Noam Chomsky, Boykot Çağrısı

Naom Chomsky

Noam Chomsky, Dilbilimci, müzisyen ve aktivist, Suriye’deki askeri operasyonların ardından Türk hükümetinin dahil olduğu kültürel bir etkinliğe katılmaya karşı bir dilekçe imzaladı.rian Eno, Angela Davis … Kültür dünyası Türkiye’yi boykot ediyor

Kültür dünyası savaşta … savaşa karşı! Türkiye ile Suriye arasında Kürdistan’ı işgal etmeyi amaçlayan son olaylar nedeniyle, “Türkiye’yi Boykot” sitesi tarafından çevrimiçi bir imza kampanyası başlatıldı. Doktorlar, yazarlar ve sanatçılar da dahil olmak üzere yaklaşık 280 imzacı şahsiyet “bir dizi ortak ilkeye dayalı olarak insan hakları konusunda diyaloğu teşvik etmek” istiyor. Bunların arasında Amerikalı aktivist Angela Davis, İngiliz müzisyen Brian Eno ve dilbilimci Noam Chomsky var.

İmzacılar, kültür işçilerinin ve kültür kuruluşlarının “Türk hükümeti veya hükümet tarafından finanse edilen kültür kurumlarını içeren etkinlikleri, faaliyetleri, anlaşmaları veya projeleri” boykot etmesini talep ederek, uluslararası mekan ve festivallerden “Türk hükümetinden herhangi bir fon veya herhangi bir şekilde sponsorluk yapmayı reddetmelerini talep ediyor. ”.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.