Hollanda Alışveriş Siteleri 2022

hollanda yapimi logo

Hollanda alışveriş siteleri ile tanınan bir ülkedir. Birçok Avrupa e-ticaret endüstrisine yabancı oyuncular hakimken, Hollanda’daki ilk 10 alışveriş sitesi birçok Hollandalı çevrimiçi perakendeciden oluşmaktadır.

  1. BOL

En büyük Hollanda alışveriş siteleri arasında üçü yerel bir firma. Bol.com, Bertelsmann’ın bir projesi olarak başlasa da, Alman perakende grubunun bundan fazla fayda görmemesi üzerine gerçek bir Hollandalı e-ticaret oyuncusu oldu. Bol.com kitap ve dvd ile başladığı satış serüvenine 11 milyondan fazla kullanıcı ve 23 milyondan fazla ürün satışına kadar ulaştı.

2. Coolblue

Coolblue 2000 yılında basit bir çevrimiçi mağaza ile başladı: mp3man.nl (daha sonra mp3shop.nl oldu). İlk lansmandan kısa bir süre sonra Rotterdam merkezli şirket, PDAshop.nl, Scheerapparaatshop.nl “(Razer mağazası”) veya Statiefshop.nl (“Tripod mağazası”) gibi bir ürün kategorisine odaklanan daha fazla çevrimiçi mağaza açmaya başladı. Şirket ilk fiziksel mağazasını 2005 yılında açtı ve ardından yavaş yavaş farklı mağaza adlarına daha az vurgu yaparak “Coolblue” markasına daha fazla odaklandı. Şirket günümüzde daha çok tüketici elektroniği, beyaz eşya ve fitness ekipmanları satmaktadır.

3. wehkamp

Wehkamp, Hollanda’daki en eski çevrimiçi perakendecilerden biridir. 1952’de posta siparişi şirketi olarak başladı ve 1985’te müşterilerin sesli yanıt sistemi aracılığıyla telefonla sipariş vermesine olanak tanıyan bir sipariş sistemi başlattı. On yıl sonra, 1995’te, Wehkamp kendi web sitesini açtı. O zamandan beri Wehkamp, Bol.com ve Coolblue gibi hızlı işleyen rakiplere kıyasla kendini oldukça yavaş geliştirmesine rağmen gerçek bir internet öncüsü olarak görülüyordu. Ancak son zamanlarda Wehkamp, Hollanda alışveriş siteleri endüstrisinin zirvesinde kalmak için çok yatırım yapıyor. 2018 yılında ikinci dağıtım merkezini kurmaya başladı.

4. Alber Heijn Online

Hollanda alışveriş siteleri içerisinde süpermarket olarak yerini alan Alber Heijn Online, son yıllarda eve teslimat market ürünleri sektöründe lider konumdadır. Organik muzun güncel kg fiyatı 1.4 €

5. Marktplaast

1999 yılında Rene Van Mullem tarafından kurulan Hollanda’nın ilk ikinci el ve sıfır ürün ilan sitesi olan marktplaast, 2005 yılında Amerikan devi Ebay tarafından 225 milyon € bedelle satın alındı.

6. de Bijenkorf

De Bijenkorf, Hollanda’da yedi şubesi bulunan lüks bir mağaza zinciridir. İnternet mağazasının Hollanda, Belçika, Almanya ve Fransa için dört versiyonu vardır; Buna ek olarak, Avusturya’da ikamet edenler, Almanca versiyonu üzerinden sipariş verebilirler. De Bijenkorf ağırlıklı olarak giyim, moda aksesuarları, kozmetik ve parfüm satmaktadır. Modayı takip edenlerin ilham kaynağı olan bir alışveriş sitesidir.

7. Boetiek

Modayı takip etmek isteyenlerin uğrak noktası olan Hollanda’lı alışveriş sitesi, tasarımlarıyla ilgileri herzaman üzerinde topluyor

8. Weedhuis

Hollanda’nın kenevir marketi. Değişik aromlarda kenevir ve kenevir yağları satışı yapılmakta.

9. About you

İşte ilham arayanların ve influencerların sitesi About You, merkezi Hamburg’da bulunan bir moda ve teknoloji şirketidir. Online moda mağazası, klasik alışveriş çılgınlığının dijital versiyonu.


1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.