Finlandiya Araba Fiyatları

Finlandiya ikinci el araba satış : Nettiauto.com

2022 Finlandiya otomobil piyasasında en çok satışı olan Toyota, Volvo, Skoda ve VW Ekim 2022 döneminde 3151 adet ile yıllık araba satışının yarısına ulaşmış oldu. 2021 yılından daha düşük rakamlar olsa da 2022 yılı Finlandiya araba fiyatları için artış yılı oldu denilebilir. 2023 yılında da artışın sürmesi beklenmekte. Yazımızda Finlanda’da online ilan siteleri ve onlardan derlediğimiz otomobil fiyatlarını bulabilirsiniz.

SıraMarkaOcak-Ekim 2022 Satış Adedi
1Toyota12,049
2Kia6,074
3VW6,010
4Skoda5,782
5Volvo5,490
Finlandiya’da en çok satılan ilk 5 araba markası Kaynak: https://www.marklines.com/en/statistics/flash_sales/automotive-sales-in-finland-by-month

Sayfa İçeriği

Finlandiya Araba Fiyatları ve Araba Satış Siteleri

Finlandiya araba fiyatları batı avrupa ülkelerine kıyasla biraz daha pahalı durumda. Finlandiya’da dizel araçların yıllık vergisi benzinli arabalara göre daha fazladır. Fakat fiyatları daha ucuzdur.

Ülkemizde olduğu gibi Finlandiya’da da araç muayenesi zorunludur. Bu 5 yaş altı arabalarda iki yılda bir, 5 yaş üstü arabalarda yer yıl muayene zorunludur.

Kamux.fi

Finlandiya Araba Fiyatları : Kamux.fi

Finlandiya’da ikinci el araba satın almak istiyor ve garantili bir yer arıyorsanız Kamux.fi aradığınız yerdir. Tüm araçlarının garantisini vermektedir. Portföylerinde 5 binden fazla otomobil bulunmaktadır.

Nettiauto.com

Finlandiya ikinci el araba satış : Nettiauto.com

Finlandiya’da ikinci el araba satış konusunda oldukça başarılı bir sitedir. 80 binden fazla ikinci el araba ilanı bulunmaktadır.

Finlandiya Otomobil Fiyatları

Aylık 15 Euro taksitle 95 model Mazda 323’ü 800 Euro’ya alma imkanınız buluyor. Nettiauto sitesinde bunun gibi yüzlerce ilan bulabilirsiniz.

Copart.fi

Finlandiya hasarlı araç

Hasarlı veya hasarsız bir çok ilan bulabileceğiniz Finlandiya araba satış sitelerinden bir tanesi. Oldukça fazla seçenek mevcut. Çoğunlukla hasarlı araç bulabilirsiniz. Şaftı kaymış ucuz araba arayışındaysanız doğru adrestesiniz.

Autotalojarvi.fi

Finlandiya araba fiyatları için çok güzel sıfır veya ikinci el seçenekler sunan bir firma.

Automussalo.fi

İkinci el ve sıfır otomobil bulabileceğiniz bir diğer araç satış sitesi. Çoğunlukla üst segment arabalar yer almakta.

Rilease.fi

İkinci el alım satım, tamir ve kiralama gibi bir çok hizmet veren Finlandiya firması.

Ovianpoika.fi

1991 model Ford Escort’tan (2500 Euro) 2015 Model BMW 430 xDrive (31,900 Euro) ya kadar bir çok seçenek barındıran Finli ikinci el ilan sitesi.

Vaihtokaara.fi

Bir diğer Filandiya ikinci el araç satış sitesi.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.