Alman Viski Markaları: Damıtma Üstadı Ülke!

Alman Viski Markaları

Almanya ve alkol kelimelerini yanyana kullandığımızda tabiki akıllara ilk gelen içecek bira. Öyle ki bira festivali bile diğer bir çok ülkelerde kutlanıyor. Belki de Alman Viski Markaları bu festivalin gölgesinde kalıyor. Bu festivalin adı tabiki Oktoberfest! Alman gelenekleri bira üretimi etrafında o kadar dönüyor ki muhtemelen “Alman ve Viski” kelimelerinin bir araya getirilmesi bu nedenle garipseniyor.

Sayfa İçeriği

Ziegler Aureum 1865

5, 8 ve 10 yıllık şişeleri bulunan Almanya’nın Freudenberg / Main bölgesinden bir viski markasıdır Ziegler tarafından 2010 yılında piyasaya sürüler Aureum’da mevye dokunuşları bol miktarda bulunur. Freud adında bir viski markası daha bulunmaktadır. Single malt viskidir ve alkol oranı %47 dir. 5 yıllık şişe fiyatı ortalama 45-55 Euro arasında değişmektedir.

Gruel Tecker Whiskey

Swabian Tecker viski, arpa maltı ve Almanya’da yetiştirilen buğdaydan damıtılır. Depolama, örneğin burbon, şeri veya porto şarabı gibi çeşitli kullanılmış fıçılarda gerçekleşir. Olgunlaşma hızı büyük ölçüde depolama türüne göre belirlenir. Tecker viski damıtım tesisinin hem yer üstünde hem de altında üç farklı deposu vardır. Viskiyi mümkün olan en iyi zamanda dışarıdan temin etmek için kalitenin ve olgunluk derecesinin düzenli kontrolü önemlidir. Tadım için özel olarak üretilen tadım bardakları tavsiye edilir, böylece “viski” lezzet deneyiminin tüm yönleriyle yaşanması sağlanır.

Hammerschmiede Glen Els

It has been producing alcoholic beverages in Hammerschmiede Harz since 1984. The start of producing whiskey is started by Alexander Buchholz in 2002, which is a more recent date. The product line started as Glen Els. Then Journey and The Ember whiskeys were added.
The company Hammerschmiede and Zorge in Harz has been producing spirits since 1984. In 2002 Alexander Buchholz began adding whiskey to its range and decided to launch Glen Els whiskey, which was originally available in Madeira, Sherry, Marsala, Malaga, Red Wine. While Journey is fruity and spicy, The Ember is more sooty and smoked.

Sylrs

Slyrs, Bavyera’nın Oberbayern bölgesindeki küçük bir kasaba olan Schliersee’de bulunan bir Alman viski fabrikasıdır. En tanınmış Alman Viski Markaları arasında 1. sırada yer almaktadır.

164 çeşit viski yelpazesi arasında; 2014 Islay Cask Finish (%53 alkol oranı 700ml şişe), Sauternes cask (%46 alkol oranı 500ml şişe), Bavarian Rye (%41 alkol oranı 500 ml şişe)

2016 yılında worldwhiskiesawards tarafından Almanya’nın en iyi single malt viski markası seçilmiştir.

Liebl COILLMÓR

Maria Liebl tarafından 1970 yılında kurulmuş bir Alman markasıdır. COILLMÓR Bavarian Single Malt viskinin alkol oranı %46 olup ortalama fiyayı 75 Euro’dur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.