Haftada 1 milyon Euro kazanan İspanyol Youtuber!

Barcelona, 04/01/2021. Entrevista a Romuald Fons, de la BigSeo. (Foto: JUAN BARBOSA)

Romuald Fons kariyerine SEO’da başladığında ayda sadece 2,48 € kazanıyordu. Şimdi video sıralamalarının nasıl iyileştirileceğine dair hazırladığı kursları 750 € karşılığında satıyor.

Web sitelerinin Google’ın en iyi arama sonuçlarında nasıl derecelendirilebileceği konusunda kanalında 721.000 aboneye sahip bir girişimci ve YouTuber olan Romuald Fons, “YouTube’un insanların tüm gün video izleyerek geçirmesine ihtiyacı var” diyor.

Aralık ayında, tüm tavsiyelerini bir hafta boyunca özel bir eğitim programı olarak CreceTube adlı bir kursşeklinde 700 € ‘ya satışa koydu. Fons EL PAÍS’e gösterdiği belgelere göre yaklaşık 1.500 kişi satın aldı ve yedi günde 1 milyon Euro’nun üzerinde para kazandı.

Romuald Fons Youtube Kanalı

Barselona’dan 43 yaşındaki Fons, YouTube hakkında her şeyi biliyor. Kanalını mevcut pozisyonuna getirmek için iki yılını harcadı ve en iyi neyin işe yaradığını görmek için diğer kanalları analiz etti. En viral videosu dijital pazarlamayla ilgili bile değildi. Barselona’nın Poblenou semtindeki ofisinden EL PAÍS’e “Bu bir deneydi” diye açıklıyor.

Kaynak : elpais.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.