Almanya Kargo Firmaları 2021

Alman Kargo Firmaları

E-ticaret açısından bakıldığı zaman, kargo müşteri memnuniyetini ve müşteri geri dönüşünü etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. Bu sebepten dolayı ister e-ticaret firmanız olsun ister müşteri olun kargo firmanızı seçerken mümkün olduğunca çok kriteri göz önüne almanızda fayda var. Alman kargo firmaları arasından seçim yaparken işinizi biraz olsun kolaylaştırmak için sizin için bu yazıyı derledik.

İlgili hedef kitle için doğru ürüne ve doğru pazarlamaya sahip olmanın yanı sıra, yerine getirme, e-ticaret şirketlerinin başarısı için belirleyici bir faktördür. Bir yandan nakliye (Alman Hizmet ve Kalite Enstitüsü Genel Müdürü Markus Hamer’e göre %60’a kadar) ve depolama maliyetlerini etkilerken, diğer yandan hızlı ve güvenilir nakliye, müşteri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Alman kargo firmaları beklentileri karşılıyor mu ?

 • Neredeyse her 5. Alman zaten toplama noktaları (pick-up point) kullanıyor.
 • Alman tüketicilerin %23’ü, bir nakliye hizmeti kargo firması sağlayıcısıyla yaşadıkları olumsuz bir deneyimin ardından satın alma sürecini sonlandıracaklarını söylüyor.
 • Alman tüketicilerin %62’si, nakliye maliyetleri çok yüksek olduğu için alışveriş sitesinden ayrılıyor.
 • Almanların %78’i standart nakliye için 2-3 günlük bir teslimat süresine katlanıyor.
 • Alman tüketicilerin %35’i çevre dostu teslimat için fazladan ödeme yapmaya hazır.
 • Almanya’daki her 5 alışveriş sitesinden sadece 1’i farklı paket teslimat hizmetleri seçeneği sunuyor.
 • Online alışveriş yapanların %83’ü, paketlerinin daha önce iyi deneyimlere sahip oldukları bir nakliye şirketi tarafından teslim edilmesine önem gösteriyor.

Almanya Kargo Pazarı

Almanya’da kargo servisleri arasında mutlak pazar lideri, toplam gönderiler bazında (2018’de) %57 pazar payı ile DHL’dir. Ayrıca 2020’de yapılan bir araştırmaya göre Almanların %78’i DHL’in tercih ettikleri kargo taşıyıcısı olduğunu belirtiyor. Şu anda Deutsche Post AG’nin bir parçası olan şirket, Almanya’daki online mağazalar tarafından en sık sunulan paket teslimat şirketleri kategorisinde de lider durumda. Aslında Almanya’daki 5 e-ticaret şirketinden 4’ü DHL ile gönderim sunuyor. Lojistik şirketini Click&Collect (%25), German courier Hermes (%21), DPD (%19) ve UPS (%17) takip ediyor.

En İyi 5 Alman Kargo Firması

 • Deutsche Post DHL
 • Hermes
 • DPD
 • GLS
 • UPS

Deutsche Post DHL

San Francisco’da kurulan ve 2002’den beri tamamı Deutsche Post AG’ye ait olan kargo teslimat şirketi, birçok alanda Alman kargo piyasasına hakimdir. 2019’da Deutsche Post DHL‘in toplam geliri 63,34 milyar Euro’ya ulaşmıştır. Şirketin kendi rakamlarına göre, Corona krizinden önceki yılda iç piyasaya 1,6 milyar koli göndermiş olan yalnızca Almanya’daki 150.000 çalışan buna katkıda bulunmuştur. Bu rakam, Noel alışveriş sezonundan önce, Kasım ayının sonunda 2020’de zaten aşılmıştı. Ayrıca, online alışveriş siteleri için çekiciliği artırmak adına 2019’un başında yeni “DHL e-Ticaret Çözümleri” bölümü kuruldu.

ARTILARI :Geniş hizmet yelpazesi Her kargo 500 € ‘ya kadar sigortalıdır gönderi takibi seçim yapma imkanı: yavaş ve ucuz hızlı ve pahalı DHL’e göre, hızla büyüyen ve uluslararası alanda faaliyet gösteren şirketler için cazip. “Warenpost” geçen yıldan beri DHL’in hizmetinin bir parçası. Bu, küçük malların (maks. 5cm x 25cm x 35.3cm) hızlı bir şekilde (genellikle ertesi gün teslimat) ve verimli bir şekilde gönderilmesine olanak tanır.

EKSİLERİ :Sorunlarla ve bireysel vakalarla ilgili yardım genellikle uzun ve yavaştır Fiyatlar genellikle karmaşıktır (bu nakliye fiyatları listesi yardımcı olabilir: Fiyat listesi)

DHL Kargo hizmet tipleri

 • DHL Uluslararası Ekspres
 • DHL Avrupa Plus
 • DHL Sameday Jet Hattı
 • DHL aynı gün sprintline
 • DHL Ekspres 9:00/10:30/12:00
 • DHL Express Dünya Çapında
 • DHL Ekspres Kolay DHL mal gönderisi

HERMES

Hermes Hamburg merkezli Alman kargo firması 1972’de kuruldu ve Alman perakende şirketi Otto GmbH’ye ait. 2019 yılında, çalışan sayısı 15.500 kişi olup, 3,5 milyar Euro ciroya katkıda bulunmuştur. 2019’da, bir önceki yıla göre 100 milyondan fazla sevkiyat artışıyla 900 milyondan fazla koli sevk etti. 2020’de daha da önemli bir büyüme beklenebilir.

ARTILARI :Gelen tüm paketlerin %95’i iç piyasaya hemen ertesi gün teslim edilir. Her parsel 500€’ya kadar sigortalıdır. gönderi takibi 300 gönderiden itibaren B2B hizmeti cazip fiyatlarla Özellikle daha küçük çevrimiçi perakendeciler için çekici Kurye, ekspres ve paket servis sağlayıcıları için fiyat-performans kategorisinde birincilik

EKSİLERİ :Yalnızca AB çapında nakliye + Birleşik Krallık Uluslararası alanda faaliyet gösteren büyük e-ticaret şirketleri için en uygun nakliye çözümü değil.

DPD

Aschaffenburg merkezli DPD Germany, Fransa’nın en tanınmış lojistik şirketi olan Fransız La Poste’nin kanatları altında faaliyet gösteren uluslararası DPD grubunun bir parçasıdır. Bu arada, şirket Fransa’daki en iyi paket teslimat şirketlerinden biridir. DPD Almanya, 2019 yılında sadece Almanya’da 9.500 çalışanı ile 375 milyon koli sevkiyatı ile Alman CEP pazarının ana oyuncularından biridir. 2019’da DPDgroup, gelirini 7,8 milyar Euro’ya çıkarmayı başardı ve böylece paket işinde Avrupa lideri olma yolunda devam ediyor.

ARTILARI : Basit fiyatlandırma politikası (paketin en uzun ve en kısa tarafına bağlı olarak 5 fiyat sınıfı, ağırlığa göre değil). Her paket 520 € ‘ya kadar sigortalıdır gönderi takibi Standart nakliye için nispeten hızlı teslimat

EKSİLERİ :Cumartesi günleri teslimat için yüksek ek maliyetler

GLS

General Logistics Systems B.V. (GLS), 1989 yılında o zamanlar Alman Parsel olarak kuruldu. Bugün merkezi Amsterdam’dadır ve İngiliz dağıtım şirketi Royal Mail’e aittir. Almanya, Avusturya ve Macaristan’daki pazarlardan oluşan GLS Beteiligungs GmbH, dünya çapındaki toplam cironun %50’sine 1,12 milyar € ile katkıda bulunuyor. Bu, Almanya’da 8.000’den fazla çalışan tarafından mümkün olmaktadır. GLS, Alman kargo firmaları arasında üçüncü büyük firmadır.

ARTILARI :Basit fiyatlandırma politikası (paketin en uzun ve en kısa tarafına bağlı, ağırlığa bağlı değil). Her paket 750 €’ya kadar sigortalıdır (birçok rakipten 250 € daha fazla) gönderi takibi güvenilir nakliye Hızlı sevkiyat (genellikle Almanya’da 24 saatin altında ve AB içinde 24 saat – 96 saat)

EKSİLERİ :Sadece birkaç metropolde cumartesi teslimatı Büyük nakliye hacimlerine sahip e-ticaret perakendecileri için optimal bir çözüm değil Nispeten az sayıda toplama noktası

UPS

United Parcel Service of America, Inc. (UPS), küresel bir paket ve nakliye hizmetleri sağlayıcısıdır. Yaklaşık 495.000 çalışan, dünya çapında yılda yaklaşık 5,5 milyar paket teslim ederek UPS’in dünyanın en büyük nakliye şirketi olmasına yardımcı oluyor. 2019’daki gelir 74 milyar dolardı, ancak 2021’nin gelirde en az %10’luk bir artış görmesi bekleniyor.

ARTILARI :Hızlı teslimat Güvenilir teslimat gönderi takibi Her paket 510€’ya kadar sigortalıdır.

EKSİLERİ :Cumartesi günleri teslimat için ek maliyetler ABD pazarına odaklanın Nispeten az sayıda toplama noktası

UPS Kargo Hizmet Tipleri

 • UPS Express Kritik – Uluslararası
 • UPS Dünya Çapında Ekspres Plus
 • UPS Dünya Çapında Ekspres Gönderi
 • UPS Worldwide Saver,
 • UPS Ertesi Gün Hava
 • UPS Dünya Çapında Hızlandırılmış
 • UPS 2. Gün Hava
 • UPS Standart

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.