorgio Armani

Kesinlikle reklam gerektirmeyen bir marka olan Giorgio Armani adı, keskin siyah takım elbise, kaygan deri eşya ve sadece İtalyan giyim markalarının yaratabileceği zevkli savurganlık görüntülerini anında çağrıştıran markadır.

Armani moda imparatorluğuna 1975 yılında başladı ve tasarım vizyonunu sıradan insanlara ve sokakların stiline dayandırdı. Böyle bir yaklaşım, tüm demografilerden moda hayranları arasında popüler olduğunu kanıtladı ve şimdi markanın Emporio Armani, Armani Exchange, EA7 ve Armani Jeans dahil olmak üzere geniş bir etiket listesi var.

Giorgio Armani Neve Kürkü Plato 12,525 USD

Gucci

1921 yılında Guccio Gucci tarafından kurulan marka, en eski İtalyan giyim markalarından biridir. Gucci, Paris ve Londra otel ticaretinde çalışırken tanıştığı insanların lüks yaşam tarzlarından ilham alarak çanta markasını kurdu. Bu estetiği Toskana’nın maharetli yerel işçiliğiyle birleştiren şirket, kısa sürede İtalyan seçkinleri ve Bottega’sını ziyaret eden uluslararası alışverişçiler arasında popüler oldu.

Gucci Palto 4900 Sterlin

Sergio Tacchini

Bir başka klasik İtalyan markası olan Sergio Tacchini, güvenilir ve otantik köklere sahiptir. 60’ların sonlarında aynı adı taşıyan profesyonel tenisçi tarafından başlatılan etiket, tenisin sıkıcı kıyafet kurallarını heyecan verici renkler ve yeni malzemelerle sarsmak için bir çabaydı. Markanın kendine özgü yüksek moda logosundan da anlaşılacağı gibi, marka spor giyime sınıf ve lüks bir dokunuş getirdi.

2007 yılında marka iflas ilan etti ve bir Hong Konglu işadamına satıldı.

MARNI

1994 yılında Consuelo Castiglioni tarafından kuruldu. İtalyan markasındın en dikkat çeken tasarım koleksiyonunu ayakkabınları oluşturuyor.

Marni Ayakkabı 716 Euro

Dolce & Gabanna

Dolce & Gabbana, 1985 yılında İtalyan tasarımcılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından Legnano’da kurulmuş bir İtalyan lüks moda evidir. Bir deri ceket icin 38,000 TL ödeyecek paranız varsa belli ki daha çok paranız vardır.

Diğer İtalyan Giyim Markaları

  • Kappa
  • FlLA
  • Diadora
  • Diemme
  • Aspesi
  • Nordica
  • Salvatore Ferragamo
  • United Colors Of Benetton

En Değerli İtalyan Markaları 2022

1. Ferrari

Piyasa değeri : $37,2 M.

Sektör : Otomobil

2. Gucci

Piyasa değeri : 22,6 M

Sektör : Moda

3. Kinder

Piyasa değeri : Milyar

Sektör : Gıda

4. Azimut Yachts

Piyasa değeri : Milyar

Sektör : Deniz

5. DeLonghi

Piyasa değeri : $4,6 M

Sektör : Küçük ev aletleri

6. Ducati

Piyasa değeri : Milyar

Sektör : Motosiklet

7. Indesit

Piyasa değeri : Milyar

Sektör : Beyaz eşya

8. BVLGARI

Piyasa değeri : Milyar

Sektör : Parfüm&Saat

9.Martini&Rossi

Piyasa değeri : M

Sektör : Alkollü içeçcek

10.Barilla

Piyasa değeri : M

Sektör : Gıda

11.Pellegrino

Piyasa değeri : $4,6 M

Sektör : Gıda

12. Tic Tac

Piyasa değeri : $4,6 M

Sektör : Gıda

13.Nutella

Sektör : Gıda

14.Generali

Sektör : Sigorta

15.Bianchi

Sektör: Bisikliet

Kaynak:forbes

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.