Irak Alışveriş Siteleri 2021

ırak alışveriş siteleri

Nüfusunun %50’sini oluşturan Iraklı 25 yaş altı genç nüfus Irak alışveriş siteleri ni öncelikli alışveriş yöntemi olarak kullanmaya devam ediyor. Buna rağmen Irak’taki e-ticaret pazarı çeşitli nedenlerden dolayı çok yavaş büyüyen bir pazar. Bu nedenler arasında; halkın büyük çoğunluğunun bankalara olan güvensizliği nedeniyle kredi kartı veya online ödeme yöntemlerini tercih etmemesi, ülke genelinde okur yazar oranının %80 seviyesinde olması, düşük internet alt yapısı ve desteği olarak sıralayabiliriz. Irak genelinde akıllı telefon kullanım oranının artmasıyla birlikte online alışverişin de ivme yakalayacağı tartışmasız bir gerçek. Yeni gelişen Irak online alışveriş pazarı büyük fırsatları da beraberinde getiriyor.

Kurdshopping

Irak alışveriş siteleri arasında ikinci el ürün kategorisinde önde gelen sitelerden biridir. Özellikle ikinci el elektronik ürünlerin fiyatları incelemeye değer.

elryan

Carrefour destekli online market alışverişi de yapabileceğiniz sitede klas elektronik ürün markaları ve daha bir çok şeyi bulabilirisiniz.

pelemall

Türk markalarının da bulunduğu bu sitede uygun fiyat yüksek kalite garantisi sunuyor.

Al Hafidh Market

Bilgi teknoloji ve elektronik ürün ağırlıklı ürün kategoriler ağırlıklı. Marka yelpazesi oldukça geniş.

al-nabaa

Bilgisayar ve çevre ürünleri, network ürünleri, depolama birimleri ve bunun gibi kategorilerde düşük fiyat be oldukça fazla seçenek sunan ırak alışveriş siteleri arasında bir numara.

opensooq

Amazondan sonra Irak’ta en çok tercih edilen ikinci online alışveriş sitesidir. İkinci el ürün, hizmet ilanları da bulunmaktadır. Kiralık ve satılık araçlar ve diğer kategorilerde Irak’ta bulunan alışveriş siteleri arasında en büyük olandır.

elabelz

Ortadoğu’nun en büyük online moda alışveriş merkezi hedefiyle faaliyet göstermektedir. Üst ve orta sınıf dünya çapında markaların, giyim ve aksesuar ürünlerini bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.