İtalya Araba Fiyatları

İtalya Araba Fiyatları

İtalyan araba fiyatlarına göz attığımız da yabancı markalar İtalya araç pazarının % 73’ünden fazlasını temsil etmektedir. Tümü yurtdışında üretim yapan büyük yabancı rakipler, pazarın sırasıyla % 15.15 ve % 14.46’sı ile PSA ve VW idi. Ford pazarın % 6.8’ine sahipti. Son zamanlarda, Opel ve Vauxhall markaları aracılığıyla faaliyet gösteren Avrupa General Motors (GM) şubesi Fransız grup PSA’ya satıld.

İtalyan yerli üreticiler binek otomotiv pazarında % 26,4 pazar payına sahipti. İtalyan-Amerikalı üretici FCA (Fiat-Chrysler Automobiles) % 26,1 pazar payına sahipti: Fiat % 16.93 ile pazar lideriydi, onu diğer grubun markaları Jeep 4.43%, Lancia / Chrysler, % 2,54 ve Alfa Romeo, % 2,26 takip etti.

Pandeminin de etkisi nedeni ile araba satışları 2019 dan beri düşüş göstermekte italyan araba fiyatları da bu düşüşden payını almaktadır.

Kaynak : https://uib.org.tr › kbfile › italya-ulke-raporu  

İtalya araba fiyatlarını derlediğimiz bu yazımızda araç fiyatlarını bulabileceğiniz online siteleri bulabilirsiniz. 

Kaynak :https://www.marklines.com/en/statistics/flash_sales/automotive-sales-in-norway-by-month

SıraMarka (Yerli)Pazar Payı %
1FİAT16,93
2JEEP4,43
3Lancia / Chrysler2,54
   
İtalya Yerli Otomobil Pazar Payı
SıraMarka (Yabancı)Pazar Payı %
1PSA15,15
2VW14,46
3Ford6,8
İtalya İthal Otomobil Pazar Payı

İtalya İthal Otomobil Pazar Pay

Sayfa İçeriği

İtalya Araba Fiyatları ve Araba Satış Siteleri

İtalya araba fiyatları italya araç piyasasının pandemi etkisi ile düşüşüne rağmen hem İtalyan markaları hem de İtalya da satışa sunulan yabancı markların olması nedeni ile incelenmeye değerdir. Aşağı da İtalyan araba fiyatlarını inceleyeceğiniz siteler bulunmaktadır.

autoscout24.com

Sitenin İtalya da satılan bütün markaları görebileceğiniz geniş bir yelpazeye sahiptir. Arama kısmında ki filtrelemede ülke olarak İtalya seçtiğinizde 300 binden fazla aracı görüntüleme imkanına sahipsiniz.

Carros.com

İtalya da  ikinci el araç satışının yanında bayilere ve gerçek kişilere hizmet verebilen bir sitedir.

Ooyyo.com

Sadece İtalyan araba fiyatlarını değil, tüm Avrupa kıtasında ilana koyulan araba fiyatlarını göreceğiniz bir sitedir. Sadece araba alım satım üzerine yapılmış bir sitedir. 304.893 tane italya ile ilgili ilan şu an için bulunmaktadır.

theparking.eu

Tüm dünyada hizmet veren bu site her keseye uygun araba fiyatlarını ayağınıza getiriyor. Bu sayede sadece kendi ülkenizde ki değil tüm dünyada ki araba piyasasından haberiniz olmaktadır.

machineryzone.com

İtalya araba fiyatlarının şekillendiği bir başka site olan machineryzone aynı zamanda italya da sanayi ve diğer iş kollarında çalışan araçlarında alımını ve satımını yapabileceğiniz sitedir.

italvia automobili

İtalya Araba Fiyatları

1000 Euro’dan 1 milyon Euro’ya kadar büyük bir yelpazede araba ilanı bulunan bir website.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.