Hollanda Çikolata Markaları

Droste Çikolata

Hollanda çikolata markaları çikolata dünyasına çok katkıda bulundular. Hollandalı kimyager ve çikolata üreticisi C.J. Van Houten, 1828’de kakao presinin mucidiydi. Bu pres, çözünmesi ve sıvılara katılması kolay olan kakao tozu üretmeyi mümkün kıldı. Hollandalılar ayrıca kakaonun asitliğini nötralize eden alkali bir çözelti olan potasyum karbonat ile kakaoyu işlemeleriyle ünlüdür. “dutching” olarak bilinen bu işlem, rengi iyileştirir ve çikolataya daha pürüzsüz, rafine bir tat verir. Hollanda çikolatası markaları için yazımıza göz atabilirsiniz.

Sayfa İçeriği

DROSTE

Bu Hollanda markası, çikolata üretim sürecinin her adımında mükemmelliğe kendini adamıştır. İster ham kakao çekirdeklerinin incelenmesi ve işlenmesi, ister kakao uçlarının ısıtılması veya katılaştırılmış çikolatanın temperlenmesi olsun, ürünün mümkün olduğunca lezzetli olmasını sağlamak için her adım dikkatle tamamlanır. Bu dikkatli üretim sürecini en iyi malzemelerle birlikte kullanan Droste çikolata ürünleri, her müşteriye zengin ve lezzetli bir deneyim sunar.

Droste Çikolata

Hollanda’lı Drosten firması özellikle kakao tozunda dünya çapında üne sahip bir markadır. Droste 1863 yılında beri çikolata ve çikolata tozu üretimi yapmaktadır. Ülkemizde Trendyol ve Hepsiburada gibi büyük pazar yerlerinde ve birkaç online mağazada satışı mevcuttur.

Tony’s Chocolonely

Başarılı olmak için illa ki 100 yıllık bir firma olmanın gerekmediğini bize gösteren bir Hollanda Çikolaya Markasıdır. 2005 yılında kurulan Tony’s 2018 yılında Hollanda pazarının %18’ine sahip olmayı başardı. Marka bilinirliğini tüm dünyaya yaymaya başaran firma, Hollanda’da çikolata denilince akıllara ilk gelen marka konumunda. Hollanda çikolata markaları arasında ilk en çok tercih edilen markadır.

Delicata

1926’dan beri Alber Heijn’in çikolatası her çeşit çikolata ile tüm çikolata savenleri memnun etmeye devam ediyor. Türkiye’de bulunması zor bir çikolatadır.

Hollanda‘daki kişi başı çikolata tüketiminin yılda 5 kg olduğunu biliyor muydunuz?

Koetjes reep

Koetjesreep, aslen Promena Boon & Comp tarafından üretilen bir Hollanda çikolatalı şeker çubuğudur.

Çubuk yalnızca 15 gram ağırlığındadır ve %35’ten daha az katı kakao içerir, bu da ürünün Hollanda Emtia Yasasına göre çikolata olarak adlandırılamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle Koetjesreep’e kakao fantezisi denir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.