İngiltere’den Türkiye’ye Kargo

ingiltere'den Türkiye'ye Kargo

Kargo firması seçerken göz önünde bulundurduğumuz en önemli kıstas genelde hız olur. Ancak sön yıllarda e-ticaretin artmasıyla hızın yanında güvenilirlik ve çevre dostu hizmet en az hız kadar önemli bir özellik. İngiltere’den Türkiye’ye kargo hizmeti veren İngiltere kargo fimaları yazımız seçim yapmadan önce iyi bir fikir edinmenize yardımcı olacak.

Sayfa İçeriği

İngiltere’den Türkiye’ye Kargo : Royal Mail

İngiltere’den Türkiye’ye Kargo : Royal Mail

İngiliz şirketi 1516’da kuruldu ve 2013’te Londra Menkul Kıymetler Borsası’na taşınana kadar 499 yıl boyunca Birleşik Krallık hükümetinin mülkiyetindeydi. Royal Mail, 162.000 kişiyi istihdam ediyor ve 2019’da 10,4 milyar sterlin gelir elde etti. Birleşik Krallık’taki müşteriler için açık ara en popüler kargo firması konumunda. Birleşik Krallık’ın en iyi 100 çevrimiçi perakendecisinin 37’sinde tek nakliye seçeneği olarak sunulmaktadır.

Royal Mail bölgeler

Royal Mail uluslar arası kargolarda Türkiye’yi Avrupa bölgesine dahil etmekte. Avrupa dışı gönderiler 6-7 iş günü içerisinde gerçekleşirken Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa bölgesinde bu süre 3-5 iş günü içerisinde gerçekleşiyor. Bu kargo firmasıyla İngiltere’den Türkiye’ye Kargo süresi max 5 iş günü içerisinde gerçekleşiyor.

Royal Mail uluslararası kargo ücretleri için tıklayın.

Hermes

Hermes İngiltere

Hermes 1972 yılında kurulmuştur, Alman perakende şirketi Otto GmbH’ye aittir ve merkezi Hamburg’dadır. Hermes Europe GmbH, yaklaşık 15.000 kişiyi istihdam etmektedir ve 2019’da yaklaşık 3,7 milyar dolar gelir elde etti. İngiltere’deki en popüler ikinci kargo şirketidir ve İngiltere’nin en iyi 100 çevrimiçi perakendecisi arasında en yaygın olarak kullanılan paket teslimat hizmeti seçeneği kategorisinde liderdir.

Hermes, Avrupa’daki Türkiye’nin de arasında bulunduğu 20 ülkeye hizmet vermektedir. Ülkeye özel teslimat seçenekleri sunarlar. İngiltere’nin yanı sıra Almanya, Fransa, Avusturya ve Rusya’da uzmanlaşmıştır.

İngiltere’den Türkiye’ye kargo 5-8 iş günü içerisinde ulaşmaktadır. Örnek olarak 1 kg lık bir kargoya yaklaşık 35 sterlin ücret talep etmektedirler.

DPD İngiltere Kargo

DPD İngiltere Kargo

1999 yılında kurulan Fransa merkezli şirket, tüm dünyaya kargo teslimatı yaparken, esas olarak Avrupa çapında teslimata odaklanıyor. DPDgroup’un 77.000 çalışanı vardır ve yıllık cirosu yaklaşık 8,9 milyar $’dır. Hem Birleşik Krallık’taki en popüler teslimat seçeneği olarak hem de İngiltere’nin en büyük 100 e-ticaret şirketinin çoğunda bir nakliye seçeneği olarak listelenmekte üçüncü sırada yer alıyorlar.

DPD ile İngiltere’den Türkiye’ye kargo 2 farklı seçenek ile gerçekleşebiliyor. Bunlar Air Classic ve Air Express. Air Classic seçeneği ile 1 kg lık bir kargo 4-6 iş günü içerisinde 27 sterlin civarı gönderim sağlanabilirken, Air Express seçeneği ile bu gönderi 2-4 gün içerisinde 36 sterlin ücret karşılığı gerçekleşiyor.

İngiltere’den Türkiye’ye Kargo Gönderimi Yapan Diğer Kargo Firmaları

Bu blogda, Birleşik Krallık’taki en popüler kargo kurye sağlayıcılarına ve bunlardan hangisinin İngiltere’nin en büyük online alışveriş siteleri tarafından en yaygın olarak kullanıldığına ilişkin ayrıntılı bir genel bakış sağladık. Günümüzde birçok şirketin tercih ettiği lojistik sürecini optimize etmenin başka bir yaklaşımı, bir 3PL (üçüncü taraf lojistik) hizmet sağlayıcısı aracılığıyla birden fazla nakliye şirketine erişim sağlamaya çalışmaktır. Kararınız ne olursa olsun, size iyi şanslar ve başarılı bir iş girişimi diliyoruz.

1 Comment

  1. Merhaba gümrükte açılmaması,görülmemesi olarak kargo verilebilir mi ve ücreti ne kadar? Tüm ücretler ödedikten sonra kargo şirketi tekrar kar boyu teslim etmek için ücret talep edebilir mi?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.