İsveç Alışveriş Siteleri 2022

İsveç alışveriş siteleri, Mordic veya İskandinavya’daki diğer çevrimiçi perakende sektörlerinden farklıdır. İsveç online alışveriş endüstrisi o kadar gelişmiştir ki, komşu ülkelerden birçok online alışveriş yapan kişi İsveç web sitelerini kullanıyor. Ülke, internet kullanan toplam nüfusun yüzde 94’ü ile çok yüksek bir internet kullanım oranına sahiptir. Ve İsveç’te, Ikea ve H&M gibi dünya çapında tanınan çok ünlü perakende şirketleri vardır.

İsveç’teki ilk on online mağazaya yerel oyuncular hakimdir. Zalando, ilk altıdaki tek İsveçli olmayan e-ticaret oyuncusu. Tabii ki, ilk 10 listesi her yıl değişiyor.

Sayfa İçeriği

İsveç’teki en popüler ürün kategorileri

Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi İsveç’te de giyim ve ayakkabı en popüler ürün kategorisini (% 39) oluşturuyor. Bunu güzellik ve sağlık ürünleri (% 32), kitaplar ve medya (% 27) ve ev elektroniği (% 23) takip ediyor.

İsveç’teki en popüler teslimat yöntemleri

İsveçli tüketiciler çevrimiçi sipariş verirken, teslimat söz konusu olduğunda aralarından seçim yapabilecekleri birden fazla seçeneğe sahiptir. % 39 ile ürünleri seçilen bir teslim noktasından teslim almak en çok tercih edilen teslimat yöntemidir. Akşam eve teslim (% 11) diğer bir popüler yöntem olup, bunu gün içinde paket makinesi ve eve teslim (her ikisi de % 3) izlemektedir. (Kaynak: ecommercenews.eu)

İsveç’teki En Popüler Online Alışveriş Siteleri

İsveç, Kuzey Avrupa’nın önde gelen e-ticaret ülkelerinden biridir. Finlandiya, Danimarka ve Norveç’ten birçok tüketici İsveç e-ticaret web sitelerinde çevrimiçi alışveriş yapıyor. Bu nedenle, İsveç’teki en iyi 10 çevrimiçi mağazanın birçok yerel oyuncuya sahip olması şaşırtıcı değildir.

Apotea.se

İsveç Alışveriş Siteleri : Apotea.se

Kişisel bakım ürünlerinden, reçetesiz ilaçlara kadar bir çok ürün satışı yapan alışveriş sitesidir. İsveç’in bu kategoride en çok tercih ettiği adrestir. İsveç’in online eczanesi denmesi yanlış olmaz.

Cdon.se

Hem pazaryeri olarak (1500den fazla dükkan) hem de kendi depolarından satış yapmaktadır. CDON pazarında ev elektroniği, kitap, oyun, film, spor ve eğlence ürünleri, giyim, ayakkabı, oyuncak, güzellik ürünleri ve mobilya ve mobilya kategorilerinde ürünler pazarlanmakta ve satılmaktadır.

Netonnet.se

İsveç alışveriş siteleri arasında tüketici elektroniği kategorisinde İsveç’lilerin en çok tercih ettiği alışveriş sitelerinden biridir. İsveç ve Norveç’te yerel noktalardan da satış yapmaktadır.

Elgiganten.se

Norveç, İzlanda, Danimarka gibi pek çok kuzey avrupa ülkesinde hizmet veren, İsveç’in en büyük online elektronik alışveriş sitesidir.

adlibris.com

Adlibris İsveç, Finlandiya ve Norveç’te faaliyet göstermektedir ve 1990’lardan beri İsveç’teki en büyük çevrimiçi kitap mağazaları arasında yer almaktadır.

Zalando.se

Almanya merkezli İsveç online alışveriş sitesidir. Aylık 3 milyondan fazla ziyaretçisi ile İsveç’in en büyüklerinden biridir.

Mathem.se

İsveç online marketi. Gıda ürünlerden kişisel bakım ürünlerine kadar oldukça fazla çeşitte ürün bulunmakta.

Shein.se

Kadın modası ağırlıklı olmaz üzere İsveç giyim sitesi.

Webhallen.com

Teknoloji ve oyun meraklısı İsveç’lilerin gözde alışveriş sitesi.

Kjell.com

Ne ararsan var tarzı İsveç Alışveriş Siteleri arasında.

Bygghemma.se

Diğer İsveç Online Alışveriş Siteleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.