En İyi 5 Firestick VPN 2022

firestick VPN

Binlerce uygulamaya erişmenizi sağladığı için Firestick oldukça kullanışlıdır. Yine de cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bulabileceğiniz en iyi Firestick VPN ‘e ihtiyacınız var. Bu şekilde, hem ücretsiz hem de ücretli akış hizmetleri (genelde bölgenizde bulunmayan) aracılığıyla tonlarca yeni video içeriğine erişebileceksiniz.

Önerilerimize geçmeden önce, birkaç değerli bilgi. Birçok VPN’nin, Fire Stick ve Fire TV cihazlarına güç sağlayan Amazon’un FireOS’u ile uyumlu olduklarını unutmayın. Ancak, bunlardan yalnızca birkaçı yerel uygulamalar sunar.

Yerel bir VPN uygulaması olmadan, VPN’inizi manuel olarak yapılandırmak zorunda kalırsınız, bu sıkıcı bir işlemdir. Yerleşik bir uygulamaya sahip olarak, bağlantınıza ince ayar yapmak, farklı protokoller arasında geçiş yapmak, yeni bir sunucu seçmek ve daha fazlası için arayüzüne kolayca erişebilirsiniz.

Sayfa İçeriği

Firestick için En İyi VPN Nasıl Seçilir?

Firestick için VPN seçerken odaklanmanız gerekenler:

Fire OS Uyumluluğu: Birçok VPN, Fire OS desteklemez. Genellikle bunları bir yönlendiriciye yüklemenizi veya VPN bağlantınızı farklı bir cihazdan (örneğin bir bilgisayar) paylaşmanızı gerektirir. Bununla birlikte, Fire OS desteğine sahip bir VPN bulmanızı ve VPN’yi kurma ve kullanma sürecini olabildiğince kolay olanını seçmenizi öneririz.

Medya Akışı (Streaming) Yetenekleri: Tüm VPN’ler çevrimiçi medya akışı yapmanıza izin vermez. Hangi akış platformlarını kullanmak istediğinizi ve hangilerinin engellemesini kaldırmak istediğinizi belirleyin. Ardından, bu platformlara sorunsuz bir şekilde erişme konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip VPN’leri bulduğunuzdan emin olun.

Sunucu Seçimi ve Konumları: VPN’lerin genellikle ABD, İngiltere, Japonya, Avustralya gibi en popüler lokasyonları kapsadığını bilin. Ancak, dünya çapında çok sayıda sunucusu olan bir VPN edindiğinizden emin olun. Bölgenizde bulunmayan platformların engellemesini bu şekilde kaldırabilirsiniz.

Hız ve Performans: Birçok VPN, ultra yüksek hızlar sağladıklarını söylemektedirler. Ancak, bu pazarlama tekniklerine güvenmeyin. Bunun yerine, uygulamalı incelemelere güvenin. Medya akışı yapmayı planlıyorsanız, özellikle de hızlı bir Web bağlantınız yoksa, hızlı bir VPN’e ihtiyacınız vardır.

VPN Protokolleri: Genel olarak, herhangi bir saygın VPN, hız ve güvenlik arasında güzel bir denge sağlayan Fire TV Stick yayıncıları için OpenVPN‘i destekler. Ancak, birincil hedefiniz medyanın engellemesini kaldırmak ve akışı sağlamaksa, WireGuard ve IKEv2 gibi protokollerin yardımcı olacağını göreceksiniz. Bağlantınızı optimize etmenize izin veren birden fazla protokol getiren bir VPN seçmenizi öneririz.

Para İade Politikası: Birçoğu para iade politikaları sunduğundan, paranızı bir VPN’de harcama konusunda endişelenmemelisiniz. Bu kılavuzun size göstereceği gibi, birkaç VPN firması fikrinizi değiştirmeniz için size 30 gün verir.

2022’de Amazon Firestick için En İyi VPN’ler

Yaklaşık 60 adet VPN markası incelemesinin ardından aşağıda listelediğimiz 5 VPN firması arasında seçim yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

 • ExpressVPN – En İyi Amazon Firestick VPN
 • NordVPN – Üst Düzey Gizlilik Koruması için En İyisi
 • CyberGhost VPN – Netflix Engelini Kaldırmak İçin En İyisi
 • Surfshark VPN – En İyi Çok Amaçlı VPN Hizmeti
 • Ivacy VPN – Deneyimsiz Kullanıcılar İçin En İyisi

1. ExpressVPN – En İyi Amazon Firestick VPN

Firestick VPN : ExpressVPN

Server Sayısı : +3000

Desteklenen Ülke : 94

Paralel bağlantı : 5

Canlı Chat : Evet

Kullanılabilir Protokoller (FireOS üzerinde) : OpenVPN, Lightway, IKEv2, IPsec

Desteklenen Platformlar : Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chromebook, Kindle, Nook, Chrome, Firefox, Playstation, Apple TV, XBox, Amazon Fire TV, Roku

Amazon App Store Puanı : 4.0/5.0

FireOS Uygulama Boyutu : 32.8 MB

Türkçe Destek : Evet

2. NordVPN – Üst Düzey Gizlilik Koruması için En İyisi

Nord VPN

Server sayısı : +5100

Desteklenen ülke : 60

Paralel bağlantı : 6

Canlı Chat : Evet

Kullanılabilir Protokoller (FireOS üzerinde) : penVPN, NordLynx

Desteklenen Platformlar : Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chromebook, Kindle, Nook, Chrome, Firefox, Playstation, Apple TV, XBox, Amazon Fire TV, Roku, Nintendo Switch

Amazon App Store Puanı : 4.1/5.0

FireOS Uygulama Boyutu : 44.5MB – 55.2MB

Türkçe Destek : Evet

3. CyberGhost VPN – Netflix Engelini Kaldırmak İçin En İyisi

Cyber Ghost VPN

Server sayısı : +7400

Desteklenen ülke : +90

Paralel bağlantı : 7

Canlı Chat : Evet

Kullanılabilir Protokoller (FireOS üzerinde) : OpenVPN, WireGuard

Desteklenen Platformlar : Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chromebook, Kindle, Nook, Chrome, Firefox, Playstation, Apple TV, XBox, Samsung Smart TV

Amazon App Store Puanı : 3.5/5.0

FireOS Uygulama Boyutu : 30.6MB

Türkçe Destek : Hayır

4. Surfshark VPN – En İyi Çok Amaçlı VPN Hizmeti

Surfshark VPN

Server sayısı : +3200

Desteklenen ülke : 65

Paralel bağlantı : Sınırsız

Canlı Chat : Evet

Kullanılabilir Protokoller (FireOS üzerinde) : OpenVPN, WireGuard

Desteklenen Platformlar : Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chromebook, Chrome, Firefox, Playstation, Apple TV, XBox

Amazon App Store Puanı : 4.0/5.0

FireOS Uygulama Boyutu : 58.9MB

Türkçe Destek : Hayır

5. Ivacy VPN – Deneyimsiz Kullanıcılar İçin En İyisi

Ivacy VPN

Server sayısı : +3500

Desteklenen ülke : +45

Paralel bağlantı : 10

Canlı Chat : Evet

Kullanılabilir Protokoller (FireOS üzerinde) : OpenVPN, L2TP

Amazon App Store Puanı : 3.6/5.0

FireOS Uygulama Boyutu : 36.2MB

Türkçe Destek : Hayır

Firestick için Gerçekten Bir VPN’e İhtiyacınız Var mı?

Evet, Firestick için bir VPN’e ihtiyacınız var – dijital gizliliğinizi güvence altına almak ve her zamankinden daha fazla yayına erişmek istiyorsanız.

VPN’lerin birincil amacı, gizliliğinizi korumak ve Web’e bağlı cihazlarda özel verilerinizi korumaktır. Bu nedenle, Android ve iOS cihazlarının yanı sıra Windows ve macOS için çok sayıda VPN bulacaksınız. Ancak, Amazon’un Firestick ve Fire TV gibi medya akış cihazlarında VPN kullanmanıza izin veren VPN istediğinizde seçenek azalmakta.

Fire TV Stick’te VPN Kullanmak Yasal mı?

Evet, bir Firestick VPN kullanmak yasaldır. Amazon’un VPN kullanmanızla bir sorunu yok, bu yüzden App Store aracılığıyla bir dizi VPN uygulaması sunuyor.

VPN’lerin çoğu ülkede yasal olduğunu da belirtmeliyiz. Daha doğrusu, VPN’lerin yasa dışı olduğu veya aşırı derecede kısıtlandığı çok küçük bir ülke grubu var. Bu, ülkenizin yasalarından haberdar olmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, bir VPN kullanmanın size çevrimiçi alanda örneğin telif hakkı ihlali gibi yasa dışı herhangi bir şey yapma hakkı vermediğini unutmayın.

Firestick’e VPN Nasıl Kurulur?

Bir Firestick’e VPN kurmanın en kolay yolu Amazon’un App Store’udur. Bu yöntem bir dakikadan az zamanınızı gerektirir ve yapması oldukça kolaydır.

Daha ileri düzey kullanıcıların başka seçenekleri de vardır. Örneğin, Amazon’un App Store’unu atlayarak Fire TV Stick’inize bir Android uygulaması yüklemeyi içeren farklı bir yoldur. Bu yöntem, App Store’da listelenmeyen VPN uygulamaları için gereklidir.

Firestick’te VPN Nasıl Kullanılır?

 1. Fire OS’ ana ekranını kullanarak ‘Bul’ menü öğesine gidin.
 2. VPN’inizin adınızı girdikten sonra arama sonuçları arasında VPN’inizi göreceksiniz.
 3. Amazon App Store genel bakışını açmak için VPN’nizin adını seçin.
 4. ‘Al’ı seçerek uygulamayı indirin ve yükleyin.
 5. Şimdi yeni yüklenen VPN uygulamasını başlatın. Hesabınıza giriş yapın.
 6. Şu anda VPN uygulamanızın ana ekranına bakıyor olmalısınız.
 7. Devam edin ve herhangi bir VPN sunucusu seçin (konumuna göre).
 8. Bağlantı isteğinizin kimliğini doğrulamanız istenirse, ‘Tamam’ ile devam edin.
 9. Artık VPN oturumunuzun aktif olduğuna dair bir onay göreceksiniz.
 10. Fire OS’nin ana ekranına dönün ve herhangi bir uygulamanın engelini kaldırmayı deneyin.

Herhangi bir VPN Herhangi Bir Firestick’te Çalışır mı?

Genel bir kural olarak, 2017 veya sonrasında yapılan Fire TV cihazlarına bir VPN uygulaması yükleyebilirsiniz. Şu anda mevcut olan Fire TV modelleri hakkında daha kesin bilgiler.

Fire TV Stick Lite: Hangi Fire TV Stick Lite modeline sahip olursanız olun, hepsinin VPN servisleriyle çalışmaktadır. Hepsi en son Fire OS sürümü tarafından desteklendiğinden, bu, Amazon’un App Store’una (bir VPN indirebileceğiniz yerden) zaten erişiminiz olduğu anlamına gelir.

Fire TV Stick (HD): Orijinal Fire TV Stick (2014’te piyasaya sürülen) VPN’leri desteklemez. Orijinal modele sahipseniz, yönlendiriciye VPN yüklemeye başvurabilirsiniz. 2017 ve sonrasında yapılan Amazon Fire TV Stick cihazları VPN hizmetlerini destekler ve bu makalede bulunan VPN’lerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Fire TV Stick 4K: Hangi Fire TV Stick 4K cihazınıza sahip olursanız olun, bir VPN yükleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda Amazon’un Fire TV Stick 4K Max’i için de geçerlidir.

Fire TV Cube: 2018 ve 2019’da piyasaya sürülen iki nesil TV Cube cihaz bulunmaktadır. Hepsi yerel olarak VPN uygulamalarını desteklediğinden, hangi Fire TV Cube’u kullandığınız önemli değil.

Ücretsiz VPN’ler Firestick ile Çalışır mı?

Evet, ücretsiz VPN’ler Firestick ve Fire TV akış cihazlarıyla çalışır. Ancak bu, onların kullanılabilir olduğu anlamına gelmez ve işte nedeni.

Her şeyden önce, ücretsiz VPN’ler medya akışı için tasarlanmamıştır. Çok sınırlı hızlara ve düşük veri (kota) izinlerine sahip olduklarından, bir akış uygulaması (örneğin video izlemek) kullanmakta zorlanacaksınız. Ayrıca birçoğu, VPN’leri hızlı bir şekilde algılayan ve erişiminizi engelleyen Netflix ve benzeri akış uygulamalarıyla uyumlu değildir.

Ücretsiz VPN’lerden kaçınmanın bir başka nedeni de kötü niyetli uygulamalar barındırabilecekleridir. Verilerinizi sızdırmanın yanı sıra, birçok ücretsiz VPN, Web’de gezinme geçmişinizi toplar ve bunu reklam şirketlerine satar. Başka bir deyişle, ücretsiz VPN’lerin kullanımı güvenli değildir.

Firestick için En Hızlı VPN hangisidir?

Şu anda en hızlı Fire TV Stick VPN – ExpressVPN. Özellikle Lightway veya IKEv2 protokollerine geçerseniz, akış için oldukça uygundur.

Firestick için En Ucuz VPN hangisidir?

Şu anda en ucuz Firestick VPN – Surfshark. Bu VPN’nin fiyatı değişse de, 2 yıllık planı için ayda 2,21 ABD doları kadar düşük bir ödeme yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.