Ücretsiz Sms Doğrulama Siteleri 2022

Sms doğrulama sitesi

SMS doğrulaması, uygulamalara veya web formlara ikinci bir doğrulama biçimi eklemenin yaygın bir yoludur. Kullanıcının telefon numarasına “1234” veya “481236” gibi tek seferlik bir kod içeren bir SMS mesajı göndererek, SMS mesajını aldıklarını onaylamak için kodu uygulamasına veya web formuna girebilirler. Bu şekilde iki aşamalı doğrulama geçilmiş olur. Ücretsiz sms doğrulama sitesi Fransa, Amerika ve Türkiye gibi ülkelerin telefon numaralarına ücretsiz sms alabilir ve doğrulamanızı telefona ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Ücretsiz bir diğer hizmet olan geçici mail adresi hizmeti veren websiteler listesi için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Telefon numarası paylaşmak istemeyen veya yeni bir numaraya ihtiyacı olanlara hizmet veren sms doğrulama siteleri çoğu zaman ücret talep etmektedir. Listede bulunan sms doğrulayıcılar tamamen ücretsizdir.

SMS mesajı tipik olarak, kuruluşun kullanıcının cep telefonuna gönderdiği benzersiz bir koddan oluşur. Kullanıcı mesajı cep telefonuna aldıktan sonra, kodu kuruluşun web sitesine yazabilir veya kodu kuruluşa geri e-posta ile gönderebilir. Kuruluş bu süreçte hem bilgisayar hem de cep telefonu kullandığından, SMS doğrulaması iki faktörlü bir sistem olduğundan, yalnızca kullanıcının bilgisayarını kullanan tek faktörlü bir sistemden daha güvenlidir.

SMS Doğrulama Riski Azaltmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Sahte müşteri riskini azaltmak için kullanılan en yaygın doğrulama yöntemidir. Bu yöntemi geçici numaralar üreterek sms aktivasyonunu anlık olarak doğrulamak mümkündür. Sms yerine mail olarak doğrulama yapan websiteleri için de çözüm bulunmaktadır. Bu doğrulama yöntemi için ise geçici mail adresleri üreten siteler mevcuttur. Her iki yöntem ile internette daha az kişisel verinizi paylaştığınız için daha güvende olursunuz.

 • Alman Traktör Markaları

  Alman Traktör Markaları

  Alman tarım makinesi üreticileri, traktör dünyasının önde gelen oyuncuları ve aynı zamanda tarım için tasarlanmış traktörlerin lider ihracatçısıdır. Dayanıklı, güvenilir ve yüksek performanslı ürünleri ile tanınırlar. Alman traktör pazarı, mekanize tarım aletleri dünyasının en büyüğüdür […]

  Devam…


 • En İyi Alman Kombi Markaları

  En İyi Alman Kombi Markaları

  Hangi kombi markası en iyisidir? Bu yazıda, Alman kombi markaları nın dünyasına derinlemesine bir dalış yapacağız, aralarındaki bazı temel farkları ve neden bazılarının bu kadar iyi bir üne sahip olduğunu ve bazılarının en iyi kombi […]

  Devam…


 • Alman Çikolata Markaları

  Alman Çikolata Markaları

  En iyi Alman çikolata markaları nı mı merak ediyorsunuz? O halde kesinlikle doğru yerdesiniz çünkü bu rehber Almanya’da üretilen en iyi bilinen ve en lezzetli çikolataları içeriyor! Büyük olasılıkla bu listedeki bazı markalara aşinasınız ve […]

  Devam…


6 Comments

 1. SMS Onay hizmeti genellikle şirketlerin yaptıkları kampanyalarda tercih edilen bir hizmet türüdür. Şirketler mevcut kampanyalarından herkesin bir defa yararlanmasını istedikleri için bir telefondan sadece bir kez onaya müsade etmektedir. Diğer yandan, kampanyalardan çok daha fazla sayıda yararlanmak için smsgetir sms onay hizmetini alabilirsiniz. Sitemizden hizmet almanız için üye olmanız yeterlidir. Web sitemizden SMSGetir için verdiğimiz tüm numaralar sanal olmakla birlikte herhangi bir fiziki sim kartı hizmeti vermemekteyiz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.