Amerika 2. el araba satış siteleri

Dünya genelinde yaşanan çip krizinin etkilerinden Amerika 2. el araba satış siteleri de nasibini almış durumda. Piyasa değeri 4000 USD’ ı geçmeyen arabaların fiyatları 7000-8000 USD aralığında geziniyor. Amerika’da en çok tercih edilen 2. el araba satış sitelerini içeren listemizin en güncel fiyatlara ulaşmak konusunda yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Sayfa İçeriği

Cargrus

Amerika 2.el araba satış siteleri : Cargrus.com

Cargrus sıfır veya ikinci el araba ilanları konusunda Amerika’nın en çok tercih ettiği sitelerin başında geliyor. Aradığınız eyalet veya bölgenin Zip kodunu girerek ilanlara erişebilirsiniz. Örneğin California için 90001-96162 aralığına bakabilirsiniz.

Carvana

Çok sayıda ikinci el ilan bulabileceğiniz sitede bölge kısıtlaması nedeniyle erişim engeline takılabilirsiniz. VPN ayarlarınızı Amerika seçerek ilanları inceleyebilirsiniz.

Carmax

Bir diğer Amerika 2.el araba satış sitesi. Aylık 2.5 milyon ziyaretçisi ile Amerika’nın en büyükleri arasında.

Cars.com

Aylık 35 milyondan fazla ziyaretçi sayısıyla dünya çapında bilinirliği bulunan 2. el araba satış sitesi. Araba satış ilanlarının yanı sıra, incelemeler, yorumlar ve haberler de bulunuyor. 10 bin USD altına Mustang arıyorsanız doğru sitedesiniz.

Kelly Blue Book

Arabasını satmadan önce mutlaka ziyaret edilen bir Amerika 2. el araba satış sitesidir. Sitede arabanızın değerini öğrenip en uygun fiyatı bulabilirsiniz. Kaliforniya merkezli araç değerleme ve otomotiv araştırma sitesidir.

Craigslist

Sadece araba değil iğneden ipliğe aradığınız her türlü ilanı bulabileceğiniz bir site. Amerika’nın sahibinden.com ‘ u diyebiliriz.

Önerilen : Amerika Alışveriş Siteleri

Amerika 2. el araba satış istatistiği

ABD otomobil satış istatistiklerine göre, her yıl yaklaşık 17 milyon otomobil perakende satışı var. Bu da her gün satılan yaklaşık 46.575 binek otomobil, hafif kamyon ve SUV anlamına geliyor.

Toyota, 2021’de Amerika’nın en çok satan otomobil üreticisi olarak GM’yi tahtından indirdi. Toyota, 2021’de GM’yi geride bırakarak 1931’den beri ilk kez Detroit otomobil üreticisinin ABD’de en çok satan otomobil şirketi olmadığını ilan etti. Amerika’da en az tercih edilen araba markası ise FIAT olarak belirlenmiş durumda.

2022 yılında Amerika 2. el araba piyasasının %4.2 büyüyeceği öngörülüyor. Kaynak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.