En İyi Alman Bıçak Markaları

Alman Wüsthof

En iyi Alman bıçak markaları Wüsthof, Zwilling J.A. Henckels, Messermeister, GÜDE Alpha ve Mercer’dir.

Peki bu markaları bu kadar özel kılan nedir? Neden en iyiler? Hangi markayı satın almalısınız?

Bu kılavuzda, bu soruları yanıtlıyor ve her markanın derinlemesine bir incelemesini sunuyoruz.

  • Yüksek Kaliteli Çelik: Alman bıçak bıçaklarının yapımında kullanılan paslanmaz çelik, ufalanmaya ve paslanmaya karşı koruma sağlayan yüksek krom içeriğine sahiptir.
  • Yumuşak Çelik: Japon bıçaklarına kıyasla Alman çeliği yumuşaktır ve Rockwell ölçeğine göre 56 ila 58 arasında puan alır. Yumuşak çelik, sert çeliğe göre daha hızlı körelir, ancak çok daha dayanıklıdır ve talaşlanma olasılığı daha düşüktür.
  • Sağlam ve Rahat Saplar: Sap malzemeleri markadan markaya değişir. Bazıları sentetik, bazıları ise gerçek ahşaptan yapılmıştır. Çoğu Alman bıçağı, konfor ve güvenlik için şekillendirilmiş ergonomik saplara sahiptir.
  • Tam Tang: Alman bıçakları genellikle full-tang yapıya sahiptir; bu da çeliğin bıçağın ucundan sapın uç kısmına kadar uzandığı anlamına gelir. Başka bir deyişle, bıçak ve sap tek parçadır ve asla ayrılmaz. Tam tang ağırlık, denge ve dayanıklılık katar.

Sayfa İçeriği

4.Güde

Güde, Alman bıçakları arasında önde gelen markasıdır. 1910 yılından bu yana Almanya’nın Solingen kentinde geleneksel yöntemlere bağlı kalarak kaliteli bıçaklar üretiyorlar.

Güde ailesi dört kuşaktır ince işlenmiş, damla dövme bıçaklar üretmektedir. Bıçaklar elle taşlanır ve bilenir.

Güde ile paranızın karşılığını alırsınız.

Güde ustaları 55 adımdan oluşan bir üretim yönetimi kullanıyorlar. Her bir bıçağın yapımında, dövme işleminden başlayıp bireysel denetimler, paketleme ve etiketleme ile sona eren 55 manuel adım.

Güde, sekiz koleksiyonunda mutfaktaki her görev için bir bıçak sunuyor. İster profesyonel, ister yeni başlayan, ister et yiyen ya da vejetaryen olun, yemek pişirmeyi kolaylaştıran yardımcı olacak bir bıçak bulacaksınız.

Alpha koleksiyonunda (aşağıda resmedilmiştir) fileto bıçağı, şef soyma bıçağı, domates bıçağı, sert peynir bıçağı ve çok daha fazlası dahil olmak üzere 40’ın üzerinde ürün bulunmaktadır.

Güde Bıçak Modelleri

Synchros, Alpha, Delta, Karl Güde, Franz Güde, Caminada, Kappa, Damascus olmak üzere 8 seriye sahiptir.

Websitesi

3.Mercer

Uygun fiyata iyi yapılmış Alman bıçak markası bıçaklar arıyorsanız, Mercer en iyi seçeneklerden biridir.

Mercer bir ABD şirketi olmasına ve bıçaklarını Tayvan’da üretmesine rağmen, Alman çeliği, tasarımları ve bıçakçılık geleneklerini kullanmaktadır.

Mercer, işçilik maliyetlerinin Almanya’dan çok daha düşük olduğu Tayvan’da üretim yaptığından, bıçakları listemizdeki markalar arasında en uygun fiyatlı olanıdır.

websitesi

2. Zwilling

Farklı özelliklere ve tasarımlara sahip 15’ten fazla koleksiyonuyla Zwilling J.A. Henckels, herkes için bir şeyler sunuyor.

Four Star gibi bazı koleksiyonlar geleneksel Alman tarzına daha sadıkken, Kramer Meiji gibi diğerleri Japon geleneklerinden esinlenmiştir.

Zwilling 275 yılı aşkın süredir bıçak üretimi işindedir. Soyma bıçaklarından şef bıçaklarına ve satırlara kadar her Zwilling bıçağında kullanılan inanılmaz bilgi birikimine ve kalitesine güvenebilirsiniz. Tüm Zwilling bıçakları, yüksek kaliteli Alman paslanmaz çeliğinin özel bir formülasyonu ile üretilir. Zwilling, bıçaklarını ve bıçak setlerini ömür boyu garanti ile desteklemektedir.

Türkiye satış ve modelleri için tıklayın.

İlginizi çekebilir.

1. Wüsthof

Wüsthof, en iyi Alman bıçak markalarından biridir ve yedi nesildir Wüsthof ailesine aittir ve bu aile tarafından işletilmektedir.

Johann Abraham Wüsthof şirketi 1814 yılında Almanya’nın Solingen kentinde kurmuştur. Halen Bıçaklar Şehri’nde üretilen üç çatallı logoları, bıçaklarının kalitesini ve dayanıklılığını temsil etmektedir.

Wusthof bıçakları, Alman yapımı en kaliteli çatal bıçak takımları için standartları belirler: keskin, uzun ömürlü ve kullanımı kolay tüm temel unsurlardır. Wusthof, soyma bıçakları, oyma bıçakları ve kemik bıçakları gibi çok çeşitli temel çatal bıçak takımları üretmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki profesyonel şefler, bu harika çatal bıçak takımlarının güvenilirliğini kabul etmektedirler. Ürünlerine ömür boyu garanti verirler. Kısaca Wüsthof Alman bıçak markaları arasında bir numaralı marka diyebiliriz.

websitesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.