En İyi Valiz Markaları 2022

Goyar klasik valiz

En iyi valiz markaları için piyasadaki pek çok farklı marka ve stil valiz arasından yeni bavulunuzu seçmek zor olabilir. Dikkate alınması gereken tonlarca şey var: tasarım, garanti, genel kalite (fermuarlar, tekerlekler, kulplar), teknolojik özellikler (hareket halindeyken telefonunuzu şarj edebilen) ve ardından tabii ki hem ihtiyaçlarınızı hem de havayolu gereksinimlerinizi karşılayan optimum iç alan.

En iyi valiz markaları arasında seçim yapmak eskiye nazaran daha zor bir hal almaya başladı. Bunun en önemli nedeni azalan seyahat masraflarıyla birlikte oldukça fazla valiz markasının piyasaya çıkması oldu.

Önemli Not: Bu yazımızda işi sadece çanta yapmak olan en iyi valiz markalarına yer verilmiştir!

AWAY

2015 yılında New York’ta kurulan Away, en çok finanse edilen kadın destekli girişimlerden biridir ve göreceli olarak yeni olmasına rağmen, uluslararası bagaj sahnesinde büyük bir etki yaratmayı başarmıştır. Başarısının arkasında iki ana kavram vardır; ilki, maliyetleri nispeten düşük tutmak için kar marjlarını azaltan doğrudan tüketiciye satış yaklaşımıdır. İkincisi sadeliğidir: marka esas olarak bir ana ürün satmaktadır: 10 renge ve dört boyuta kadar gelen şık, sert kabuklu bir bavul. Boyutlar Carry-On’dan The Large’a kadar değişir ve her biri bir iç sıkıştırma sistemi, çıkarılabilir bir çamaşır torbası, TSA onaylı bir kilit ve dört döner tekerleğe sahip hafif polikarbondan yapılmıştır.

Away ayrıca çocuklar için bir el çantası, naylon ön cepli bir el arabası ve bir sırt çantası ve giysi çantası gibi çeşitli aksesuarlar da üretiyor. Bu markadan satın almanın bir yararı, küresel çatışma bölgelerinde barışın inşasına yardımcı olan bir yardım kuruluşu olan Peace Direct’i aktif olarak desteklemesidir.

Piyasada bir çok Away marka bavul bulunmaktadır. Orjinal Away logosu.
Away marka Kabin boy (Carry-on) valiz fiyatları 275 Dolardan başlıyor.

En iyi valiz markaları arasında yer alan Away valiz in tek dezavantajı açık tonda renklerde olması nedeniyle aşınma ve yıpranmaları kolay gösterebilir olmasıdır. 100 gün deneme süresi imkanı olması güzel bir avantajdır.

Samsonite

Saygın valiz markası Samsonite, 1910 yılında Denver’da kuruldu ve o zamandan beri valiz endüstrisinin lider markaları arasında yer alıyor. Uygun fiyata dayanıklılık ve stil sunması ve kaliteden ödün vermeden paradan tasarruf etmenize olanak sağlamasıyla bilinir. İster yumuşak kabuklu ister sert kabuklu valizleri tercih edin, Samsonite her ikisini de eksiksiz bir boyut, stil ve renk yelpazesinde sunar. Taşınan ve kontrol edilen çantalarının çoğu, kolay manevra kabiliyeti için dört döner tekerleğe sahiptir. Takım valiz setleri de mevcuttur. 100 yıldan daha eski olmasına rağmen, marka, taşıma çantaları için yerleşik USB şarj cepleri gibi yeni teknolojilerle kendini her zaman güncel tutuyor.

Patentli yenilikleri arasında GeoTrakR (akıllı telefonunuz aracılığıyla gerçek zamanlı bagaj konumu sağlayan) ve Curv (genel bagaj ağırlığınızı önemli ölçüde azaltan ekstra hafif, ekstra güçlü sert kabuklu malzeme) bulunmaktadır. Softshell valizler, yağ, kir ve sudan korumak ve daha uzun süre yeni görünmelerini sağlamak için SamGuard ile işlenir. Marka ayrıca sırt çantaları, spor çantaları ve dizüstü bilgisayar çantaları da satıyor.

Biberin kilosunun 50 TL olduğu günümüz ülkesinde ömürlük bir Samsonite fiyatı hiç de pahalı gelmemekte!

Tumi

Lüks seyahat markası Tumi, 1975 yılında kurucusu Charlie Clifford’un Güney Amerika’dan ithal deri çantalar satmasıyla başladı. Bugün yüksekten uçan moda ile eş anlamlı hale geldi. Kabin boy valize 17 bin TL vermek sizi ürkütmüyorsa aradığınız marka kesinlike Tumi. Marka hala birkaç birinci sınıf deri valiz satıyor olsa da, ürün yelpazesinin çoğu artık polikarbon alaşımdan veya yumuşak kabuklu balistik naylondan üretiliyor. Tüm seçenekler yüksek kalitelidir ve piyasaya sürülmeden önce 30 benzersiz testten geçerek uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Bunlar, aşınma direnci, renk haslığı ve fermuar çekme mukavemeti testlerini içerir.

Tumi, yenilikleri ile de tanınır. Tumi T-Pass teknolojisi, havaalanı güvenliğinden geçerken dizüstü bilgisayarınızı sırt çantanızda bırakmanıza izin verirken, Add-a-Bag kayışı, hepsini tek elle taşıyabilmeniz için iki veya üç bagaj eşyasını bağlamanıza izin verir. Markanın istisnai müşteri hizmetleri, ücretsiz monogramlama ve küçük onarımlar için mağazada anında ilgi gösterilmesini içerir. Valiziniz kaybolursa korkmayın. Tumi Tracer sistemini yerini bulmak için kullanabilirsiniz.

Tumi Add-a-Bag kayış

Delsey

En iyi valiz markaları arasında bir Fransız. Fransız markası Delsey, 1946’da kuruldu ve orijinal olarak deri kamera kılıfları satarak işe başladı. 1970 yılında ilk sert kabuklu valizlerini çıkardılar ve o zamandan beri insanların seyahatlerine Paris stili bir dokunuş katıyorlar. Marka hala sert kabuklu valizlerde uzman durumda. Şık çizgileri klasik renklerle birleştiriyor. En popüler ve anında tanınan stil ikonlarından biri, Angora, Terracotta, Çikolata ve Gümüş dahil olmak üzere üç boyutta ve dört renkte sunulan dört tekerlekli döner bir bavul olan Chatelet Air’dir.

Delsey, modaya yön veren tasarımları kadar yenilikçiliği ile de tanınmakta ve 50’den fazla patenti ve ödülü bulunmaktadır. SecuriTech Zip, normal seyahat fermuarlarına göre kırılmaya karşı 40 kat daha dayanıklıdır. Marka ayrıca sırt çantaları, evrak çantaları ve çocuk valizleri de satıyor (moda genç gezginler için). Hiçbir şey, tüm aile üyelerinizin havaalanında eşleşen bagajlarla gelmesi kadar şık olamaz.

Delsey marka valizleri orjinal sitelerinden satın alabilirsiniz.

Goyard

Tumi marka valizleri pahalı bulduysanız henüz Goyard çanta markasıyla tanışmamışsınız demektir. Goyard çantalar hakkında bir fikir vermek gerekirse, görselde bulunan 48,5 cm lik valizin güncel fiyatı 100 bin TL civarıdır. Dolap tarzı benzeri sitelerde satılan Goyard marka ürünlerin replika ürün olduklarından emin olabilirsiniz. Orjinal deri olarak 1000 tl civarı satılan Goyard marka ürünlerin Orjinal fiyatı 60 bin TL civarıdır. Goyard Çanta Fiyatları için tıklayınız.

Eagle Creek

Eagle Creek, özellikle keşif gezileri ve maceracılar için valiz yapar. Spor çantaları ve sırt çantaları konusunda uzmanlaşmıştır. Uzun ömür için titizlikle test edilen her düğme, fermuar arazideki yaşama dayanacak şekilde üretilmiştir. Birçok valizi, markanın, kullanım ömürleri boyunca herhangi bir noktada arızalanırsa, sebebi ne olursa olsun, onarım veya değiştirme vaat eden No Matter What garantisi kapsamındadır. Şirketin yüzde birden az iade oranına sahiptir.

Monos

Monos, Kanadalı bir şirkettir ve minimal tasarımlı ürünleri nedeniyle kendilerini “bagajın elması” olarak görmektedir. Markanın, ödüllü Carry-On çantası da dahil olmak üzere çok sayıda seçeneği bulunmaktadır.

Calpak Travel

Makul fiyatlara eğlenceli desenlere ve kaliteli, dayanıklı tasarımlara sahip olmasıyla en iyi valiz markaları listemize girmeyi hak ediyor.

İlginizi çekebilir : Fransız parfüm markaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.