Çin alışveriş siteleri 2021

cin alisveris siteleri

Çin alışveriş siteleri pazarı, boyutu ve karmaşıklığı açısından şaşırtıcıdır. Sıkça sorulan sorular için bazı cevaplar ve istatistikler burada.

Çin’de kaç kişi online alışveriş yapıyor?


Çin’de 581.000.000 kişi çevrimiçi alışveriş yapıyor. Bu, tüm internet kullanıcılarının% 72’sini ve önceki döneme göre% 12’lik bir artışı temsil ediyor.

Çin’deki tüm online alışverişlerin yıllık toplamı nedir?


Çin’deki yıllık tüketim malları satışları geçen yıl 499.000.000.000 doları aştı. (okumakta zorluk çekebilecekler için yazıyla yazmakta fayda var. Bu rakam 499 milyar Amerikan Doları). Bu, bir önceki yıla göre% 24’lük bir büyüme anlamına geliyor.

Çin’de online tüketici başına ortalama yıllık harcama nedir?

Çin’deki ortalama çevrimiçi tüketici, çevrimiçi olarak yılda 858 ABD doları harcıyor. Yerel para cinsinden, yılda yaklaşık 5,897 RMB. Bu, bir önceki yıla göre% 11’lik bir artışı temsil ediyor.

Çinli çevrimiçi tüketicilerin yüzde kaçı son 30 günde alışveriş yaptı?


Çinli çevrimiçi tüketicilerin% 45’i son 30 gün içinde bir tür tüketici ürünü veya hizmeti satın aldı.

Çin’de e-ticaret için en popüler ödeme yöntemleri nelerdir?


Wechat ve Alipay gibi e-cüzdanlar, tüm işlemlerin% 65’ini oluşturan, Çin’deki en popüler e-ticaret ödeme yöntemidir. Kredi kartları% 20’de. Banka havaleleri ve kapıda nakit, tüm işlemlerin% 8’ini oluşturur.

Çin’deki önemli e-ticaret ticaret tarihleri nelerdir?

Çin’de e-ticaret için yılın en önemli günleri Çin Yeni Yılı Altın Haftası (Ocak / Şubat aylarında), Ulusal Gün Altın Hafta (1 Ekim) ve 11 Kasım Bekarlar Günüdür.

Çin Alışveriş Siteleri

1.Taobao

Taobao

Çin alışveriş siteleri içerisinde hacmi en büyük olan Taobao, bireylerin, perakendecilerin ve toptancıların, elektronik ve modadan ev ve bahçe ürünlerine, spor ve oyuncaklardan arabalara ve araçlara kadar hemen hemen her şeyi doğrudan alıcılara satmasına olanak tanıyan tüketiciden tüketiciye bir e-ticaret platformudur. Alibaba Group tarafından 2003 yılında kurulan şirket, Amerikan muadili eBay’e benzer bir modeli, malların sabit veya pazarlıklı bir fiyatla veya açık artırma ile satılabileceği bir pazar yeridir

Web sitesi: taobao.com – Tahmini aylık trafik: 454 Million ziyaretçi

2.JD.com

JD.com

Çince’de Jingdong’un kısaltması olan JD.com, bir B2C çevrimiçi perakendecisidir. Elektronik cihazlar ve aletler, ev dekorasyon ürünleri ve mobilyalar, giysiler ve kitaplar dahil geniş bir ürün yelpazesi sunar. 1998’de piyasaya sürülen şirket, markasını ve 360buy.com web sitesini 2013’te JD’ye değiştirmeden önce kullandı. Kurucusunun (Liu Qiangdong)% 15 hissesinin yanı sıra, JD’nin% 20’si Çinli teknoloji devi Tencent’e ve% 12’si Amerikalıya aittir. perakende devi Walmart.

Web sitesi: jd.com – Tahmini aylık trafik: 198.5 Milyon ziyaretçi

3.Tmall

Tmall

Tmall, çok sayıda yerel Çinli ve uluslararası markanın ürünlerini tüketicilere çevrimiçi olarak satmasına olanak tanıyan lider bir B2C platformudur. Alibaba Group’un Taobao tarafından 2008 yılında Taobao Alışveriş Merkezi olarak kurulan Tmall, moda, giyim ve ayakkabı, kozmetik, mücevher, ev ve bebek ürünleri ve Çin ana karası, Hong Kong, Makao ve Tayvan’da paketlenmiş yiyecekler gibi geniş bir ürün yelpazesi satmaktadır.

Web sitesi: tmall.com – Tahmini aylık trafik: 153 Milyon ziyaretçi

4.Alibaba1688

Alibaba1688

Alibaba1688, Çin’deki iç ticarete odaklanan bir işletmeler arası pazar yeridir. Toptancıların ve perakendecilerin başta giyim ve aksesuarlar, ev ürünleri ve ekipmanları, elektronik ve mekanik parçalar ve ürünler, aletler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli malları toptan alıp satmalarına olanak tanır. Alibaba Group tarafından 2013 yılında başlatılan, yurtdışı satışlara odaklanan Alibaba.com’un yurt içi karşılığıdır.

Web sitesi: 1688.com – Tahmini aylık trafik: 49.8 Milyon ziyaretçi

5.Suning.com

Suning.com

Suning.com, elektronik ürünler ve ev aletleri, genel mallar, ev eşyaları, kozmetikler ve bebek bakım ürünleri ve hatta araba parçaları ve finansal hizmetler sunan bir mağazalar zinciridir. 1996 yılında Suning Commerce Group Co., Ltd olarak kurulan şirket, Çin, Hong Kong ve Japonya’da 1.600’den fazla mağazaya sahiptir ve e-ticarete genişlemesini somutlaştırmak için şimdi adını Suning.com Ltd olarak değiştirmiştir.

Web sitesi: suning.com – Tahmini aylık trafik: 17.2 Milyon ziyaretçi

6.Xiaohongshu

Xiaohongshu

Red olarak da bilinen Xiaohongshu, moda ve alışveriş topluluğuna odaklanan bir sosyal medya ve e-ticaret platformudur.

2013’te oluşturulmuş olup, esas olarak, Xiaohongshu’nun bireylerin sunulan ürünler için alışveriş yapabilecekleri mobil uygulaması aracılığıyla kullanıcı tarafından oluşturulan ürün incelemeleri, seyahat blogları ve yaşam tarzı öykülerinin fotoğraflarının ve videolarının alışverişi yoluyla çalışır. Bir web sitesi, Xiaohongshu’nun faaliyetlerini internete bağlı bilgisayarları da kapsayacak şekilde genişletiyor.

Web sitesi: xiaohongshu.com – Tahmini aylık trafik: 16.8 Million ziyaretçi

7.Amazon China

Amazon China

Amazon China, ithal ürünleri Çinli müşterilere satmaya odaklanan çevrimiçi bir alışveriş sitesidir. Küresel e-ticaret lideri Amazon’un 2004 yılında satın aldığı Joyo.com 2000 yılında kurulan Amazon hedeflediği pazar payına ulaşamamıştır.

Amazon

Bu nedenle Amazon, yabancı ürünleri satmak için yalnızca amazon.cn web sitesini kullanarak ve Çinli müşterilere Amazon Prime da dahil olmak üzere sınırlı bir hizmet teklifi satmak için Çin’deki faaliyetlerinden vazgeçmeye karar verdi.

Web sitesi: amazon.cn – Tahmini aylık trafik: 11.2 Milyon ziyaretçi

8.VipShop

VipShop

Vipshop, indirimli satışlarda uzmanlaşmış bir e-ticaret platformudur. 2012 yılında kurulan şirket, giyim ve aksesuarlar, kozmetikler, ev ürünleri ve mobilyalar, bebek bakım ürünleri ile bazı paketlenmiş yiyecekler ve diyet tamamlayıcıları dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesinde 1.000’den fazla markaya indirimler ve hızlı satışlar sunuyor.

Web sitesi: vip.com – Tahmini aylık trafik: 6,1 Milyon ziyaretçi

9.Dangdang

Dangdang

Dangdang, çevrimiçi bir B2C mağazasıdır. 1999 yılında bir çevrimiçi kitap mağazası olarak kurulan Dangdang, güzellik ve kişisel bakım, ev dekorasyonu ve mobilya, giyim ve aksesuarlar, bebek ve hamile ürünleri ve elektronik ürünler dahil olmak üzere çok çeşitli ürünlere çeşitlendi.

Web sitesi: dangdang.com – Tahmini aylık trafik: 5.95 Million ziyaretçi

10.Kongfz

Kongfz

Kongfz.com, kitaplarda uzmanlaşmış bir çevrimiçi pazar yeridir. Bireylerin ve kitapçıların yeni ve ikinci el Çince kitaplarını genellikle indirimlerle satmasına olanak tanıyan, müşteriden müşteriye ve B2C bir platform olarak hizmet eder.

2002 yılında , Çin’in önde gelen kitap platformlarından biri haline geldi ve ayrıca hem yeni hem de eski Çince kitaplar için yurtdışında satış yapıyor.

Web sitesi: kongfz.com – Tahmini aylık trafik: 5,1 Milyon ziyaretçi

Kaynak : disfold.com

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.