Alman Traktör Markaları

Alman Traktör Markaları

Alman tarım makinesi üreticileri, traktör dünyasının önde gelen oyuncuları ve aynı zamanda tarım için tasarlanmış traktörlerin lider ihracatçısıdır. Dayanıklı, güvenilir ve yüksek performanslı ürünleri ile tanınırlar. Alman traktör pazarı, mekanize tarım aletleri dünyasının en büyüğüdür ve bu sektörün Avrupa’daki kalbidir. Alman Traktör Markaları dayanıklılık konusunda ülkemizde de oldukça tercih edilen markalardır.

Almanya, dünyanın en iyi tarım makinesi üreticilerinin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Birbirlerine yakın üretim merkezlerinin olması markalar arasında büyük bir rekabete yol açmış ve bu ürettikleri traktörlere de yansımıştır.

Sayfa İçeriği

Fendt

Alman Traktör Markaları : Fendt

Xaver Fendt tarafından 1937 yılında kurulmuştur. Alman traktör markası 1997 yılında Fendt, AGCO Corporation tarafından satın alındı ve şimdiye kadar onun bir parçası olarak devam etti.

Fendt şirketi her türlü balya makinesi ve traktörün üretimini ve ticaretini yapmakta ve son zamanlarda Laverda ve AGCO tarafından üretilen biçerdöverlerin satışını yapmaktadır.

1975 106S FENDT

Ayrıca firma, Valtra, JCB ve Massey Ferguson makinelerinde bulunabilen ve günümüzün en yenilikçi dişli kutusu olarak kabul edilen Vario dişli kutuları üretmesiyle de ünlüdür. Fendt resmi sitesi için tıklayın.

Deutz-Fahr

Deutz-Fahr

1894 yılında kurulan Deutz traktör firmasıyla 1961 yılında Fahr firmasının birleşiminden oluşmuştur. Deutz-Fahr, dünyanın en ünlü traktör üreticisidir. Müşterilere çiftçiliğin verimliliğini artırmaya yardımcı olan yenilikçi traktörler getirmenin ana hedefini belirler.

1975 Deutz D6206

Şirket Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da yan kuruluşları vardır ve dünya çapında yaklaşık 141 ithalatçıya sahiptir.

Hanomag

Hanomag TR145CA

Alman Traktör Markaları arasında olan Hanomag 1871’de George Egestorff tarafından kuruldu. 1989 yılında dünyanın en büyük ikinci inşaat makineleri şirketi olan Komatsu’nun bir parçası oldu. Almanya’nın Hannover şehrinde bulunmaktadır.

Ürünleri arasında buharlı lokomotifler, askeri araçlar, kamyonlar ve traktörler bulunmaktadır. Birinci Dünya Savaşı öncesi buharlı saman bağlayıcı ve buharlı lokomotif üretimi ve 1924 yılında ilk traktörü Hanomag R22 ile dünya çapında tanınan bir markadır.

Hanomag R 22

Ayrıca Hanomag üreticisi, 1925 yılında otomobil ve 1931 yılında inşaat alanına hizmet veren makineler üreterek pazara hakim olmaya devam etti.

Claas

Alman Tarım Makinaları Markası : Claas

1913 yılında August Claas tarafından kurulan Alman tarım makineleri markası Claas Harsewinked’de bulunuyor. Claas yıllardır ürünlerini dünyanın her yerine dağıtıyor.

Bu aile şirketi, kombine hasat makineleri için Avrupa’da ve ayrıca kendinden tahrikli yem hasat makineleri için dünya çapında hasat inovasyonu alanında liderdir.

2017 yılında şirket, tarımın dijitalleşmesi sektörüne yatırım yapmayı planladı. Claas’ın ürünleri, traktörler, biçme makineleri, balya makineleri ve diğer tarım makineleri gibi farklı türlerde gelir.

Claas’ın önceliği çiftçilerin çıkarlarıdır, bu nedenle amaçları uygun maliyetlerle gelen verimli ve kaliteli tarım ekipmanları sağlamaktır.

Agria

Agria iki tekerlekli traktör 3400

Agria Werke, Avrupa’da traktör ve biçme makineleri, motorlu çapalar vb. gibi diğer ilgili aletlerin bir başka en büyük üreticisidir. Üretici 1947’de üretime başladı ve County Heilbronn’da bulunuyor. Remote kontrol tarım makina üretimi de yapmaktalar. Agria resmi websitesi için tıklayın.

Fortschritt

Fortschritt, Almanya’nın en büyük tarım makineleri firması olarak kabul ediliyor. Genel merkezi Saksonya, Neustadt ve Doğu Almanya’da inşa edildi. 1951 yılında traktör, biçerdöver ve diğer tarım aletlerini üretmek üzere kurulmuştur.

Ürünler, ana şirketi VEB Fortschritt tarafından üretilmekte ve Fortschritt markası altında satılmaktadır.

1997 yılında, Fortschritt şirketi, dünya çapında tarım makinelerinde pazar lideri olan Case IH tarafından satın alındı.

Eicher

Eicher EM 100 Alman Traktör Markası

Almanya Traktör markaları listesindeki son marka Eicher şirketi 1936 yılında Forstern kasabasında tarım arazilerinde büyüyen ve tarım sektöründe tutku ve bilgi sahibi kardeşler Albert ve Josef Eicher tarafından kuruldu. Eicher’in ürünleri traktörlerden tarım motorlarına kadar çeşitlilik gösterir.

İki kardeş, farklı tür traktörler üzerinde deneyler yaptıktan sonra, 1936 yılında üretilen ilk dizel traktörde büyük başarı elde eder. Bu başarı, kısmen Eicher markasının 1937’deki DLG fuarında ilk kez yer almasını sağlar.

Motordaki dönüşüm sayesinde Eicher traktörleri sadece Almanya’da değil, Avusturya’da da daha popüler hale geldi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.