Anonymous Rusya Verilerini Sızdırmaya Devam Ediyor.

Rusya’ya ‘siber savaş’ ilan etmesinden bu yana OpRusya “#OpRussia” hız kesmeden devam ediyor Anonymous Rusya faturası şimdilik yaklaşık 5,8 TB Rus verisine ulaştı.

Enerpred sızması 432 GB büyüklüğünde veri içeriyor.

Ukrayna’nın canice işgalinden sonra Anonymous tarafından Rusya’da başlatılan #OpRussia, başarılı sonuçlar yayınlanmaya devam ediyor. DDoSecrets aracılığıyla yaklaşık 5,8 TB Rus verisi yayınladı. Kolektif, ticari bir banka da dahil olmak üzere Rus işletmelerine ve hükümetine ait daha fazla veri yayınlama sözü verdi.

Ukrayna halkından Anonymous Rusya saldırılarına teşekkür.
  • Enerji, petrokimya, kömür, gaz ve inşaat sektörlerinde uzmanlaşan Enerpred, Rusya ve BDT’deki en büyük hidrolik alet üreticisidir. Kolektif, 645.000 e-posta içeren 432 GB’lık bir arşivi sızdırdı.
  • Accent Capital, müşterilerinin yatırım yaptığı mülklerin birçoğunun sahibi veya yönetimiyle doğrudan ilgilenen bir ticari gayrimenkul yatırım firmasıdır. Kolektif, 365.000 e-posta içeren 211 GB’lık bir arşivi sızdırdı.
  • Sawatzky bir varlık yönetim şirketidir. Sawatzky’nin müşterileri arasında Du Pont, Lenovo, Whirlpool, Aveva, Wella, Johnson + Johnson, Cisco, Google, Swatch, Avito, Samsung, Microsoft, Western Union,
  • Saint-gobain, Türk Hava Yolları ve British American Tobacco bulunmaktadır. Kolektif, 575.000 e-posta içeren 432 GB’lık bir arşivi sızdırdı.
  • Worldwide Invest, Estonya ve Rus demiryolları ile bağları olan bir yatırım firmasıdır. Kolektif, 250.000 e-posta içeren 130 GB’lık bir arşivi sızdırdı.

Anonymous 25 Şubat’ta Rusya’ya siber savaş ilan etmişti. Bir çok Rusya devlet hizmeti veren websitesine DDOS saldırıları nedeniyle erişim sağlanamıyor.

Anonymous Rusya TV kanalı hacklemesi

Anonymous ayrıca Savunma Bakanlığı veri tabanını hacklediğini söylerken, Pazar günü grubun Rus devlet televizyon kanallarını hacklediği ve vatansever şarkılar ve işgalden görüntüler de dahil olmak üzere Ukrayna yanlısı içerikler yayınladığı iddia edildi.

Anonymous Rusya saldırıların süreceğini bildirdi.

Kaynak :

İlginizi çekebilir : Rusya Market Fiyatları 2022

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.