Pahalı Kulaklıklar: Dünyanın En Pahalı 10 Kulaklığı

en pahalı kulaklıklar

Kulaklıklar için ses kalitesi ve estetik çok önemlidir ve müzik tutkunları en iyi işitme deneyimi için yüksek meblağlar ödemekten asla çekinmezler. Pahalı kulaklıklar kategorisinde müzik tutkunlarının hiç de uzak olmadıkları markaları inceledik.

Kulak üstü ve kulak içi kulaklıklar, müzik tutkunları için tercih edilen dinleme cihazı seçimi olmuştur. Yalnızca gürültü engelleme özellikleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi amplifikasyon için en iyi teknolojiyi de içerirler. Kulaklıklar farklı şekil ve boyutlarda olabilirler. Fiyatları modellerde kullanılan kalite ve teknolojiye göre farklılık göstermektedir. Kulaklıklar 30 dolardan başlayıp 100.000 dolara kadar çıkabilir.

Normal kulaklıklar kalite ve ses sunarken, bazı kulaklıklar işleri bir sonraki seviyeye taşır. Daha iyi görünen kasadan, kaplamalı mücevherlerden daha net ve akıllı sese kadar, kulaklıklar müşterilerine yüksek bir fiyat aralığında en abartılı özellikleri sunar. Bazı modeller sınırlı sayıda veya perakende olarak satın alınabilirken, liste uzadıkça kulaklıklar daha da özelleşiyor. Dünyanın en pahalı kulaklıklarına bir göz atalım.

Astell & Kern Layla AION

Pahalı kulaklıklar ın kulak üstü modeller olması beklenirken, Astell & Kern’in Layla AION kulak içi kulaklıkları müzik ve oyun severlerin gözdesi. İlk olarak 2014 yılında özelleştirilmiş modeller olarak piyasaya sürülen modeller, daha sonra iki sınırlı sayıda piyasaya sürüldü: Full Metal Jacket ve Carbon Fiber Edition. Moon Audio tarafından belirtildiği gibi, AION, Astell & Kern’in patentli Freqphase teknolojisine sahip 12 sürücülü bir konfigürasyonla birlikte gelir ve maliyeti 3.299 $’dır.Türkiye satış fiyatı ise 30 bin TL civarı.

Audeze LCD-4z

Audeze, LCD-1, LCD MX4 ve LCD XC gibi müşteri favorilerini içeren heyecan verici bir LCD serisine sahiptir. 3.995 $ fiyat etiketi taşıyan LCD-4z, serisinden ayrılıyor. Yeni amiral gemisi seti, son derece verimli çift Fluxor manyetik diziler, ince nano dereceli diyafram ve daha hafif bir ağırlık sağlayan dökme magnezyum muhafaza ile birlikte geliyor. Kulaklıkların bir amplifikatöre ihtiyacı yoktur ve AUX bağlantı noktasından doğrudan cihaza bağlanabilir.

STAX SR 009S

Stax’ın 4.450 dolarlık fiyat etiketini haklı çıkarmak için gösterişli kulaklıklar tasarlamasına gerek yok. SR-009, basit bir tasarımla gelen en sofistike ve şık görünümlü kulaklıktır. çok katmanlı sabit elektrot MLER (Multi-Layer-Elect-Rords), MLER 2’ye evrimleşmiştir. Elektrot açıklığının kenarını pürüzsüzleştiren bitirme ve dağlama işlemi, hava direncini azaltır ve ses geçirgenliğini daha da iyileştirir. Ayrıca, elektrotların kendileri, ultra ince elektrotun rezonansını en aza indirmek için yüksek özgül ağırlıkla altınla kaplanmıştır. Aynı zamanda altın kaplama ile elektrotun kendisinin elektrik direncini düşürme etkisinden dolayı yüksek hız, netlik, ipeksi detaylar ve güçlü doku yaratır.

ABYSS AB-1266

Abyss niş bir marka olarak kabul edilir, pek popüler değildir, ancak kulaklıkları için iyi tasarım özellikleri sunar. AB-1266 estetik açıdan hoştur ve Wealthy Gorilla tarafından belirtildiği gibi daha iyi ses kalitesi için düzlemsel manyetik sürücüler içerir. Kulaklıkların başlangıç fiyatı 5,495 dolardır ve ilk tercih olmasalar da değişiklik arayanlar için tercih edilen bir model olabilirler.

Ultrasone ED5 LTD Edition 5

Ultrasone’s Edition 5, sesli oyun için en iyi çözüm olan birinci sınıf kulaklık setidir. İyi ses ve uygun stereo ayrımı ürettiği bilinen ED5 sınırlı sürüm, bulunması nadir görülen bir parçadır. 5.000 dolara mal olan model, modeli temiz tutmak için mikrofiber bir bezle güzel bir kahverengi deri kutu içinde geldiği için kutudan çıkarma deneyimi sunuyor.

Warwick Acoustics Sonoma Model One

Sonoma One en çekici görünen model olmasa da, Warwick Acoustics bunu bağımlılık yaratan ses kalitesiyle telafi ediyor. 6.800 dolara yakın bir fiyata sahip olan paket, arkası açık kulaklıklar ve yüksek voltaj kullanımı için bir enerji verici amplifikatör ile birlikte geliyor. Kulaklıklar Naylon 12 polimerden yapılmıştır ve net ve çarpıcı bir ses sunuyor.

V-Moda Crossfade M-100

Nereye harcayacağınızı bilemediğiniz 40 bin dolarınız varsa bir alternatif olarak V-Moda Crossfade M-100 şüphesiz bunlardan biridir. Engadget’a göre, kulaklığın en pahalı özelliği, yan taraflarda bulunan özelleştirilmiş dekoratif kalkanlar. Altın, gümüş, bronz ve platin arasında müşterinin seçtiği metale göre 3 boyutlu olarak basılıyorlar.

Sennheiser Orpheus HE 1

Listedeki en pahalı üçüncü, HE 1 olarak adlandırılan Sennheiser tarafından 68.000 dolara satışa sunuluyor. HE 1’ler, doğru çalışması için gerekli olan ayrı valf amfisini içeren ayrı bir kit ile birlikte geldikleri için her gün takılabilecek türden kulaklıklar değildir. Kulaklıklar mikrofiber, yontulmuş alüminyum ve deriden yapılmıştır.

Onkyo H900M

CES Las Vegas, Onkyo, kulaklıkların üzerine yerleştirilmiş 20 karatlık elmaslarla H900M’yi tanıtmak için merkez sahneye çıktığında aydınlandı. Bu çarpıcı elmaslar, paslanmaz çelik halkaya tutturulmuş alüminyum plakalara yerleştirilmiştir. 100.000 dolarlık kulaklık, sağ ve sol kulaklıkları ayırt etmenin benzersiz bir yolunu buldu. Sol kulaklıkta tek bir yakut, sağda iki yakut bulunur.

Focal Utopia By Tournaire

2016 yılında Paris‘teki Tournaire Butik’te tanıtılan Focal Utopia, dünyanın en pahalı kulaklığı olmaya devam ediyor. Kuyumcu Tournaire tarafından yapılan kulaklıklar, What Hi-Fi tarafından belirtildiği gibi, 18 ayar altın ve kafa bandına yerleştirilmiş bir elmas üçlemesi içerir ve bunlar kuyumcu tarafından el yapımıdır. 120.000 dolarlık fiyatı göz önüne alındığında, kulaklıklar seri üretilmiyor ve müşterilerin bu pahalı parçayı almak için ön sipariş vermeleri gerekiyor.

Diğer pahalı kulaklıklardan bazıları, Final Audio Design Sonorous X, HiFiMan HE1000 V2 ve Shure KSE1500’ü içerir. Sennheiser ve Warwick Acoustics gibi en iyi markalar pahalı ürünler sunarken, Tournaire gibi kuyumcular dokunuşlarını en iyi kulaklıklara eklemekten vazgeçmediler. Oyuncular ve ses dinleyicileri ile birlikte kulaklıklara olan ilgi arttıkça, er ya da geç daha ilginç kulaklıklar piyasaya sürülecek.

1 Comment

  1. kulaklıgı o kadar para verilir mi ey zenginler. daha çok vermelisiniz. en pahaliyi almak icin birbirinizle yarismalisiniz/

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.