İsviçre Çikolata Markaları 2021

isviçre çikolata markaları

İsviçre özellikle sütlü çikolatasıyla ünlüdür. 1875’te İsviçreli şekerlemeci Daniel Peter, yoğunlaştırılmış süt kullanarak ilk katı sütlü çikolatayı geliştirdi. Kakaoyu ve şekeri ithal eden bir ülkenin dünyaca ünlü çikolatalarına göz atıyoruz. İşte İsviçre çikolata markaları.

Cailler of Switzerland

1819’dan beri kaliteye kendini adamış olan Cailler markası, İsviçre’nin en eski, en bilinen ve en sevilen çikolata markalarından biridir. Cailler, 1929 yılından beri Nestlé Group’un bir markasıdır.

Camille Bloch

Camille Bloch, İsviçre’deki en vizyoner ve yaratıcı çikolatacılardan biridir. 80 yılı aşkın bir süredir kendilerini birinci sınıf çikolata spesiyaliteleri üretmeye adamışlardır.

Canonica

1948 yılında André Canonica tarafından kurulan İsviçre şirketi Canonica SA, SWISSCANONICA Grubunun eski şirketidir. Başlangıçta, şirket ticaret ve restoran işletmeciliği yapmaktaydı. 1968’de uzun zamandır parçası olmak istediği bir sektöre katılmaya karar verdi: çikolata. Amaç, yüksek kalite ve özgünlüğü yansıtan en lezzetli karışımları geniş ve zarif bir marka aracılığıyla keşfetmek ve paylaşmaktı. Lüks çikolata markası CANONICA, bu ailenin zanaatkarlık ve gurme uzmanlığına olan tutkusundan doğdu. Canonica çikolata.

Chocolat Stella

3.000’den fazla tarif, çok sayıda birinci sınıf içerik ve neredeyse 100 yıllık bir deneyim ile Chocolat Stella Bernrain, tüm bunları müşterilerinin fikir ve isteklerini gerçekleştirebilmeleri için hizmetine sunuyor. Organik Stella çikolataları ülkemizde de satışı bulunmakta.

Favarger

Favarger, 1826’da Jacques Foulquier tarafından kurulmuş bir İsviçre çikolata üreticisidir. İsviçre’nin Cenevre Kantonu Versoix’de bulunmaktadır.

Frey

1887’de kurulan çikolata Frey, İsviçre çikolatasında uzmanlığın gelişmesine önemli ölçüde katkıda bulunmuştur.
Ülkemizde bu çikolatayı aradığınızda alacağınız cevap : üzgünüz stoklarımızda bulunmamaktadır olacaktır.

Toblerone

Kraft general foods’dan 2012 yılında Mondelez international tarafından satın alınmıştır. Ülkemizde yaygın olarak tüketilen isviçre çikolata markaları ndan biridi.

Lindt

İsviçre çikolata markaları arasında belki de İsviçre ile en çok özdeşleşen çikolata Lindt marka çikolatadır. Tarihi 1879 yılına kadar gitmektedir. Türkiye’de satışı yapılan nadir İsviçre çikolatalarından birisidir.

Ovomaltine

En ünlü İsviçre çikolata markaları nden birisidir. 100 den fazla ülkede sabah kahvaltıda tercih edilen kakaolu fındık kremasının üreticisidir. Online marketlerde Türkiye satışı bulunmaktadır. 380 gr kakaolu kreması 90 TL civarındadır.

Royal Army

Geleneksel Kraliyet Ordusu beyaz çikolata, sütlü çikolata ve guarana kafeinli bitter çikolata.

Villars

Fribourg’daki Villars fabrikasında, her bir kakao çekirdeği partisi, kendine özgü aromaları elde etmek için titizlikle kavrulur. Bir kez kavrulduktan sonra, çekirdekler dikkatlice rafine edilir ve macun, zengin bir tat ve hassas bir bitişe sahip çikolata elde etmek için yavaşça konçlandırılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.