Organik Ürün Markaları 2021

organik ürün markaları

Organik ürün, organik tarım standartlarına uygun yöntemlerle üretilen gıdalardır. Standartlar dünya çapında farklılık gösterir. Organik ürün markaları ancak organik tarım, kaynakları döngüye sokan, ekolojik dengeyi destekleyen ve biyolojik çeşitliliği koruyan uygulamalara sahiptir. Son yıllarda tüketim bilincinin artmasıyla birlikte organik ürünlere talep de hızla artmaya başladı. Bu yazımızda organik ürün konusunda dünya çapında bilinirliği olan bazı markaları inceleyeceğiz.

Rebel Kitchen

Ne yapıyorlar: Rebel Kitchen, tamamı Soil Association sertifikalı organik olan her türlü harika bitki bazlı sütler, muzlu sütler ve hindistancevizi suyu ürünleri üretiyor.

Neden tercih ediliyor: Şirket, kurucu Tamara’nın sağlık, gıda ve sürdürülebilirlik tutkusuna dayalı olarak kuruldu. Şirketin misyonu, ‘sağlığı gıda ve ticaret yoluyla yeniden tanımlamaktır.’ ve Rebel Kitchen kesinlikle birçok olumlu değişiklik yaratıyor. Onlar B Sertifikalı bir şirkettir ve ayrıca Gezegen İçin %1’in (1% For the Planet.) üyesidirler.

Ürün tavsiyeleri: Rebel Kitchen’ın kahvede harika tat bırakan %100 bitki bazlı sütü (mylk) en popüler ürünlerinden sadece biri. Malzemeler arasında hindistan cevizi kreması, kahverengi pirinç, kaju, Himalaya tuzu bulunmakta.

Ombar

Ne yapıyorlar: Ombar, kurucu ortakların ham kakaodan yapılmış daha sağlıklı bir çikolata barı için potansiyel görmesinden sonra oluşturulmuş organik, vegan ve glütensiz bir çikolata şirketidir.

Neden tercih ediliyor: Tüm barlarının içeriği organiktir ve minimum düzeyde işlenmiştir ve organik kakaolarını doğrudan Ekvador’daki çiftçi kooperatiflerinden temin etmektedirler. Her şey Ombar’daki süreçle ilgili ve çikolatalarını düşük sıcaklık yöntemi kullanarak üretiyorlar.

Ürün tavsiyeleri: Coco süt (mylk) barları ve süper kremsi ve cevizli truffly denemeye değer. Ürünler tamamen doğal ve bitkiseldir.

Doves Farm

Ne yapıyorlar: Wiltshire merkezli Doves Farm, organik un, bisküvi ve fırın malzemeleri üreticisidir.

Neden tercih ediliyor : İngiltere’nin kayıp antik tahıllarından bazılarını yeniden piyasaya sürdüler. Geleneksel taş öğütme tekniklerini kullanarak tahılları yavaş ve hassas bir şekilde öğütmek farklı uygulamalarından sadece biri.

Ürün tavsiyeleri: Doves, mutfak malzemelerinin (sade ve kendi kendine kabaran un gibi) yanı sıra Stoneground Kepekli Karabuğday Unu ve Stoneground İngiliz Kepekli Siyez Unu gibi çok çeşitli özel unlara da sahiptir.

Zaytoun

Ne yapıyorlar: Zeytun, İngiltere pazarına zeytinyağı, medjoul hurması, badem, za’atar ve daha fazlasını içeren zanaatkar Filistin ürünleri tedarik ediyor.

Neden tercih ediliyor: Organik ürün markası Zaytoun, kendisini Filistinli çiftçi topluluklarını destekleyen ve ürünleri için organik sertifika almalarına yardımcı olan bir sosyal girişim ve topluluk çıkar şirketi olarak tanımlıyor. Kurucular Cathi, Heather, Atif ve Sal, Toprak Birliği Sertifikasyonu ile kaliteden asla ödün vermeden ve organik olan her şeyin bayrağını dalgalandırarak 1 milyon sterlinin üzerinde satış elde ettiler. Ayrıca web siteleri aracılığıyla Filistin’de zeytin ağacı dikmek gibi dünya dostu eylemleri de var.

Ürün tavsiyesi : Kesinlikle zeytinyağı. Dünyanın Adil Ticaret sertifikası alan ilk zeytinyağıdır.

Organik ürün markaları : Amy’s Kitchen !

Organik pizza Amy’s kitchen

Organik gıda markaları denilince akla gelen ilk isim Amerikalı Amy’s Kitchen oluyor. Organik ve GDO‘suz hazır ve dondurulmuş gıdalar üreten bir aile şirketidir. Amacı müşterileri, çiftçileri, çalışanları ve gezegenimiz için en iyisini seçmektir. İyilik onun yol gösterici ilkesidir. Bunun kâr elde etme işinde değil, herkes için lezzetli, organik vejetaryen yemekler pişirme işinde olduğuna inanıyor.

Organik ürünlerin silikon vadisi : Organic Valley

Organik süt : Organic Valley

Organic Valley, diğer organik ürün markaları nın aksine, çiftçilere ait bir kooperatiftir. Küçük bir çiftçi grubuyla başladı ve bir bakıma organik hareketi başlattı. Çiftçileri, insan tüketimine en uygun gıda ürünlerini yetiştirmek için kanlarını ve terlerini verirler. Uygulamada fazladan bir mil gidiyorlar ama tüm çabaya değer buluyorlar. Misyonu, insanların yemek hakkındaki düşüncelerini değiştirmektir. Kendileri için yüksek standartlar belirleyerek ve bu standartlara uygun ürünler üretmek için her gün çalışarak bulundukları yere ulaştılar.

Organik Tercih: Earth’s Best

Organik çocuk atıştırmalığı: Earths Best

Earth’s Best, adından da anlaşılacağı gibi, organik ürün markaları arasında en iyisidir. Bebekler, küçük çocuklar için organik gıda sağladığı yaygın olarak bilinir. Gözünüz kapalı güvenebileğiniz saf, kaliteli ürünler sunmaktır. Ürünleri için temin ettiği malzemelerin zararlı olabilecek gübre veya böcek ilacı kullanmamasını sağlar. Sıkı kalite güvence süreci, organik sertifikasyon için katı standartları karşılamasını sağlar. Organik bebek beslenme ve bakım ürünlerinin ilk eksiksiz serisidir. Saf, güvenli ve sürdürülebilir, bebek için daha iyi ürünler sunmaya çalışır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.