Christian Drosten :Almanya için bahar ve yaz ayları kötü geçecek!

b117 mutant korona virus

Sıkı kapanmaya rağmen virolog Christian Drosten, korona mutantı B.1.1.7 için endişeleniyor. İlkbahar ve yaz için “kötü korkuları” var.

Almanya’da en kötü seneryoda, baharda günde 100.000’e kadar yeni enfeksiyon riski var.

Almanya’da korona kuralları sıkılaştırıldı, kapanma 14 Şubat’a kadar uzatıldı. Yine de, Berlin Charité profesörü virolog Christian Drosten baharda sayıların daha düşük olmasını beklemiyor. “2020’de böylesine rahat bir yaz geçirmiş olmamız, muhtemelen vaka sayılarımızın baharda kritik bir eşiğin altında kalmasıyla ilgiliydi. Ama artık durum böyle değil.

Berlin Charité profesörü virolog Christian Drosten

Corona varyantı Christian Drosten’ı endişelendiriyor: “Daha ölümcül olacağından daha tehlikeli”

Christian Drosten, Büyük Britanya’dan yeni Corona varyantı B.1.1.7 hakkında endişeli. Virolog, “Başlangıçta, “B.1.1.7’nin aslında iddia edildiği kadar bulaşıcı olduğuna dair hala şüphelerim vardı.” Ancak, Oxford’dan yeni bir araştırmadan elde edilen veriler, “bu mutantın, virüsün vahşi tipinden yüzde 35 daha bulaşıcı olduğunu” gösterdi. Ve Drosten, bunun daha ölümcül olmasından daha tehlikeli olduğunu vurguladı.

Berlin Charité profesörü endişelerinde yalnız değil. Son zamanlarda virolog Adam Grundhoff, korona varyantı nedeniyle insidansın yüzde 5,000 arttığı konusunda uyarıda bulundu. Mutasyonun kanıtı artık Almanya’da da mevcuttur. Drosten: “Bildiğimiz her şeye göre, B.1.1.7 Almanya’da yeni yeni yayılmaya başlıyor.” Bu nedenle, artık bu varyantın yayılmasını durdurmak veya en azından yavaşlatmak için “eşsiz bir fırsata” sahibiz.

Kaynak: fr.de

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.