Karavan Markaları 2021

elnagh magnum 530 karavan-2

Bir karavan satın almak istiyorsanız, karavan markaları neler sunuyor öğrenmeye başlayarak yapın. Araştırma yaptıkça karavanların aslında sadece çekme ve motokaravan olarak ikiye ayrılmadıklarını fark edeceksiniz. İster bir Swift, ister akıllı bir Bailey karavan olsun, karavanınızı almadan önce gerçekten beklentilerinizi karşıladığından emin olun. Bu yazımızda karavan sektöründe öncü olan ülke ve karavan markalarını inceliyoruz.

Karavan markalarını incelemeden önce karavan modelleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapmakta fayda var. Aşağıdaki tablodan hangi karacan modelinin hangi özelliklere sahip olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Karavan modelleri

Sayfa İçeriği

İtalya Karavan Markaları

Elnagh

2000 yılında kurulan Karavan markası, 11 lokasyonda 650 kişiyi istihdam etmekte ve yılda 13.000 birim üretmektedir. Avrupa’nın en büyük üçüncü motorlu karavan üreticisidir ve Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık‘ta bulunan bölge ofislerine sahiptir.

2004’te Bridgepoint Capital tarafından finanse edilen bir girişim tarafından satın alımı yaptı ve 2005’te İngiliz merkezli Auto-Sleepers grubunu devraldı.

İtalyan Karavan Markası Elnagh

Magnum, Baron ve T-Loft olmak üzere 3 tip motokaravan modeline sahiptir.

Magnum 530 Fiat Ducato 2,2 MJ 120CV modelinden üretilmiş bir karavandır.

Uzunluk7450
Sürücü ve Yolcu AirbagStandart
Genişlik2350
Hız limitleyicili Cruise ControlStandart
Ağırlık2968
Sis farı
Otomatik vitesOpsiyonel
Elnagh Magnum 530 Motokaravan teknik özellikleri

Firmanın diğer modellerini inceleme için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mobilvetta

Yüksek kalite ve teknolojiyi ödüllü tasarımıyla birleştirmeyi başaran karavan markaları çok azdır. Mobilvetta bu konuda oldukça başarılıdır.

mobilvetta karavan

Kalite standartlarının oldukça üstünde malzeme kalitesi ve teknoloji kullanan Mobilvetta, bunu tüm modellerinde standart özellik olarak sunuyor.

Rollerteam

Roller Team, Avrupa’da hızla isim yapmış ve yıldan yıla popülerliği artan, dinamik, genç bir karavan markası ve Avrupa karavan üreticisidir. Son derece başarılı Trigano Group’un bir parçası olarak Roller Team’in ilkesi, rekabetçi fiyatlarla modern, yenilikçi ve güvenilir karavanlar üretmektir. İtalyan tarzı ve modern özellikleriyle tanınan ve 6 yatak kapasiteli büyük karavanlarıyla Roller Team’in Avrupa karavanları hızla İngiltere’de ve diğer avrupa ülkelerinde sıkı bir aile favorisi haline geliyor. Avrupa karavanları için sürekli büyüyen bir marka olan Roller-Team, çeşitli oldukları kadar yenilikçi olan en yüksek kalitede yeni karavan modelleri sunmaktadır.

Uzunluk7450
Sürücü Yolcu AirbagS
Genişlik2340
Hız limitleyicili Cruise ControlS
AğırlıkS
Sis farı
Otomatik vites
Roller Team Zefiro 284 Integral Karavan Teknik Özellikleri

McLouis

Glammy model motokaravanıyla 8 kişilik yaşam alanı sunabilen karavan markasıdır. 7450 Fiat Ducato kullanan firma diğer karavan markalarına göre yatak kapasitesini arttırma amaçlı model tasarlamıştır. Firmanın ayrıca Nevis, MC4, Menfys model karavanları da bulunmaktadır.

Laika

1964 yılında kuruluşuyla italya karavan markaları arasıda en köklü geçmişe sahip firmadır.

1964 yılında şirket, küçük boyutu nedeniyle bir Fiat Nuova 500 tarafından çekilebildiği için “500” olarak adlandırılan ilk karavanını üretti. Ana özelliği, bir hidrolik sistem sayesinde aşağı doğru kayabilen üst yarısı ile yüksekliğinin azaltılabilmesi ve sürüş sırasında aerodinamik sürtünmeyi azaltabilmesiydi.

Kreos, Kosmo ve Ecovip serisi karavan modelleridir. Camper karavandan motorhome karavana kadar tüm serilerinden bu karavan modellerini kullanır.

İngiltere Karavan Markaları

Bu bölümde Birleşik Krallık’ta üretilen büyük karavan üreticilerinin ve markalarının bir listesini bir araya getirdik. Web siteleri, yeni modellerin getirdiği özellikler hakkında en iyi bilgiler için ortak bağlantı noktası olarak bu bölümü kullanabilirsiniz.

Adria

Adria karavanları maceracılar düşünülerek tasarlanmıştır. Seri genelinde yeni modeller, yeni düzenler ve ayrıntılı iyileştirmeler her zaman standartların üzerinde olmuştur. Sınıfında lider garantilerle desteklenen son teknoloji üretim tesislerinde üretilen Adria, seyahatlerinizde kalite güvencenizdir. Tüm karavanları yaşamak için ve performans göstermek için tasarlanmıştır.

Bailey

İngiliz karavan markası Bailey hikayesi 1948’de Martin Bailey’nin Güney Bristol garajında ilk Bailey karavanını tasarlayıp inşa etmesiyle başladı. Karavanları kısa sürede ulusun maceracı ruhunu ele geçirdi ve Bailey, bugün hala olduğu gibi gelişen, aile tarafından işletilen bir işletmeye dönüştü.

Bailey Alicanto

Her yönden cömert olan 8 ft Alicanto Grande, lükste son sözdür.

4 kişiye kadar dört lüks düzen
AL-KO ATC treyler kontrol sistemi ve stabilizatör bağlantısı
Harici uydu, elektrik ve barbekü noktaları
Rafine yaylı koltuk minderleri ve kavisli köşe sırtlıkları
Dometic 153 litrelik çift menteşeli kapılı derin dondurucu

2021 Fiyat Aralığı : £33,499 – £34,999

Bailey Pegasus Grande SE

Ekstra geniş 8 ft genişliğindeki Pegasus Grande SE, dinlenmek veya eğlenmek için mükemmel, benzersiz bir dizi cömert yerleşim planı sunmak üzere tasarlanmıştır.

2021 Fiyat Aralığı : £26,899 – £29,499

Bailey Unicorn

Zahmetsiz pratiklik, sade zarafetle buluşuyor. Yeni özelliklerle dolu yeni Unicorn serisi yeni bir standart belirliyor, böylece hem şık hem de lüks bir şekilde kaçabilirsiniz.

2021 Fiyat Aralığı : £28,199 – £32,299

Diğer Bailey Karavan Markaları ve Modelleri için Websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Buccaneer

Buccaneer Karavan

Buccaneer, “Birleşik Krallık’ta Üretilen” birinci sınıf karavanların özüdür. Yenilikçi tasarım, lüks mobilyalar ve modern teknoloji – Buccaneer, elli yılı aşkın bir süredir bu ilkelerin arkasında durmaktadır. Öne çıkan özelliği, benzersiz, entegre kendi kendini tesviye sistemidir.

Dethleffs

Çekme ve motokaravan türü araçaların en geleneksel üreticilerinden biri olan Dethleffs, uzun bir şirket geçmişine ve geriye dönüp bakılacak birçok yeniliğe sahiptir. Zaman yolculuğumuz taa 1832 yılında başlıyor.

FreedomCaravans

Freedoms, İngiltere’nin en sevilen hafif karavanlarıdır, ister Göller Bölgesi’nde bir hafta sonu olsun, isterse anakara Avrupa’yı keşfederek geçen bir yıl olsun, Freedom karavanları 30 yılı aşkın bir süredir maceracılara seyahatlerinde eşlik ediyor.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.