Fransa Ev Fiyatları

Fransa Ev Fiyatları

bonjour à tous… Herkese merhaba. Bu yazımızda Fransa ev fiyatları incelemesiyle karşınızdayız. Hepimiz turist olarak gittiğimiz yerlerde bazen keşke burada yaşasaydım dediğimiz zamanlar olmuştur. Eminim Fransa da sizde o düşünceyi oluşturacak ülkelerden bir tanesidir. Bir gün kendimizi Fransa’ya giden bir uçakta bulursak ve artık turist değilsek ve orada yaşam kurmak için gidiyorsak ilk aklımıza gelen, nerede yaşayacağımız sorusuna cevap aramaktır. Fransa ev fiyatlarını derlediğimiz bu yazımız da hem ev bulabileceğiniz siteleri hem de ortalama fiyatları göstermesi açısından sizlere yol gösterecektir.

Fransa ev piyasasında Eylül 2022 dönemine baktığımızda yıllık % 6,4 oranında artış göstermiştir. Yıllık artışlara baktığımızda 2001 ve 2022 arasındaki döneminde %4.9 oranında artmıştır. Fransa ev fiyatlarının en yüksek olduğu dönem 2005 Haziran döneminde %15,4 oranında artmıştır. Günümüz de Fransa da ev fiyatları ortalama 269.000 € dur. Piyasa da olan konutların %80 ine talep edilen fiyat 136.500€ ile 580.010 € arasındadır.

Fakat Fransa Ev Fiyatları gözünüzü korkutmasın Centre-Val de Loire bölgesinde 13,000 Euro’dan başlayan fiyatlarda bir köy evi alabilirsiniz.

En Çok Ziyaret Edilen Ev İlan Websiteleri

Kullanımı kolay bir site olmakla beraber, 11.2 milyon tekil kullanıcısı mevcut olan bir sitedir. Site de Fransa haritası üstünden istediğiniz bölgeyi seçerek gerekli Fransa ev fiyatları araştırmasını yapabilirsiniz.

Fransa Ev Fiyatları

48 bin satılık ev ilanıyla Fransa’nın en popüler ilan sitelerinden biridir. Her bütçeye göre ev ilanı bulunmaktadır.

Sitede kiralama, satın alma ve satma gerçekleştirebileceğiniz, konutunuzu uygun fiyat ve alıcısı ile buluşturabileceğiniz bir platformdur. Kullanıcı sayısı güncel olarak tekil anlamda 5.3 milyon kişidir.

Fransa da bir hayat kurdunuz evinizi de aldınız bir ev de yatırımlık için alayım diyorsanız bu site ayrı bir bölüm açarak yatırımlık konutları da sizin kategorize etmiş bulunmaktadır. Sitenin güncel kullanıcı sayısı 3.5 milyondur.

Fransa’da ev fiyatlarını bulabileceğiniz diğer web sayfaları ;

  • avendrealouer.fr
  • logic-immo.com
  • bienici.com
  • immobilier.lefigaro.fr


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.