İsveç Bıçak Markaları 2021

İsveç Bıçak Markaları

İsveç bıçakları çok iyidir çünkü İsveçliler binlerce yıldır doğayla iç içe yaşıyorlar. Bu nedenle en iyi outdoor ve bushcraft bıçaklarından bazıları İsveç’ten gelmektedir. İsveç’te yaşayanlar için bıçak sadecebir hobi değil, hayatta kalmanın bir yoludur! İşte dünyaca ünlü İsveç bıçak markaları.

Başlık

Mora

İsveç bıçağı denilince akla ilk gelen marka Mora’dır. Tabi ki daha pahalı bıçak markaları vardır ama hiçbiri Mora gibi efsane statüsünde değildir. Morakniv şirketi, 12C27 paslanmaz çelik, UHB-20C karbon çeliği, Triflex çelik veya daha yumuşak alaşımlı çelik arasına lamine edilmiş çok sert (HRC 61) karbon çeliğinden bıçaklar kullanır.

Fällkniven

İşveç bıçak markaları arasında 2000 yılından beri ABD Deniz Kuvvetleri ve ABD Deniz Piyade Birliklerinin tercihi olan İsveç bıçak markasıdır. Fallkniven F1 ve S1 modelleri kullanılmaktadır.

Hultafors

Hultafors, dünyanın her yerindeki usta zanaatkarlar için tasarlanmış güvenilir el aletleri sunan lider bir İsveç bıçak markasıdır. 130 yılı aşkın süredir her durumda güvenebileceğimiz yenilikçi araçlar geliştiriyorlar. Türkiye satışı da mevcuttur.

Karesuando

Karesuandokniven® bıçakları, sami geleneklerine göre yüzlerce yıl önce yapıldıkları şekilde yapılır. Kullanılan malzemeler , Karesuando’daki çevreden tedarik edilmektedir. Bıçaklar, her zaman yüksek kalite ve kullanım odaklı olmak üzere çeşitli amaçlar için tasarlanmıştır. El yapımı av bıçakları, olta bıçakları, cep bıçakları, geleneksel sami bıçakları ve ekstra ince şam bıçakları ürün yelpazelerinde yer almaktadır

EKA

İsveç bıçak markaları arasında avcılar arasında en iyi üne sahip markadır. Uygun fiyatlı olması ve yüksek kalite çelik kullanması, avcılar arasında tercih edilmesine neden olmuştur.

İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.