Alman Saat Markaları

Alman Saat Markaları

Lüks saatler denilince akla ilk olarak İsviçre firmaları geliyor. Ancak Almanya’da geleneksel saat yapımcılığı şirketleri de var. Hatta tarihsel olarak, İsviçreli üreticilerden önce ilk kol saatlerini üretenler bile Almanlardı. Alman saatleri yavaş ama istikrarlı bir şekilde uluslararası pazarı fethediyor. Junghans Max Bill gibi efsane klass markaya sahipler. Max Bill‘in fiyat ve model bilgisini yazımızda bulabilirsiniiz.

16. yüzyılın başlarında, bir demirci ve saatçi olan Peter Henlein, kolye olarak takılabilecek kadar küçük saatler yapıyordu. Sanayileşmeye doğru atılan adım 18. yüzyılda, Karl Friedrich von Baden’in Ekim 1767 tarihli fermanı ile Pforzheim’da saat endüstrisinin temellerini atmasıyla atıldı. Alman saat markaları serüveni başlamış oldu.

Lange & Söhne, Glashütte Original, Junghans veya Sinn gibi Alman saat markaları saat endüstrisindeki uzun yıllara dayanan uzmanlığa bakabilen tanınmış üreticilerden sadece birkaçıdır.

Her konuda olduğu gibi saat konusunda da iddalı Alman yapımı saat markalarını inceliyoruz.

Sayfa İçeriği

A.Lange & Söhne

Alman Saat Markaları : Lange&Söhne SAXONIA OUTSIZE DATE (18 ayar beyaz altın)

A. Lange & Söhne, 1845’ten beri lüks Alman saat üreticisidir ve en tanınmış Alman saat markaları arasındadır. Son derece saygın lüks marka, müşterilerini ikna edici kreasyonlarla şımartıyor.

Bir bakışta A. Lange & Söhne

  • Tür: lüks saat üretimi
  • Özel özellikler: patentli büyük tarih, tourbillon
  • Kuruluş: 1845
  • Yer: Glashütte, Almanya
  • Web sitesi: alange-soehne.com
A Lange Sohne 1815 Tourbillon Handwerkskunst Pembe Altın Kasa Gri Kadran Fiyat :18.500 TL

Ülkemizde A.Lange&Söhne marka saatlerin doğrudan ithalat yoluyla da satışı mevcut. İkinci el cep saati modelleri 40 bin TL’den başlıyor 4 milyon TL’ye kadar model mevcut. İstanbul İstinya Park’ta bir butiği bulunuyor.

Montblanc

Montblanc Summit Modelleri

Lüks marka Montblanc, en iyi özel yazı gereçleri üretimi ile tanınır, ancak aynı zamanda onlarca yıldır kol saatleri de üretmektedir. Mekanik saatleri hala detaylara büyük özen gösterilerek tasarlanmakta ve elle monte edilmektedir. Aynı zamanda Montblanc, Summit Smartwatches ile dijital dünyada yerini almayı başardı. Heritage Spirit Moonphase veya Star Steel gibi seriler, zarif bir tasarım ve otomatik kalibre ile eşleştirilmiş zengin ayrıntılarla etkileyicidir.

Glashütte Original

Glashütte Saat

Eski maden kasabası Glashütte’de üretilen saatlerin yüksek kalitesi, bölgeyi hızla dünyaca ünlü ve Alman saat markalarının dünya çapında aranılan haline getirdi. 1845’te başlayan şey, geleneksel bir saatçilik bölgesi haline geldi. Gelenek, yenilik ve mükemmellik zarafetle buluşuyor – günümüzde bunlar Alman saat markaları için çok tipik özellikler halini aldı. Glashütte Türkiye için tıklayın.

Sinn

Alman Saat Markaları : Sinn

Sinn şirketi 1961 yılında Frankfurt am Main’de kurulmuştur ve bu nedenle doğal olarak Alman saat markaları listesine dahildir. Pilot ve akrobasi eğitmeni olarak biyografisi nedeniyle, başlangıçta ağırlıklı olarak özellikle pilotların ve uçuş eğitmenlerinin ihtiyaçlarına yönelik saatler üretti. Bu arada şirket, dalış saatleri, özel kronograflar ve navigasyon saatlerini de ürün gamına dahil etti. Sinn, en başından beri ürünlerini, o zamanlar çok yenilikçi olan doğrudan satış yoluyla sattı. Bugün, Sinn saatlerini web siteleri aracılığıyla veya belirli perakendecilerden şahsen satın alabilirsiniz. Sinn’de saatlerin işlevselliği ilk sırada gelir ve bu özellikle 20 yılı aşkın süredir pilotlar, dalgıçlar ve itfaiyeciler gibi belirli görevler için özel olarak tasarlanmaktadır

Nomos Glashütte

Neomatik 41

1990 yılında kurulan Nomos Glashütte, nispeten genç ve gelecek vadeden bir şirkettir. Bauhaus tarzında net şekiller ve minimalist tasarımlar. NOMOS Glashütte repertuarında saat severler köşeli veya yuvarlak kasalar ve hatta renkli kadranlar bulacaktır.

Mühle Glashütte

Mühle yaklaşık 150 yıllık şirket geçmişine sahip geleneksel bir Glashütte saat üreticisidir. Başlangıçta ölçüm aletleri ve hızölçerler konusunda uzmanlaşan şirket, uzun yıllara dayanan bilgi birikimini artık hassas, işlevsel saatler ve denizcilik aletleri üretmek için kullanıyor.

Junghans

Junghans saat

Saat üretiminde yaklaşık 160 yıllık deneyim – işte Junghans şirketi. Genel olarak Alman saat markaları ve Junghans saatleri için bir başarı faktörü, kesinlikle Bauhaus stilini anımsatan net şekiller ve sade tasarımdır. İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra, Junghans öncelikle hassas kol saatlerinde uzmanlaştı ve 1950’lerde önde gelen Alman markalarından biri haline geldi. Max Bill Quartz gibi klasikler, Bauhaus sanatçısı Max Bill ile işbirliği içinde yaratıldı.

Junghans Türkiye’de Trendyol ve Hepsiburada gibi pazaryerlerinde satılmakta. Otomatik bir Junghans Max Bill fiyatı 12 bin TL’den başlamakta.

Meistersinger

Meistersinger Alman Saat Markası

2001 yılında Münster’de kurulan Meistersinger şirketi, Orta Çağ’ın erken saatçilik geleneğine dayanmaktadır. Fabrikanın benzersiz tasarım noktası tek ibreli saattir. Alman Meistersinger kol saatlerinde sadece bir akrep ibresi bulunur. Şirket, sıra dışı tasarımları için şimdiden sayısız ödül kazandı ve yıllar içinde sıra dışı tasarımları ve en iyi kalitesiyle adından söz ettirdi.

Junkers

Junkers Saat

Havacılık öncüsü Hugo Junkers’ın torununun torunu tarafından kurulan Junkers şirketi, pilot saatleri ve kronograflar konusunda uzmanlaşmıştır. Uçuş tarihine sıkı sıkıya bağlılar, bu nedenle Tante Ju veya Iron Annie Ju 52 gibi isimler Junker makinelerine saygıda kusur etmiyorlar. Birçok saat üreticisi gibi Junkers de Bauhaus’tan ve aynı adlı bir seriye yansıyan “Form follows function” mottosundan ilham aldı. Aynı zamanda, Junkers Bauhaus serisi, Junkers fabrikası ile Bauhaus arasındaki bir işbirliği de bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.