ingiliz Ayakkabı Markaları 2022

İngiliz Ayakkabı Markaları

İngilizlerin her konuda iyi olduklarını dile getirmek doğru bir yaklaşım olmaz. Zira en son Eurovision’u kazandıklarında Nintendo 64 piyasaya yeni sürülmüştü. Ama söz konusu İngiliz Ayakkabı Markaları olduğunda ayrı bir başlık açılmasını hakediyor.

Bebek ayakkabılarından iş botlarına, özel gün topuklu ayakkabılardan günlük spor ayakkabılara kadar her şeyi içeren İngiliz yapımı ayakkabı markalarının bir listesini derledik.

Sayfa İçeriği

Edward Green

İngiliz Ayakkabı Markaları : Edward Green

En iyi derilerden elle kesildikleri için Edward Green marka ayakkabıları bu listenin en pahallı ayakkabıları arasın sokuyor. Her bir çift, markanın Northampton atölyesinde, 1890’dan beri markaya rehberlik eden aynı ilkelere göre üretiliyor. İngiliz stilinin zerafetini sergileyen markanın müşterileri arasında Ernest Hemingway’de bulunuyordu.

Edward Green Çizme

Özellikle çizme konusundaki 130 yıllık tecrübesi onu piyasanın en iyileri arasına sokuyor.

Grenson

Grenson

1866 yılında William Green tarafından kurulan İngiliz ayakkabı markası, 1913 yılında ise “William Green & Sons”un kısaltılmasıyla bugünkü adını almıştır. İngiltere ve Hindistan’da fabrikaları bulunmaktadır. Hindistan üretimi ayakkabılarında “G2” ibaresi bulunur.

Grenson Kadın Ayakkabı

Loake

Loake

1880 yılı, 5 kuşak ve 140 yıllık bir deneyim. Her bir Loake ayakkabı çiftinin yapımı yaklaşık sekiz hafta sürüyor ve şirketin kuruluşundan bu yana 50 milyonun üzerinde üretim yapıldığı tahmin ediliyor.

Loake Ayakkabı

Grenson ile birlikte 2. Dünya savaşında İngiliz askerlerine bot tedariği yapan İngiliz Ayakkabı Markaları arasında yer aldı.

Barker

Barker İngiliz Ayakkabı

Barker, 1880’den beri Arthur Barker adında yetenekli bir ayakkabıcının su geçirmez peg tabanlı botlar icat etmesinden bu yana Northamptonshire‘daki Earls Barton köyünde ayakkabı üretilmeye devam ediyor.

Barker Ayakkabı

Avrupa’nın en iyi ayakkabı fabrikalarından biri olan Barker, Earls Barton köyünün merkezinde yaklaşık 5 dönümlük bir alanda üretim yapar. Yılda 200.000 çift elle dikilmiş ayakkabı üretir.

Church’s

Church’s İngiliz Ayakkabı

Thomas Church ve üç oğlu tarafından 1873 yılında İngiltere’de kuruldu. 1990’lı yıllarda şirketin %83’lük hissesi (170 milyon USD) Prada tarafından satın alındı.

Church’s ayakkabı

Church’s, yaklaşık 800 kişiyi istihdam eden Northampton fabrikasından yılda 300.000 ayakkabı üretiyor.

İlginizi çekebilir >> İtalyan Ayakkabı Markaları

Tricker’s

Tricler’s Ayakkabı

En eski İngiliz Ayakkabı markaları arasında yer alan Tricker’s 1829 yılında Northampton’da kurulmuştur. Tricker’s, dayanıklı kır botları ve brogue’ları ile tanınır. Marka, Prens Charles’ın gözdesi.

Tricker’s

John Lobb

John Lobb Ayakkabı

John Lobb, 1866’dan beri Londra’da ve 1902’de Paris’te erkek ayakkabıları ve özellikle bot konusunda uzmanlaşmaya devam ediyor. 1976 yılında Hermes tarafından satın alındı. Frank Sinatra en büyük fanları arasında yer alıyordu.

Crockett & Jones

Crocket & Jones

23. Bond filmi olan SKYFALL’da James Bond tarafından tercih edilen İngiliz Markası 1879 yılında kuruldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.