Belçika Çikolata Markaları

Has Belçika Çikolatası

Avrupa’da esnaf dükkanları işleten yüzlerce ünlü Belçika çikolatası var. Fakat en tanınmış markalar, genellikle çikolatalarını perakende operasyonlar ile veya büyük satış mağazaları aracılığıyla dünya çapında dağıtabilen büyük üreticilerdir. Belçika çikolata markaları, kaliteyi yüksek tutarken dünya çapında büyük bir dağıtım ağına sahiptir. Yani bu markaları görürseniz kalitesine güvenebilirsiniz ve lezzetlerinin ortalamanın üzerinde olduklarından emin olabilirsiniz.

Godiva’dan Leonidas’a, Côte d’Or’dan Neuhaus’a: Belçika, dünyanın en iyi çikolatacıları tarafından yapılan çok çeşitli en iyi çikolata markalarına sahiptir. Belçika’nın Flanders bölgesi genellikle çikolatanın başkenti olarak anılır. Özellikle dünyanın en büyük iki çikolata fabrikası olan Callebaut ve Puratos burada bulunur.

Sayfa İçeriği

Bruyerre

Bruyerre Belçika Çikolatası

Bruyerre, 100 yılı aşkın süredir damak tadına hitap eden bir gurme çikolata markasıdır. Bruyerre, en iyi malzemeler ve en sofistike tariflerle, iç dolgularıyla ünlü, fındıklı pralin, ganaj ve gianduja gibi bir dizi el yapımı çikolata geliştirmiştir.

Neuhaus

Neuhaus : Belçika Pralini

Çikolata söz konusu olduğunda, Neuhaus uzun ve zengin bir tarihe sahiptir. Şirket 1857 yılında Jean Neuhaus II tarafından kuruldu ve o zamandan beri lezzetli çikolatalı pralinler üretiyor. Neuhaus’un tüm çikolataları tamamen Belçika’da üretiliyor ve şirket kakaosunun %25’ini kendi kakao çiftliğinden sağlamaktadır. Belçika Pralini’nin yaygın olarak tanınan öncüsüdür.

Belçika Çikolata Markaları : Neuhaus

Neuhaus, 155 yılı aşkın bilgi birikimi ve işçilikle en kaliteli malzemeleri kullanır. Lüks hediye kutuları, kreasyonlarını hem hediye vermek hem de almayı bir zevk haline getirir. Jean Neuhaus 1857’de Brüksel’e geldiğinde prestijli Queen’s Gallery‘de eczacı mağazasını açtı. İlaçlarının tadını daha keyifli hale getirmek için onları bir çikolata tabakasıyla kapladı. Çikolatanın içindeki ilacı lezzetli dolgularla değiştirme fikri vardı ve böylece 1912’de ilk ‘pralin‘ veya bir başka deyişle dolgulu çikolatayı icat etti. Birkaç yıl sonra, Jean Neuhaus Jr.’ın karısı, çikolatayı lüks bir hediye haline getiren zarif bir ambalaj olan oy sandığını icat etti. Jean Neuhaus’un çikolata tutkusu, günümüzde Neuhaus çikolatalarının geniş yelpazesinde hala güçlü bir şekilde mevcuttur. Her pralin kendi şekli, aroması ve adıyla ünlenmiştir. Belçika çikolata markaları arasında yer alan Neuhaus çikolataları, Brüksel, Belçika’daki çikolata atölyelerinde yapılır.

Cote d’Or

Belçika’nın 1 Numaralı Çikolata Markası

Zengin, kremsi aroması, pürüzsüz dokusu ve ambalajındaki ikonik filiyle dünya çapında tanınan Cote d’Or çikolatası, her yerdeki çikolata tutkunlarının ilk tercihidir. Bu Belçika çikolatası markası ilk olarak 1883’te piyasaya sürüldü. Çikolata, kendine özgü bir lezzet veren Afrika ve Güney Amerika kakao çekirdeklerinin bir karışımından yapılmıştır. Cote d’Or çikolata, barlar, madeni paralar ve hatta özel Noel şekilleri dahil olmak üzere çeşitli perakende paketlenmiş formlarda mevcuttur.

Cote d’Or, birkaç kez dünyanın en yenilikçi çikolatacısı seçilmiş ve onu en iyi Belçika çikolata şirketlerinden biri olarak saygın bir konuma getirmiştir.

24 Nisan 1883’te Charles Neuhaus, Côte d’Or markasını tescil ettirdi. Belçikalı bir ikon doğdu. İlk Côte d’Or çikolatası, şimdi Gana olan Gold Coast’tan gelen kakao çekirdeklerinden yapıldı

Corne Port-Royal

Corne Port-Royal Mağaza

80 yıllık tecrübesiyle Corné Port-Royal, otantik tarifler ve gurme zanaatkar uzmanlığı geleneğine devam ediyor. Zanaatkarlardan oluşan ekip, tarifleri neredeyse bir asırdır değişmeyen çikolataları hazırlamak için her gün çalışıyor.

Daskalidès

Daskalidès 1931 yılından beri çikolata yapmaya devam ediyor.

Prodromos Daskalidès, Belçika ve dünya çikolata yapımı dünyasında tartışmasız bir referansın temelini 1931’de attı. Bu, Ghent’teki ilk pastanesini açtığı yıl olarak kayıtlara geçti. Lezzetli pralinleriyle ünlü Daskalidès mağazalarının sayısı kısa sürede arttı. Gelecek nesiller bu başarıyı temel alarak Daskalidès’in eşsiz lezzetleri ve geleneksel tarifleriyle dış pazarları cezbetmeyi başardı. Belçika çikolata markaları arasında yer alan Daskalidès bugün çikolata dünyasında kusursuz bir ölçüttür. Mükemmel kalite, harika tat, orijinal tasarımlar ve yenilikçi ambalaj, Daskalidès’in genç ve çekici karakterinin altını çiziyor.

Godiva

Belçika Çikolatası Godiva

Godiva Chocolate, dünyaca ünlü bir Belçika çikolatası markasıdır. Şirket 1926 yılında Joseph Draps tarafından kuruldu ve şu anda bir Türk şirketi olan Yıldız Holding’e aittir.

Godiva’nın çikolatası, çoğunlukla Afrika ve Güney Amerika’dan gelen kakao çekirdeklerinin bir karışımından yapılır ve şirket, karmaşık lezzet profilleriyle tanınır. Godiva, imzası niteliğindeki bitter ve sütlü çikolataların yanı sıra meyve, yemiş ve Baharat karışımları da dahil olmak üzere çok çeşitli aromalı çikolatalar sunmaktadır.

Leonidas

Tarihi Belçika Markası : Leonidas

Leonidas, 900 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Dünya çapında çeşitli fiziksel ve online mağazalara sahip klasik bir Belçika çikolata markasıdır. Leonidas, yalnızca en iyi malzemelerden yapılmış 100’den fazla farklı Belçika çikolatası çeşidi üretmektedir. Leonidas, kaplama çikolatasında hurma yağı yerine %100 kakao yağı kullanması ile kendini diğer çikolata üreticilerinden ayırmaktadır ve bu nedenle tat ve doku farkı oldukça belirgindir.

Sadece en iyi malzemelerden geleneksel yöntemlerle üretilirler. Kabuk için sadece saf kakao yağı ile birlikte %100 doğal malzemeler kullanılmıştır. Diğer tüm bileşenler de özenle seçilmiştir. Pralinleri herkes için erişilebilir kılma felsefesine dayanan Leonidas, birliktelik, yakınlık ve paylaşım ruhu içinde özgün ve gurme ürünler yaratmaya devam ediyor.

Pierre Marcolini

Lüks Çikolata Pierre Marcolini

Pierre Marcolini, Belçika Çikolatalarının Louis Vuitton’udur Pahalıdırlar ve iyi tasarıma sahiptirler. Belçika çikolata markası o kadar popüler ki Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore ve Japonya’da bile mağazalarını bulabilirsiniz.

Pierre Marcolini aşağıdaki ülkelere teslimat yapmaktadır:

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, Birleşik Krallık. Aranızda Ülker çikolatalı gofret sevmeyen var mı?

Guylian

Has Belçika Çikolatası

İkonik Guylian deniz kabukları, Belçika’nın dünyadaki en ünlü çikolata markalarından biridir. Geleneksel Belçika çikolatası hediye kutusu, Guylian denizatı ve deniz kabukları içerir.

Orjinal Guylian Kabukları

Guylian çikolata deniz kabukları 50 yılı aşkın bir süredir üretimdedir ve tüm dünyada mevcuttur. Her şey 1958’de Guy’ın Liliane adında bir kadınla evlenmesi, isimlerini birleştirmeleri ve çikolata işletmesi Guylian’ı kurmalarıyla başladı.

Mary

Krallara yakışan çikolatalar istiyorsanız Mary sizin Belçika çikolata markanızdır. Mary’nin çikolata kutuları sadece çarpıcı ve tek başına fiyatına değer olmakla kalmıyor. O kadar özel ki, 1942’den beri Belçika Kraliyet ailesinin çikolata tercihi oldular.

Bu kadar özel olmalarının tabi ki bir bedeli de olacak. 8 pralinlik bir kutunun yurtdışı satış fiyatı yaklaşık 350 Türk Lirası.

Kaynaklar: travelwithmissy visitflanders santabarbarachocolate

İlginizi çekebilir : Alman Çikolata Markaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.