İsviçre Saat Markaları 2021

İsviçre saat markaları

İsviçre saat markaları ifadesi sadece bir ürünün menşei belirtmekle kalmaz, aynı zamanda o ürünün dünya çapında tanınan kalite ve onay mührüdür. Bugün yapılan tüm lüks saatlerden yarısından fazlası İsviçre’de yapılmaktadır. Sizi mekanik saatçiliğin merkez üssüne kısa bir yolculuğa çıkarırken bize katılın.

Sayfa İçeriği

IWC (Schaffhausen)

1868 yılında kurulan firma, kurulduğu tarihten itibaren mümkün olan en yüksek kalite kriterlerine göre saat üretimi yapmaktadır. Pilot saatleri ünlüdür.

Breitling

İsviçre saat markası

Bu İsviçre saat markasının hayranları, kadranlarındaki zengin çeşitlilikteki detayları ve saatlerinin sportif-arkaik temel karakterini inanılmaz çekici bulduklarını belirtiyor. Breitling’in tarihi, Léon Breitling’in 1884’te şirketi kurmasıyla başladı. Geçici bir kapanış ve üretici Sicura’nın mülkiyet haklarını devralmasından bağımsız olarak, Breitling bugün çoğunlukla bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Omega

Omega Saat

1848 yılında Louis Brandt tarafından La Chaux-de-Fonds’da kurulan şirket, başlangıçta Louis Brandt et Frère – Omega Watch & Co.olarak biliniyordu. İngiltere’nin Kraliyet Uçan Kolordusu, 1918’de ABD Ordusu gibi, savaş birimleri için resmi zaman tutucuları olarak 1917’de Omega saatlerini seçti. Omega saatler, NASA’nın tercihiydi ve 1969’da Apollo 11 görevi için Ay’da kullanılan ilk saat olarak tarihe geçti. Ayrıca Omega, 1932’den beri Olimpiyat Oyunlarının resmi zaman tutucusu olmuştur.

Rolex

Rolex Saat

Rolex olmadan İsviçre saat markaları listesi yapmak tabi ki saçma olurdu. Türk halkının en pahalı İsviçre saati hangisi sorusuna verdiği cevap çoğunlukla Rolex oluyor. Ama listemizin ilerleyen bölümlerinde bunun hiç de böyle olmadığını göreceksiniz.

Patek Philippe

Patek Philippe, 1839 yılında Cenevre Kantonu ve Vallée de Joux’da kurulmuş bir İsviçre lüks saat firmasıdır. 1932’den beri İsviçre’deki Stern ailesine aittir.[4] Patek Philippe, kuruluşundan bu yana kesintisiz bir saatçilik geçmişine sahip dünyanın en eski saat üreticilerinden biridir. En karmaşık mekanik saatler de dahil olmak üzere saatler ve mekanizmalar tasarlar ve üretir. Şirket, dünya çapında 400’den fazla perakende satış noktasına ve Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya’da bir düzineden fazla dağıtım merkezine sahiptir. Patek Philippe, yaygın olarak dünyanın en prestijli saat üreticilerinden biri olarak kabul edilmektedir.Yıllar içinde, önemli Patek Philippe saat sahipleri arasında Queen Victoria, Queen Elizabeth II, Princess Diana,[15] Pope Pius IX, Marie Curie, Albert Einstein, John F. Kennedy, Nelson Mandela, Pablo Picasso, Pyotr Tchaikovsky ve Leo Tolstoy bulunmaktadır. Aralık 2020 itibariyle, müzayedelerde satılan dünyanın en pahalı on saati arasında sekiz tanesi Patek Philippe saatleridir. Özellikle Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A-010 şu anda müzayedede satılan en pahalı saat unvanına sahipken (31.19 milyon ABD doları veya 31 milyon CHF), 1989’a kadar dünyanın en karmaşık mekanik saati olan Patek Philippe Henry Graves Supercomplication şu anda müzayedede şimdiye kadar satılan en pahalı cep saati olmuştur. (24 milyon ABD doları veya 23.237.000 CHF)

TAG Heuer

Tag heuer

Deniz seviyesinden 992 metre yükseklikteki La Chaux-de-Fonds şehri, TAG Heuer’in merkezidir. Bu üretici, zarif saat türünde de usta olsa da, temel yetkinliği spor kronograf üretimi disiplinidir. Monaco, Carrera ve Autavia, gerçek saat klasikleridir ve vintage hayranları arasında en çok aranan kronograf modelleri arasındadır.

Tag Heuer Monaco

Breguet (L’Orient)

Breguet Saat

Belki de tarihin en büyük saatçilik dehasının mirasını günümüze taşıyan bir saat. Abraham Louis Breguet ve onun adını taşıyan şirketten bahsediyoruz.

Neredeyse hiçbir başka İsviçre saat markası, İsviçre’nin Breguet gibi saat yapım zanaatının uzun geleneğini bünyesinde barındırıyor. 18. yüzyılın ikinci yarısından bu yana. Marie Antoinette ve Napoleon Bonaparte, müşterilerinin numaraları arasında yer aldı.

Blancpain

BlanckPain

Blancpain, birçok lüks markanın üzerinde bir marka olarak kabul edilir ve Breguet’in yanı sıra A. Lange & Sohne, Jaeger-LeCoultre, Vacheron Constantin, Patek Philippe ve dahil olmak üzere sektördeki İsviçre saat markaları arasında en mükemmel isimler arasında en üst sıralarda yer alır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.