Keçi Sütü Markaları 2021

Keçi Sütü Markaları

Anne sütüne en yakın süt olan keçi sütü, içerdiği düşük laktoz oranı ile inek sütüne nazaran çok daha kolay sindirilebilir. Artizan, organik, yerel veya ulusal. İşte Keçi Sütü Markaları listemiz.

Madalı Keçi Çiftliği

Kafkas kökenli bir aile şirketi olarak 2015 yılında Konya Beyşehir’de üretime başlayan çiftlikte ağırlıklı olarak %100 keçi sütünden peynir üretimi yapılmakta. Adını Beyşehir gölünde bulunan Mada adasından alan firma, geleneksel yöntemlerle ürettiği Sade Çerkez Peyniri ve İsli Çerkez Peyniri denenmesi gereken ürünleri arasında. Özellikle İsli Çerkez Peyniri, meşe odununda yaklaşık 10 saatlik bir isleme işlemine tabi tutuluyor. Peynire zengin renk, koku ve lezzet katan is, peyniri daha cazip bir hale dönüştürüyor. Süt ürünlerin yanı sıra, zeytinyağı ve salça-reçel-sos üretimi de yapılmakta.

Madalı Çiftliği’nin Google yorumları.

Madalı Çiftliği satış noktaları için tıklayınız.

Baltalı Gıda

İzmir Seferihisar ilçesi Düzce Köyünde 2011 yılında hem keçi çiftliği hem de üretim tesisi olarak faaliyetine başlayan firma, %100 keçi sütünden Pastörize süt, UHT süt, Beyaz Peynir, Tulum Peyniri, Kaşar Peyniri, Süzme Yoğurt, Kefir, Labne ve bir Fransız peyniri olan Büş peyniri üretimi yapmaktadır. Büyük market zincirlerinde ürünlerini en kolay bulabileceğiniz Keçi Sütü Markasıdır.

Baltalı Gıda’nın Google yorumları.

Baltalı Gıda satış noktaları için tıklayınız.

Kecheese

Türer A.Ş. markası olan Kecheese, İzmir Seferihisar ilçesinde 2001 yılından bu yuna hem çiftlik hem üretim tesisiyle keçi sütü ve keçi sütü ürünleri üretimine devam ediyor. Keçi ve innek sütü karışık peynir üretimi yapmaktadır.

Kecheese Google yorumları.

Kecheese satış noktaları için tıklayınız.

Süt Bon

İzmir’in Menderes ilçesinde üretim yapan firma %100 keçi sütü iddaasını bir tık daha artırarak artizan üretim yaptığını söylüyor. Sütlerini kendi çiftliklerinde sağıp hiçbir araca yüklemeden mandırasına iletip, kendi hazırladığı mayalar ile peynir yapan bir firma. Dağ kekikli ve çörek otlu tulum peyniri ve çiğ keçi sütü satışa sunduğu ürünleri arasında.

Süt Bon Google yorumları

Süt Bon satış noktaları için tıklayınız.

elta Ada

2004 yılında Gökçeada’da faaliyetine başlayan firma organik ürün sertifikasına sahip. Keçi sütü olarak sadece pastörize süt ve kefir üretimi yapmaktalar. Ürünlerinin tamamının organik ürün sertifikalı olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var.

Elta Ada Google yorumları

elta Ada satış noktaları için tıklayınız.

Seçen Çiftliği

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde 2004 yılında üretime başlamıştır. En iddialı oldukları ürün %100 keçi sütünden ürettikleri kefirdir. Bunun yanı sıra keçi sütünden, peynir, yoğurt, pastörize süt ve sabun gibi çok çeşitli ürün gamına sahiptir.

Seçen Çiftliği Google yorumları.

Seçen Bursa satış noktaları için tıklayınız.

Seçen İstanbul satış noktaları için tıklayınız.

Seçen İzmir satış noktaları için tıklayınız.

Seçen Ankara satış noktaları için tıklayınız.

Berk Çiftlik

2007 yılından bu yana faaliyetine devam firma, %100 keçi sütünden pastörize süt ve tereyağı üretimi yapmakta. Firmanın diğer şarküteri ürünleri kategorisinde oldukça fazla çeşit ürün seçeneği bulunuyor.

Berk Çiftlik Google yorumları.

Berk Çiftlik satış noktaları için tıklayınız.

Diğer Keçi sütü markaları

2013 yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde faaliyetine başlayan çiftlik artisan üretim yapıyor.

2 Comments

  1. peynir çeşitlerinde inek sütü rastlanması genelde bu tip firmalarda olağan şeyler. peynir yapımında maya olarak dana şirdeni kullandıkları için yapılan dna testleri pozitif sonuç verebiliyor. ama maya kullanılmayan ürünlerde örneğin pastörize süt ve kefir gibi, inek sütüne rastlanırsa o zaman sıkıntı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.