Alman Bira Markaları 2022

Alman bira markaları

Alman bira markaları, biranın yalnızca su, arpa ve şerbetçiotu ile yapılabileceğini belirten 1516 Reinheitsgebot (Bira Saflığı Yasası) uyarınca hala bira üretiyor.

Çoğu kişi Brüksel’in Avrupa’nın bira başkenti olduğunu söyleyebilir. Ama gene kanı şudur ki ortalama bir kişiye hangi ülkeyi birayla bağdaştırdığını sorarsanız muhtemelen Almanya diyecektir. Almanya’dan olmasa bile dünyanın alkol oranı en yüksek bira markasını da yazımıza ekledik.

Sayfa İçeriği

Weihenstephan Hefe Weissbier

Weihenstephan Hefe Weissbier

Weissbier, üretiminde kullanılan büyük miktarda buğday ve az miktarda arpa maltının bir sonucu olan köpük benzeri görünümü ile karakterize edilen ve üstten fermente edilmiş klasik bir Bavyera buğday birasıdır.

Hefe, hefeweizen’in kısaltmasıdır. Hafif, mayalı bir tatlılık (bazıları muz veya sakıza benzetilir), yemekten önce veya hafif bir akşam yemeğiyle birlikte içilmesi son derece ferahlatıcı bir bira olur. Dünyanın en eski bira fabrikası olan Weihenstephan, 1040’tan beri olağanüstü hefeweizens üretiyor. Weihenstephaner alkol oranı hacmen %4.5.

Gaffel Kölsch

Gaffel Kölsch

Eğer Köln’deyseniz, çok sayıda açık hava kafesinde, sadece aynı şehrin içinde ve çevresinde üretilmiş hafif, ferahlatıcı bir bira olan Kölsch’ten sipariş veren müşteriler göreceksiniz. Bir pilsnerden daha az acı olan Kölsch, orta derecede hoppy ve hafif meyvemsidir. Genelde 200 ml’lik küçük bardaklarda servis edilir.

Erdinger Kristall

Erdinger Kristall

Erdinger dünyanın en büyük buğday bira fabrikasıdır ve Kristall en sevilen biralarından biridir. Geleneksel Hefeweizen’in kristal berraklığında bir versiyonu olan Kristall, sıcak yaz günlerinde mükemmel bir susuzluk gidericidir. Bir limon dilimi ile servis edilir ve özellikle uzun bir bisiklet yolculuğunun ardından içilen favori içecektir.

Soluk altın rengi, yoğun filtreleme işlemi nedeniyle muhteşem bir şekilde görünür. Bu ağız hissini ‘yumuşak’ olarak tanımlayabilirsiniz çünkü size gazoz ve diğer alkolsüz içecekleri hatırlatır. Meyveli aromalara sahip güçlü bir malt biradır.

Berliner Kindl Weisse

Berliner Kindl Weisse

Berlin’de klasik bir yaz içeceği olan Berliner Weisse, karakteristik lezzetini ekşi tahıllardan alan ekşi, keskin bir biradır. Geleneksel olarak büyük, boule benzeri bir bardakta servis edilir ve genellikle bir atış tatlı odun şurubu ile yeşil veya ahududu ile kırmızı renklendirilir.

Berliner Kindl Weisse yeşil ve kırmızı

Kindl Weiss’in dört çeşidi vardır – orijinal, himbeere (ahududu), waldmeister (woodruff) ve rhabarber (ravent). Dördü de buğday ve arpa ile demlenmiş %3 ABV’ye (alkol oranı) ve 4 IBU’ya sahiptir.

Augustiner Hell

Augustiner Hell

Münih’teki en eski bira fabrikası tarafından yapılan son derece havalı bir bira. Hafif, köpüklü, ferahlatıcı ve kuru olan bu içmesi kolay bira, yerel Späti’den (gece geç saatlere kadar açık olan mağaza) bir şişe kapıp bir partiye gitmeden önce sokaklarda dolaşan şehir sakinlerinin vazgeçilmezidir.

Alkol oranı en yüksek bira

Alman bira markaları arasında olmasa dahi İskoçya’nın bu birasına değinmeden geçmek olmaz.Bu bira öyle bir bira ki satışında bile kısıtlama getiriliyor. 35ml’lik (shot bardağı) küçük yudumlar halinde içilmesi tavsiye ediliyor. Kalp rahatsızlığı olanların uzak durması tavsiye ediliyor. İşte karşınızda %67.5 lik alkol oranı ile dünyanın alkol oranı en yüksek bira markası Brewmeister Snake Venom.

Alkol oranı en yüksek bira

Korkaklara göre olmayan bu bira satışında kota uygulanıp kimlik kontrolü yapılır. Bira ile birlikte uyarı yazısı içeren bir mektup ile satılır. Diğer ultra yüksek sertlikteki biralar gibi fermantasyon sürecinden sonra birkaç kez dondurulur ve buz kristalleri çıkarılır. Bu, her seferinde su çıkarıldığı için biranın alkolünü, aromasını ve gövdesini yoğunlaştırır. Bira daha sonra gücünü daha da artırmak için alkolle güçlendirilir.

Kaynak : htfw.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.