Endonezya Ev Fiyatları

Endonezya'da Ev Fiyatları

Endonezya güney yarım kürede bulunan dünyanın en büyük takımadasıdır. Beş büyük adadan ve yaklaşık 30 küçük gruptan oluşur. Adalar iki okyanus, Pasifik ve Hint Okyanusları arasındaki bir kavşakta yer alır ve iki kıtayı, Asya ve Avustralya/Okyanusya’yı birleştirmesi ve ikliminin tropikal iklim olması sebebi ile dünyanın birçok yerinden insanların Endonezya ev fiyatları nı öğrenmesi adına ve bu evlere talebi arttırmıştır. 

Endonezya’nın konut/emlak piyasası son yıllarda ekonomik hacim kazandı. Konut/Emlak piyasası, 2021’de Endonezya’nın GSYİH’sına yüzde 2,7’den fazla katkıda bulunarak ülkedeki diğer sektörlere oranla(yemek servisi, ticari faaliyet vb.) daha fazla katkıda bulunmuştur. Endonezya ev fiyatlarının artması nedeni ile emlak piyasası şu anda bölgedeki en güçlü sektörlerden biridir. (Kaynak : statista)

Bu yazımızda Endonezya bulunun ev ilanlarını ve fiyatlarını bulabileceğiniz en çok tercih edilen  siteleri derledik.

Sayfa İçeriği

fazwaz.id

Endonezya’da Ev Fiyatları

Endonezya ev fiyatları ilanlarına baktığımız da bir amerikan dolarının, endonezya rupisi karşısında aşırı değerli olmasından kaynaklı ilanlar hem dolar hem de rupi olarak yayınlanmıştır. 

Güncel Kur : 1 $ = 15.596 Endonezya Rupisidir.

Sitede aynı zamanda ev fiyatlarının Türk lirası karşılığında gösterilmektedir. Aradığınız ev tipinin ortalama fiyatını görmeniz de mümkün.

Endonezya Ev Fiyatları

Endonezya’nn başkenti ve en büyük şehir olan Jakarta’da 1 odalı evlerin güncel ortalama fiyatı 2,3 milyon Türk lirasıdır.

dotproperty.id

Dotproperty Edonezya

Endonezya ev fiyatları oldukça uygun. Örneğin ufak bir ev arıyorsanız TL karşılığı 200 bin Türk lirasından başlayan fiyatlarda bulabilirsiniz. Aklınızda daha geniş, örneğin 5 odalı havuzlu bir malikane varsa fiyatları 1,6 milyon Türk lirasından başlamakta. dotproperty size tüm seçenekleri sunuyor.

Holprop.com

Hem kiralayabileceğiniz hem de satın alabileceğiniz evler olan bu sitede, şehir içinde ya da tatil bölgesinde ki evlerin fiyatlarını bulabilirsiniz.

Asultan Property

Özellikle Jakarta ve Bekasi’deki ev fiyatları konusunda oldukça cazip ilanlar bulunuyor.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.