Miksoloji Nedir?

Miksoloji nedir

Kısaca Miksoloji nedir sorusuna yanıtlayarak yazımıza başlıyoruz. Miksoloji kokteyl oluşturmak için çeşitli içecekleri ve malzemeleri karıştırma becerisidir.

Meslek olarak miksolojiyle ilgilenenler için nereden başlayacağını bilmek zor olabilir. Öğrenecek çok şey varken ve böylesine rekabetçi bir alanda, kokteyl endüstrisinde yolunuzu bulmaya çalışmak zor olabilir. Ancak, birkaç basit adımla başlayarak, heyecan verici ve çeşitli bir kariyer yolunda yolunuzu bulabilirsiniz.

Tıpkı profesyonel aşçılık gibi, miksoloji de disiplinli bir sanat ve bilim karışımıdır ve tıpkı en iyi şefler gibi, yetenekli miksologlar da başarı ile veya kötü şöhret ile karşı karşıya kalabilirler. İster bir kokteyl meraklısı olun, ister birinci sınıf içecekler yaratmaya hevesli olun, ister sektörde ilerlemeyi uman acemi bir barmen olun, profesyonel bir miksolog olmak için takip edebileceğiniz bir dizi farklı yol var.

Evde içki mixlemeyi denemek istiyorsanız, tam dolu bir bar rafına veya kokteyl kitaplarıyla dolu bir rafa ihtiyacınız yok. Birkaç basit kit parçası, en sevdiğiniz likörden bir veya iki şişe ve birkaç klasik tarifle mutfağınızın rahatlığında harika kokteyller yapmayı öğrenmeye başlayabilirsiniz. En azından, bir çalkalayıcıya ve birkaç malzemeye yatırım yapmanız gerekecek: çok çeşitli kokteyl başlangıç ​​kitleri ve çeşitli fiyatlara sahip araçlar mevcuttur, ancak mutfak ekipmanı satan her yerde oldukça ucuz bir kokteyl çalkalayıcı alabilirsiniz, evde pratik yapmaya başlamak iyi olacak. Malzemeler açısından ihtiyacınız olan birçok şeyi mutfak dolaplarınızda bulabilirsiniz ve üst sınıf alkollü içki almanıza gerek yok. Orta sınıf likörler kokteyllerde kullanım için uygundur ve çoğu klasik tarif sadece bir içki ve biraz likör gerektirdiğinden, birkaç seçenekli şişeyle çok şey yapabilirsiniz. Evde miksoloji nedir hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu yazı ve internetteki diğer binlerce kaynaktan faydanalabilirsiniz.

Miksoloji için kursları deneyin!

Miksolojide uzmanlaşmak ve endüstride bir kariyere doğru yol almak konusunda gerçekten ciddiyseniz, amatör ve profesyonel seviyelerde bir dizi miksoloji kursu bulabilirsiniz.

Miksoloji eğitimi Kaynak 🙁https://mixologyevents.co.uk)

kokteyl dersleri, eğlence odaklı yeni başlayanlara yöneliktir ve başlamanıza yardımcı olacak temel bilgileri öğretmek, miksoloji ustalık sınıflarımızdan birine katılmak için harikadır, buradaki bağlantıya tıklayın.

Daha yoğun kurslar yapmak isteyenler için çeşitli seviyelerde kurslar sunan çeşitli bar okulları bulunmaktadır. En uzun soluklu ve en saygın bar okullarından biri The European Bartender School‘dur. Londra’da bulunuyorlar ve profesyonel miksoloji ve el yapımı kokteyllerden kahve yapımına ve hatta çalışma yeteneğine kadar çeşitli disiplinlerde bir gün ile dört hafta arasında süren kurslar sunan özel bir barmenlik akademisine sahipler. Bu tür barmenlik kurslarının oldukça pahalı olabileceğinin farkında olun ve sektörde size kesinlikle ayak uyduracak olsalar da, potansiyel miksologlar için gerekli değildir. Türkiye’de miksoloji eğitimi veren firmalar da mevcut. Mutfak Sanatları Akademisi bunlardan biri. 48 Saatlik eğitim ücreti 15.000 Türk Lirası.

İyi kokteyl iyi spirit ile başlar. iyi şarap nasıl tercih edilir için yazımızı inceleyebilirsiniz.

En Alttan Başlayın

Tabii ki, başarıya giden en göz alıcı yol gibi görünmeyebilir. Evinizde bar ekipmanı yoksa veya bir miksoloji kursuna yatırım yapacak paranız yoksa ve sektöre mümkün olan en kısa sürede girmeye hevesliyseniz, zirveye giden yol en altta başlar. Dünyanın en iyi barmenlerinin çoğu kariyerlerine bar elemanı olarak başladı. Bu, esasen bardakları toplamak, ekipmanı yıkamak, meyve hazırlamak ve genel olarak miksologlar işlerini yaparken barın çalışmasını sağlayan tüm zor işleri yapmak anlamına gelir. İyi bir bara girmenin yolunu bulabilirseniz, büyümek için çok imkan olduğunu göreceksiniz. Yöneticiler, öğrenmeye hevesli insanları işe almayı severler ve size öğretmekten çok mutlu olacaklardır. Kendinizi barın arkasında, düşündüğünüzden daha kısa sürede içecekleri mikslerken bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.