İtalyan Gözlük Markaları 2021

İtalyan gözlük markaları

Bugün bazı İtalyan gözlük Markaları nı tanıtacağız: bunlar gerçek el yapımı şaheserler ve tasarımcıları ağırlıklı olarak İtalyan. Her gözlüğün sizin için özel olarak yapılmış eşsiz bir parça olarak hissettirdigi ve aralarında kesinlikle ruhunuza en uygun olanı bulacağınız bir liste.

Sayfa İçeriği

Vanni

En iyi İtalyan gözlük şirketi arayışımız bu İtalyan gözlük markası Vanni ile başlıyor. Vanni, İtalya’da yenilikçiliği ve teknik dokunuşlarıyla ünlü mükemmel gözlük şirketidir. Vanni Harks tarafından kuruldu, zanaatkarlık ön planda.
İnsanların farklı düşünmelerini sağllayan ve insanların yaşam tarzlarını değiştirmelerini sağlayan tasarımlara sahipler. Ürünlerinde özel olan nedir? Yaratıcılık ve geleneği birleştirmeleri diyebiliriz. Bu nedenle, yaratıcı bir erkek/kız iseniz, tasarımlarına göz atmak için vakit ayırmanıza değer.

Persol

İtalyan gözlük markaları inovasyon liderleri sıralanırsa, Persol en üstte olan İtalyan gözlük markasıdır. 1917 yılında Giuseppe Ratti tarafından kurulan şirket, kullanıcılarla farklı yenilikleri buluşturuyor. Yaylı menteşeleri ilk tanıtan Persol oldu. Diğer pek çok akıllı ve modern işlevin de mucidi onlar diyebiliriz.


İlk başta pilotlar ve spor otomobil sürücüleri ana hedef müşterileriydi. Yavaş yavaş müşterilerin güvenini kazandılar ve işlerini genel müşterilere doğru genişlettiler. Artık onları İtalya’da lider bir gözlük şirketi yapan sadık bir hayran kitlesine sahipler.

Trussardi

Trussardi, gözlük tarzında mükemmelliği ve işçiliği temsil eder. 1911 yılında kurulan şirket, uzun süredir gözlük endüstrisinde güvenilir bir isim olmuştur. Yenilikçi tasarımları ve kaliteli ürünlere olan bağlılığı ile kullanıcıların güvenini kazanmıştır.

Geçtiğimiz yüz yılda şirket, İtalyan stilini dünyada temsil etmede hayati bir rol oynadı. En trend gözlükleri burada bulacaksınız. Ayrıca eski moda, vintage ama klas gözlükler de burada mevcuttur.
Çağdaş lüksün peşindeyseniz, Trussardi iyi bir seçim olacaktır.

Luxottica

Luxottica, sadece İtalya gözlük markaları ‘nın değil, dünyanın da en büyük ve en iyi gözlük markasıdır diyebiliriz. İtalya dahil tüm dünyada 7000’den fazla perakende mağazası var. 1961’de kuruldular, piyasaya çok uzun süredir hakimler. Farklı tarzlarda farklı gözlük türleri tasarlar, üretir ve pazarlarlar.

Çocuklardan yaşlılara kadar herkes bu şirkette aradığını bulacaktır. Ayrıca, dünyada lider olan pek çok popüler gözlük markasına da sahipler. Bu markalar arasında; Micheal Kors, Oakley, Prada eyewear, Dolce&Gabanna, Barberini, Armani Exchange, Persol, Valentino, Versace gibi markalar mevcut.

Sadece gözlük değil, aynı zamanda çerçeveler ve optik lensler de üretiyor ve pazarlıyorlar. Reçeteli lenslere ihtiyacınız varsa, onu da oradan alabilirsiniz. Gözlük endüstrisi söz konusu olduğunda, yaklaşık %80 pazar payına sahipler. Kalitesi ve güveni için dünyada gözlük tekelini oluşturmuşlardır.

L.G.R

L.G.R (Luca Gnecchi Ruscone), gözlük endüstrisinde yeni trend belirleyenler arasında. İtalyan kültürünü temsil eden el yapımı, otantik çerçeveler ile ünlüdürler. Üç İtalyan zanaatkar aile, tüm çerçeveleri kendi başlarına yapıyor.
Bu nedenle, her çerçeve özenle ve usta bir şekilde tasarlanmıştır. Diğer markaların aksine, her karede özenle seçilmiş iyi bir bitiş bulacaksınız. Ayrıca her gözlükte de İtalyan işçiliği bulunur.

Bunun dışında üretici, gelenek ve yeniliği aynı anda sağlar. Bu özellik, markanın çok sayıda sadık müşteri kazanmasına yardımcı olur. Şu anda İtalyan gözlük çerçeveleri endüstrisinde büyük bir pazar payına sahipler.
Yenilik ve geleneğin yanı sıra kaliteye de odaklanırlar. Tüm ürünleri dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Blackfin

Tabii ki, Luxottica kadar büyük değil, ancak, bu olmadan hiçbir İtalyan Gözlük Şirketleri listesi oluşturulmamalı. En büyük İtalyan gözlük tasarımcılarından biridir. Birinci sınıf mühendislik stiline ve konforuna odaklanırlar.

Bu markanın en iyi yanı, ülkelerini temsil etmeleridir. Tasarımlarının, sanatlarının ve görünümlerinin her biri, ülkelerinin tarihini temsil ediyor. Tüm gözlükleri İtalya’da yapılır. Kalite söz konusu olduğunda, müşterilerin her zaman birinci sınıf kaliteye sahip olmalarını sağlarlar.

Gözlüklerin yanı sıra yüksek kaliteli çerçeveler de üretiyorlar. Çerçeveleri, onları cam endüstrisindeki diğerlerinden ayıran titanyumdan yapılmıştır. Maria Pramaor tarafından kurulan BLACKFIN, herkes için hafif, dayanıklı ve rahat gözlükler sunar.

Baruffaldi

1932’den önce kurulan Baruffaldi, İtalya’daki en eski gözlük şirketlerinden biridir.İtalyan markası kayak, motor ve tırmanma gözlüğü üretimiyle ünlü. En iyi hizmeti verebilmeleri için en başından beri belirli bir niş pazara odaklanıyorlar.

Ürünlerinden her zaman yüksek kalite ve dayanıklılık bekleyebilirsiniz. Ayrıca konfor, müşterilerinin gözlüklerini takmanın keyfini çıkarabilmeleri için odaklandıkları bir diğer önemli anahtardır.

Salice

Sporcu musun? Gözlük sever misin? O zaman Salice markasını duymuş olabilirsiniz. Marka, sporculara özel ürünleri ile ünlüdür. Akıllı yenilikleri ve ileri teknoloji kullanımıyla, birinci sınıf spor gözlükleri üretirler.

İtalyan gözlük markaları : SALICE

İster motorcu, ister balıkçı, ister denizci olun, kendinize uygun gözlüğü bu markadan bulacaksınız. İsim hız, spor ve enerjinin eş anlamlısıdır. Adı bize her şeyi anlatıyor.

Res/Rei

2011 yılında kurulan firma, müşterileri için özgün tasarımlar üretmektedir. Her ürün, yetenekli bir zanaatkardan benzersiz bir tasarımla üretilmiştir. İnsanların bu markayı sevmesinin nedeni budur. Yani eşsiz gözlük takmak istiyorsanız, seçmeniz gereken marka bu.

Res’in sunduğu tek şey benzersizlik değildir. Ürünlerinden dayanıklılık ve uzun ömür elde edeceksiniz. Dayanıklı malzeme sağlarlar, böylece dayanıklı bir bitmiş ürün elde edersiniz.

Üstelik marka, trendlerin hayranı değil; bunun yerine, insanların sevdiği kendi trendlerini belirlerler. Kendi trendini belirlemeyi seven biriyseniz, bu marka harika bir yardımcı olabilir. Muhteşem bitişleri ve canlı renkleri ile dünyada kişiliğinizi geliştirmenize yardımcı olacaklar.

Hapter

2013 yılında, İtalya’nın dağlık Belluno kasabasında olağanüstü bir gözlük markası yolculuğuna başladı.

İkinci Dünya Savaşı’nda, askerler buza dönüşmüş askeri gözlükler takarlardı. İtalyan gözlük markası olan Hapter onlardan ilham aldı ve sağlam ve dayanıklı gözlükler üretmeye başladı.

Şık ve estetik gözlükler sağlamak için birinci sınıf teknoloji ve kaynak kaliteli malzemeler kullandılar. Cerrahi paslanmaz çelik, el yapımı kumaşlar ve sert kauçuk, gözlük üretmek için kullandıkları ana malzemelerdir. Gözlükler geçmişi temsil edebilir, ancak müşterilere parlak bir gelecek de sunar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.